Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ Belediyesi 2014-2019 Dönemi Projeleri ve Çalışmaları Yeni
« önceki   123 ... 109110111 ... 114115116   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 110
KRAL456
8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 14:11

Başkan Yanılmaz’dan Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Yanılmaz 2018 yılında yapılacak hizmetlere dair bilgiler verdi.
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, belediye meclis salonunda, belediyenin hizmetlerine dair değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Başkan Yanılmaz, 2018 yılında hizmete girecek, açılışı yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Başkan Yanılmaz’ın konuşmasından satır başları:

“CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN ELAZIĞ’DAN MEMNUN AYRILDI”

Elazığlı vatandaşlarımız, AK Parti 6. Olağan kongresine katılmak üzere Elazığ’a gelen cumhurbaşkanımıza spor salonuna gelene kadar caddelerde bulvarlarda sevgi gösterisinde bulundurlar. Salonu tıklım tıklım doldurdular. Vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Elazığ’dan ayrılırken memnuniyetini bildirdi. Elazığ her zaman sevgisini, muhabbetini en üst seviyede de göstermiştir. Elazığ’dan sonra gittiği illerde Elazığ’ın caddelerini, bulvarlarını, mitingini örnek göstermesi ne kadar memnun kaldığının göstergesidir.

“ÇİFTE BAYRAM OLACAK”

Dünyada ilik defa Elazığ’da kullanacağımız Elazığ’ın ilki olan EL-BÜS’lerimiz sona geliyor. Ocak ayı içinde Bursa’daki imalatını yerinde gördüm. Çok özel bir imalattan geçiyorlar. Dünyada ilk defa elektrikli, bataryalı, konforlu belediye otobüslerimizi Nisan ayından itibaren Elazığ’ımızdaki caddelerde göreceğiz. 23 Nisan bayramı itibariyle faaliyete geçireceğiz. Çifte bayram olacak inşallah. Birlikte yönetim anlayışımız gereği El-BÜS’lerimizin rengini hemşerilerimize sunmuştuk. Gelecek otobüslerimizin rengi vatandaşımızın seçtiği bordo beyaz rengine boyandı.

“ELAZIĞ TRAFİĞİNE CİDDİ ANLAMDA NEŞTER VURDUK”

İstasyon kavşağı alt geçidi yapımı çok zor olan bir yer. Şehir içi trafiği rahatlatmak Doğu-Batı, Batı-Doğu ekseninde trafik akşını rahatlatmak için yapılması gereken çok önemli çalışmadır. 20 Aralık 2017 tarihinde hizmete açtık. Ordu evi katlı kavşak çalışmasını 2017 yılı içinde bitirdik, hizmete açtık. Ordu evi kavşağı 3 katlı olması itibariyle o bölgeye gelen 6 yolu düzenliyor. Biz bir adım atarken 10 yıl, 50 yıl sonrasını planlamalıyız. İstasyon kavşağı alt geçidi, ordu evi kavşağı alt geçidi, kuzey imar yolu ile Elazığ trafiğine ciddi anlamda neşter vurduk. Bütün bu kavşaklarda 30 bin 241 ton beton kullanmışız. Toplam 5 bin 845 ton demir kullanmışız. Toplam 240 bin 447 metreküp kazı yapmışız. 1 yıl kadar kısa süre içinde bunları organize etmek, planlamak çok önemli mühendislik çalışmasıdır. Bu çalışmalarda bize yardımcı destek olan hemşerilerimize, muhtarlarımıza, belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.

“2018 YILINDA AÇILIŞLARINI YAPACAĞIZ”

İnşallah 2018 yılı baharı itibariyle Cip barajı mesire alanımız hizmete girecek. Cip barajı mesire alanı hemen hemen her yaşa, her kimliğe hitap edecek bir alan. Amfi tiyatrosu, ahşap iskele, 3 otopark, 2 tane cep otopark, kır kahvesi, restoran, cami gibi bir mescit, spor sahaları ile birlikte tam bir kompleks yer olarak bölgeye hizmet edecek. Hem cip barajı mesire alanı hem kuzey imar yolu hem istasyondaki alt geçit, bitirdiğimiz kapalı spor salonu gibi açılışları da belirli periyodlarla yapacağız. 2017 yılı şantiye yılı demiştik. O kadar çalışma oldu ki açılışlarını yapamadık.

“DOĞU İMAR YOLLARI 3 ŞERİTLİ YOLLAR OLACAK”

2018 yılı içinde devam eden projelerimiz var. Bunlardan en önemlisi Doğu imar yollarıdır. Kuzey imar yolu bitti. Güney çevre yolu çalışmaları devam ediyor. Doğu imar yolları 2 bin 900 metre uzunluğunda 40 metre genişliğinde 3 şeritli yollar olacak. 5 bin metre uzunluğunda olan güney yolumuzu da 2018 yılında bitirip hizmete sunacağız. Şehir hastanemizin doğu bağlantısını yapmış olacağız. Yaptığımız yollarla 381 bin 450 metrekare yol yapımını gerçekleştirmiş olacağız.

Tofaş kavşağını Güney çevre yoluna bağlayan demir yolu hemzemine bağlayan alt geçit, Çimento kavşağı alt geçidi, Hazardağlı kavşağını güney çevre yoluna bağlayan üst geçit yapılacak. Bunları devlet demir yolları ile birlikte yapıyoruz.

“AKILLI KAVŞAK SİNYALİZASYON SİSTEMİNİ BÜTÜN KAVŞAKLARA UYGULAYACAĞIZ”

Şehir içindeki trafik planlamasında modern sistemleri kullanıyoruz. Akıllı kavşak sinyalizasyon sistemini kullanıyoruz. Bununla kavşaklara da araçlar daha az beklemiş oluyor. Zamandan tasarruf etmiş oluyoruz. İnşallah bütün kavşaklara uygulayacağız. Ahmet Aytar meydanında günde 44 bin araç geçiyor. Bu araçlarla akıllı kavşak sistemi ile akaryakıt tasarrufu yapmış olacağız.

2018 YILINDA NELER YAPILACAK?

30 Mart 2018 öncesi Elazığ’ımızın da içinde bulunduğu bütün şehir ya da büyükşehir yasası çıkacak. Biz Elazığ belediyesi olarak bu yasa çıkmadan dahi beldelerimize, ilçelerimize bu mahiyetteki çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bütün ilçelerimize park yapma sözü verdik.

2018 yılı içinde bahçesi müsait olan bütün okullarımıza halı saha yapacağız.

Yine 2018 yılı içinde okullar bir yer ayırdıklarında mescit olarak kullanmak istiyoruz dediğinde mescidi biz yapacağız.

Hangi okulumuz kütüphane yapmak istiyorsa, o okula kütüphane yapacağız.

2018 yılı bizim özellikle eğitim kültür, sanat alanında çok ciddi çalışma yaptığımız yıl olacak.

“2060 YILINA KADAR ELAZIĞ’IN MEZAR İHTİYACINI GÖRECEK MEZARLIĞIMIZ HAZIR”

2014 ten itibaren Harput’ta defini yasaklamıştık. Harput’a sahip çıkacağız. Harput’ta defini yasaklayınca asri mezarlıkta 545 bin metre karelik bir alan vardı bu alana 460 bin yeni bir alan ekledik. 2060 yılına kadar Elazığ’ın mezar ihtiyacını görecek mezarlığımız hazır. Aile mezarlığı yerlerini de açtık.

“HEDEFİMİZ SIFIR ATIKTIR”

Elazığ’da yer altı çöp konteynerlerini yerleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz sıfır atıktır. Hilalkent mahallemizi pilot mahalle olarak seçtik. Sıfır atık projesi ile ilgili mahallemizde başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Diğer mahallelerimize de adım adım yayacağız.

“NİKAH VE KONGRE SALONU YAPACAĞIZ”

Elazığ’ımızın nikah ve kongre salonuna ihtiyacı var. Birlikte yönetim anlayışımız gereği 2 tane nikah ve kongre salonu projesi hemşerilerimizin onayına sunulmuş internetten siz karar vereceksiniz biz uygulayacağız.

“PARKLARA KÜLTÜR SANAT SİMALARIMIZIN İSİMLERİNİ VERDİK”

Elazığ bir kültür, sanat şehri. Bu kültür sanatımızı ortaya koyan insanlarımız var. Bu açıdan Elazığ’ımızdaki parklara bu kültür sanat simalarımızın isimlerini verdik. Şehrimize belediye başkanlığı yapmış kişilerin de isimlerini verdik. Elazığ’ımıza 96 yeni park yaptık. Toplam Elazığ’daki park sayısı 273. Bütün bu parkların isimlerini evlatlarımız okuduğunda geçmişe tarihe götürecek.

“ELAZIĞ BELEDİYEMİZE 2017 YILI İÇİNDE HİÇ BORCU OLMAYAN BELEDİYE OLARAK ÖDÜL VERİLDİ”

Bir belediyenin başarısı mali disiplinle doğru orantılıdır. Elazığ belediyemize 2017 yılı içinde hiç borcu olmayan belediye olarak ödül verildi. Ben bütün personel arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başarıya giden 2 yol vardır. Biri bütçeyi iyi idare etmek 2.’si insan kaynaklarını iyi idare etmektir.

“BU ŞEHRE KATKI SAĞLAYAN BİR MİLLET OLMALIYIZ”

Elazığ’ımızın kadim kültürünü, akdim sanatını hem Elazığ’ımıza hem Türkiye’ye hem yurt dışına tanıtmak hedefimizdir. Elazığ insanı yiğittir, merttir, cömerttir, misafirperverdir, alçakgönüllüdür, çalışkandır.

Çok çalışmamız lazım. Çok gayret etmemiz lazım. Bu şehri dünya şehri haline getirmek için çok çalışmamız lazım. Kültürümüzle sanatımızla kendi geleneklerimizle bir dünya şehri olabilir o zaman çok çalışmamız lazım. En uzun yollar ilk adımla başlar. Biz fiilen çalışan, bu şehre katkı sağlayan bir millet olmalıyız.

Elazığ insanı dürüsttür, vatanperverdir. Biz milletimiz uğruna canını ortaya koyan bir milletiz. Biz bu özellikleri yerine getirmeliyiz. Biz göründüğümüz gibi olacağız. Bu özelliklerimize sahip çıkacağız.

Yazar araştırmacı Hayati İnanç geldi. Ünlü sunucu Bekir Develi geldi. Radyo spikeri Mehmet Ercan Aktivist Tuğrul Selmanoğlu geldi. Bu mahiyette birçok etkinlikler devam ediyor.

Kürsü başı ile ilgili haftada bir kürsü başı programı yapıyoruz.

YAZARLARA ÖDÜL VERİLECEK

2018 yılı içinde, 2017 yılında kitabı basılmış yazarlarımıza ödül toplantısı yapacağız. Hem bastıkları kitaplardan değerli miktar alarak onlara katkı sağlamış olacağız.

“DEDE KORKUT HİKAYE YARIŞMASINI BAŞLATTIK”

2018 yılı içinde Dede Korkut hikaye yarışmasını başlattık. 2 bölümden oluşuyor. Birinci bölüm öğrenciler, ikinci bölüm yurt içinden yurt dışından katılanlardan oluşan çok önemli çalışma olacak. Altın ödülleri verilecek. Bu hikaye yarışması ile ilgili bakanlıklara genel müdürlüklere konsolosluklara büyük elçiliklere gibi yerlere görsellerimizi göndereceğiz. Elazığ’ımızda vereceğimiz ödül törenine çok değerli yazarlar gelecektir.

14 ŞUBAT’TA 40 YILLIK EVLİLER BİR ARAYA GELECEK

14 Şubat 2018 tarihinde ilginç bir etkinliğe ev sahipliği yapacağız. Evliliğinde 40 yılı doldurmuş olan ve 40 yılı aşmış olan çiftlerimizi bir araya getireceğiz.

Taşeron işçilerimiz ile ilgili çalışmalarımızı bitirdik. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a ve Başbakanımız Yıldırım’a ve bakanımız Jülide hanıma taşeron kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum. Elazığ’ımızda bütün işçilerimiz kanunun vermiş olduğu haklardan en iyi şekilde yararlanmış oldular.

HARPUT SENFONİSİ 26 MAYIS’TA ELAZIĞ’A GELİYOR

Harput senfonisi Elazığ belediyesi olarak 26 Mayıs’ta Elazığ’a getiriyoruz.

Elazığ belediyesi bünyesinde bir konservatuvar kuruyoruz. Muhteşem müzik kültürümü ortaya koyacağımızı çalışmalarımız olacak.

reklam_link

alper23

8 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 21:19

Elazığ Belediyeside diğer belediyelerin yaptığı gibi su kesintilerinde vatandaşı cep telefonuna sms göndererek bilgilendiremezmi öncesinde, geçen hafta Elazığdaydım defalarca kesinti oldu habersiz bayağı sıkıntı oldu, şu andada kesinti varmıs yine. Çok zor bir şey olmasa gerek.

Tolga Dt
8 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 21:21

Belediyemizle şehirler arası otobüs firmalarımız nedense çağı hep geriden takip ediyor

KRAL456
8 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 11:36
Başkanın Basın Toplantısından

Tofaş kavşağı Güney çevre yolu hemzemin alt geçit bitiş tarihi: 20.07.2018

Aksaray çimento kavşağı hemzemin alt geçit bitiş tarihi:05.08.2018

Hazardağlı Güneyçevre yolu hemzemin üst geçit bitiş tarihi:10.08.2018

Projeler DDY ile ortak yapılıyor.Ayrica 1 ay önce Ahmet Aytar kavşağında akıllı sinyalizasyon sistemi hizmete girmiş.detaylarını başkanının facesinden izleyebilirsiniz.

hazarkentli
8 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 11:42

Alıntı:
Kuzey imar yolu bitti.

Kuzey imaryolu bitti diyor, 93 yeni park yaptım diyor,Bizde inandık diyoruz.
Hazardağlı ve Tofaş kavşaklarını ağzına almamış muhtemelen burada trafikte başgösterecek büyük sıkıntıların seçim öncesine denk gelmesini istemiyor.

vural23
8 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 11:52

Hazardagli Tofaş ve Yeşilkent kavsaklarini karayollarıyla ortak çalışma yürütüyoruz 2018 programı içinde dendi. Hatta bundan 4 ay önce açıklamalar yapıldı. Halen hiç ses soluk yok. projenin görselleri bile paylasilmadi. Arkadaşında dediği gibi 2019 seçimleri bekleniyor galiba.

KRAL456
8 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 12:05

kağan arkadsımız açıklama yapmıştı.hazardağlı ve tofaş kavşağı için,Belediye tarafından yapılan projelerin karayolları tarafından onaylanmadığ ve belediyenin üzerinde çalışmaya devam ettiğini söylemişti. bazı üye arkadaşlar belediye yapsa seçim malzemesi yapmasa neden yapılmıyor tarzında eleştiri yapıyorlar.bu yanlış bence.bunu şimdiki yorumlar için değil ordu evi ve istasyon yapılırken yapılan eleştiriler için soylüyorum. Ne yazıkki 2018 yılında bu iki onemli proje yetişmez gibi geliyor.yoksa başkan toplantıda bahsederdi.

KEMALİYE 23
8 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 00:45

Arkadaşlar yine bana tepki gösterenler olacaktır lakin ben yinede söylüyorum.Hazardağlı ve Keban yoluna yapılacak altgeçitten önce o yolların 3 3 şeritli olması lazım ki ona göre genişlikte olmalı bu haliyle yapılacak altgeçit deyimi yerindeyse düdük gibi kalır.Artık ülkemizde merkezi 250 bin bile olmayan şehirlerde bile ana yollar 3 3 altgeçitlerde ferah ve geniş

hazarkentli
8 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 12:45

Haklısın Kemaliyeli, bana göre asıl olan yolun genişliğidir.Alt geçit zaten yollardaki yetersizliğe getirilen asli olmayan çözümdür. Zaten yollar geniş olsa bu kadar sıkışma olmaz, altgeçitlere de fazla ihtiyaç duyulmaz.

hakan023
8 ay önce - Çrş 21 Şub 2018, 18:11

Ahmet Aytar Meydanı’nda Bir İlk!

Elazığ Belediyesi tarafından Ahmet Aytar Meydanı’nda Akıllı Kavşak Sistemi hayata geçirildi. Hayata geçirilen Akıllı Kavşak uygulamasıyla trafik akış hızı yükselirken, bekleme süresi ve yakıttan da tasarruf sağlanıyor. Kısa süre önce uygulamaya girilen yeni sistemle, kavşakta trafik akış hızı yüzde 15 oranında arttı.
Elazığ Belediyesi şehir içi trafiği rahatlatmak ve şehri geleceğe hazırlamak amacı doğrultusunda hizmete sunduğu Orduevi Katlı Kavşağı, İstasyon Kavşağı Altgeçidi, Bosna Hersek Bulvarı Altgeçidi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı başta olmak üzere pek çok çalışmaya bir ilki daha ekledi.

Şehir içi trafik yoğunluğunu rahatlatmaya yönelik çalışmalar kapsamında Ahmet Aytar Meydanı’nda Akıllı Kavşak Sistemi hayata geçirildi.

Günde 44 bin 804, haftada 268 bin 824 aracın geçişinin sağlandığı Ahmet Aytar Kavşağı’nda hayata geçirilen Akıllı Kavşak uygulamasıyla trafik akış hızı yükselirken, bekleme süresi ve yakıttan da tasarruf sağlanıyor. Kısa süre önce uygulamaya girilen yeni sistemle, kavşakta trafik akış hızı yüzde 15 oranında arttı.

TRAFİK IŞIKLARI, YOĞUNLUĞA GÖRE DEĞİŞİYOR

Elazığ’da ilk kez Ahmet Aytar Kavşağında hayata geçirilen “Akıllı Trafik Sistemi” olarak bilinen “Tam Adaptif Trafik Yönetim” sistemiyle araç yoğunluğu doğrultusunda trafik ışıkları otomatik olarak ayarlanıyor.

Kavşakta tüm yönleri kontrol eden sistem, araç yoğunluğu doğrultusunda yoğunluğun fazla olduğu noktaya daha uzun süre geçiş hakkı tanıyor. Böylece kavşak genelinde araçların ortalama bekleme süresinin en aza indirilmesi hedefleniyor.

GÜNDE 6 MİLYON 659 BİN TL VATANDAŞIN CEBİNDE KALIYOR

Günde 44 bin, haftada 268 bin 824 aracın geçişinin sağlandığı Ahmet Aytar Kavşağı’nda hayata geçirilen Akıllı Kavşak uygulamasıyla günde 1.538 litre yakıt ile 6 milyon 659 bin TL, yılda 415.827 litre yakıt ile 1 milyon 800 bin 664 TL’lik yakıt tasarrufu sağlanırken, aynı zamanda karbon monoksit salınım oranı da haftalık olarak 26 bin 915 kg oranında düşürülerek, çevrenin korunmasına da katkı sağlanıyor.

VATANDAŞLARIN YAŞAMLARINI KOLAYLAŞTIRACAK, YAŞAM KALİTELERİNİ ARTIRACAK UYGULAMA

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehre değer katan önemli bir çalışmayı Ahmet Aytar Kavşağı’nda uygulamaya koyduklarını belirterek, “Hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artıran önemli bir çalışmayı hayata geçirdik. Şehir içi trafiğin rahatlaması, kolaylaşması ve dolayısıyla vatandaşımızın yaşam kalitesini artırmak amacıyla Orduevi Katlı Kavşağı, Bosna Hersek Bulvarı Altgeçidi, İstasyon Kavşağı Altgeçidi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı başta olmak üzere pek çok çalışmayı hayata geçirdik. Ahmet Aytar Kavşağı’nda akıllı bir çözüm olarak hayata geçirdiğimiz bu uygulama da, hem zaman, hem de ekonomik açıdan vatandaşımızın yaşamını kolaylaştıracak bir uygulamadır. Trafiğin özellikle belli saatlerde yoğunlaştığı Ahmet Aytar Kavşağı’nda daha hızlı bir trafik akışı sağlamış olduk. Başlattığımız Akıllı Kavşak uygulaması ile araç sayısı yoğunluğuna göre ışık süreleri belirlenerek, rahat bir trafik akışına katkı sağlanıyor. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hemşehrilerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak, yaşam kalitelerini artıracak uygulamalarla şehrimizin bugününe ve yarınına değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

reklam_link

sayfa 110
« önceki   123 ... 109110111 ... 114115116   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET