Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 269
Misafir 462

9 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 20:31

Mağazalar stadın içinemi yapılacak? Kapasite ile mağazaların ne alakası var? Heralde kaç mağaza olacağı içeriğin ne olacağı bellidir

Türker1925
9 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 02:05

Başkan stadın kapasitesini 8-10 bin artırmak istiyoruz dedi. Bu artış sadece kale arkalarında olacak. Mevcut projeye göre bir kale arkadı yaklaşık 5bin kapasitede. Dolayısıyla başkanın isteği kabul görürse doğu ve batı tribünleri ortalama 5er bin, kuzey be güney tribünleri yani kale arkaları 9 veya 10 bin kapasitede olacak. Şimdiden başkanın revize projede mimari çizimlerini merak ediyorum. Eğer iyi bir çalışma olursa mimari ve ambiyans olarak müthiş bir eser ortaya çıkabilir. Mimari anlamda çok iyi olmayacaksa ben mevcut projenin devamından yanayım. Bize 20 bin kapasite gayet yeterli. Taraftar sayımız 50 bin civarı. Senede birkaç maçı full oynamaktansa çoğu maçı full oynayacağımız mevcut proje çok daha mantıklı geliyor. 40 bin ve üzeri stadyumların hali ortada. Ortalama seyirci 20 bin bile yok çoğu sezon. Burası Türkiye. İnsanlar 2 maçta takımdan soğuyup maçlara gitmiyor. 2 maçta da geri dönüyor. 20bin kapasite kemik taraftar profilimize uygundur ve bizi uzun yıllar idare eder. 30 bin 40 bin olsun diyenlerin çoğu hayal aleminde yaşayanlar ve yılsa en fazla 3-4 maça gelenler. Ben boş stadlarda maç izlemek istemiyorum. Al kombineni bak keyfine.

Saygili
9 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 23:31

Taraftar sayisi 50 binden cok fazla bu sayi sadece Passolig rakami. bir cok arkadas bilet bulamadigi icin almiyor. O Zaman Fener ve Cim bomun sadece 600 bin taraftarimi var ?

alen Doğu Gencer
9 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 00:21

Alıntı:
30 bin 40 bin olsun diyenlerin çoğu hayal aleminde yaşayanlar ve yılsa en fazla 3-4 maça gelenler.

millet zaten bu yüzden 30-40bin olsun diyor. kırk yılın başı maça gidecek bilet yok ! eee ne anladık biz bu işten. siz sürekli maça gidiyor olabilirsiniz. hatta deplasman yapıyor olabilirsiniz. ancak birde sizin gibi passolig satış rakamına bakıp hayal ile gerçekleri karıştıranlar var. Çalışan var , Dükkanı bırakamayan esnaf var, Anasından babasın izin alamayan öğrenci var. parası olmayan var vs.. en önemlisi 4.5 milyon nüfuslu bir şehrin futbola el verişli tek stadı 10.000 seyirci kapasiteli ve amatör klüpler için yapılmış olan doğanlar stadı!!!

Zaten ülkede herkes teknik direktör oldugu gibi. birde şehir planlamacısı ve siyasi uzman oldu . son 1-2 senedir stadlar yapıldıgı için de taraftar uzamanları çıkmaya başladı Yani mehmet sepil ve talat papatya gibi yıllarını iş adamlıgına vermiş insanlardan daha çok biliyorsunuz bu işleri. adamlar da bilmiyor o yüzden kapasiteyi 25-30bin civarına çekmeye çalışıyorlar. demekki bu doğrultuda bir talep geliyor maçlara ! ki gerçekten geliyor. göztepenin her iç saha maçına ortalama 25bin civarı bir talep var ve takımın yöneticileri olan insanlar takımın kendi semtinde bu rakamların daha çok olacagını düşünüyor .

bluemet

9 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 00:56

önümüzdeki sezon sonuna bitermi peki arkadaslar insaat ? baskan bitecek tarzında konusmustu sanırım

firma saglam bir firma mı bilmedigim icin soruyorum,akhisarın stadı malum

Misafir b49

9 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 09:58

bitmesi zor gibi gelecek sezon
daha zemin işi sürüyor 5 aydır.

Türker1925
9 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 17:10

Ben 25 veya 30 bin olmasına karşı değilim. Eğer mevcut halinden iyi olacaksa 25 bin olsun isterim ama kusura bakmayın öğrenci veya esnaf yılda bir kere maç izleyecek diye koca sezonda çoğu maçı yarı yarıya tribünde oynamak da istemem. Uzman kesildiğim de yok zira stadyumlar özel ilgi alanımdır çok uzun seneler. Birçok ligde ilk gördüğüm anda maç kimin sahasında oynanıyor rahatlıkla seçebiliyorum. Israrla söylüyorum 30 bin 40 bin bizim için atmosfer kirliliğidir. En büyük gücümüz taraftar ve atmosfer. Bu gücü yılda bir kere ağam paşam rahat bilet alsın diye göz ardı edemem ki 20 bin kapasitede bile her maça olmasa da bazı maçlara rahatlıkla bilet bulunacak. Sizin derdiniz40 bin olsun da istanbul takımlarının maçlarına bilet bulma imkanımız sağlam olsun !

Misafir 33a

9 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 20:39

@Türker_1925
Bence büyük düşünmek lazım. Göztepe ciddi bir potansiyele sahip. Yeri gelir 30 bin kişilik stadta bike gunler öncesinden bileti bitirir... o yuzden 20 bin göztepenin yapacağı atılımları karşılamayacak bir sayıdır. 40 bin ve üstü de tr'de genel itibariyle (ki göztepe bu genelin dışında bir kulup) dolmuyor... göztepenin tribunlerinin hınca hınç, salkım saçak balkan ya da latin amerika tribun görüntüsü verebilecek potansiyeli de olduğundan boşluklar hiç yakışmayaczktır göztepeye +40 binlik bir stad olursa eğer... netice olarak göztepe için semtinde 30 binlik bir stad en ideali diye düşünüyorum.(yalnız tek kat 30 bin olsun aman ha çift kat olacağına tek kat 20 binlik proje kalsın. Çok samimi soyluyorum) hersey gönlünüze göre olsun.

Misafir 60a

9 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 11:48

Bayadır kimse foto yüklemiyor.foto plsssss....ne durumdayız görsek süper olacak..

burak_35
9 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 12:49

Nüfusu 5 milyon civarı olan bir şehir için 40.000 kapasiteyi doldurmak zor olamasa gerek diye düşunüyorum. Senelerden beri kulüplerdeki ve fedarasyondaki yanlış yönetimler, siyasetin futbolla iç içe olması ve passolig gibi nedenlerden dolayı ülke insanını futboldan soğuttular.

Geçen seneden beri açılan yeni stadlar sayesinde seyirci ortalamarında artış gözükmektedir. Kim ne derse desin seyirci ortalamaları ülkemizde başarı ile alakalıdır. Bazı takımlar bu noktada ayrışmaktadır. Göztepemizde bunlardan biridir. Kendi semtine olan bir stadın kapasitesi ne olursa olsun her maç büyük oranda dolacaktır.

sayfa 269
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet