Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 219
Ömer_KSK
8 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 19:37

Alıntı:
İş yerim thk binasının tam karşısında geçen hafta perşembe başlayan yıkımda bugün 1 hafta doldu ve ancak iki kat yıkılabildi. Binanın üstüne iki küçük iş makinesi çıkarılmış iğneyle kuyu kazar gibi yıkıyorlar , 9 kat ne kadar sürer hesap edin.

Sular'daki Demirspor apartmanıyla karşılaştırırsak o bina yaklaşık 1 ayda yıkılmıştı. THK binasının yıkımı ise en azından 1 ay sürer. Bir de binanın bitişiğindeki okulda eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksamaması için fazla gürültü yapamazlar. Bu etken de yıkım sürecini ister istemez uzatacaktır.

Resul GUL
8 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 23:11
Sarıçam’a ASKİ’den yeni dev yatırım

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) toplam yatırım tutarı 19 milyon 500 bin lira olan Sarıçam Kanalizasyon ve Yağmursuyu Kollektörü ile Buruk Mahallesi Kanalizasyon Şebekesi Projesi’ni de uygulamaya koydu.

Buruk mahallesi ve bağlı bulunan İstiklal ve Cumhuriyet mahallelerinden geçecek 13 bin 784 metre uzunluğundaki ana kollektör ve 18 bin 536 uzunluğunda kanalizasyon şebekesinin tesis edilmesiyle yöredeki fosseptik sorunu ortadan kaldırılacak.

Haberin Detayı

Alıntı:
BURUK MAHALLESİNE GÜÇLÜ ALTYAPI

Buruk merkez ve Buruk TOKİ konutlarını öncelikle kapsayan dev altyapı projesi, Sarıçam merkez mahallelerini toplayan ve Kozan Yolu’ndan geçerek Yüreğir kollektörüne bağlanan hattın yükünü hafifletecek. Çınarlı, Çarkıpare, Akkuyu, Boynuyoğun ve Gültepe mahallelerini toplayan kanalizasyon hattı, yeni oluşturulan Buruk kollektörüne bağlanacak. Döşenen 1400, 1200 ve 1000 milimetre çapındaki dev borulardan oluşacak Buruk kollektörü, özellikle yağmurlu günlerde kanalizasyon hatlarında yaşanan sıkıntıları sona erdirecek.

BİR YILDA TAMAMLANACAK

Sarıçam Kanalizasyon ve Yağmursuyu Kollektörü ile Buruk Mahallesi Kanalizasyon Şebekesi Projesi’nin bir yılda tamamlanacağını müjdeleyen Başkan Hüseyin Sözlü, “30 Mart 2014’deki yerel seçimlerde Adanalı hemşehrilerimizden aldığımız güçle, yönetimini üstlendiğimiz Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin kaynaklarını en doğru ve verimli şekilde değerlendirerek hizmete dönüştürmenin gayreti içinde olduk. Adana’ya hizmet noktasında hiçbir ayrım gözetmeden, oy kaygısıyla değil, insanımıza verdiğimiz değerle ve Allah rızası için çalışmalarımızı yürüttük. Bundan sonra da aynı anlayış ve kararlılıkla Sarıçamlı hemşehrilerimizin de hizmetkarı olmayı sürdüreceğiz. Sarıçam’da 2018 yılı içinde 123 bin metre içme suyu, 38 bin metre kanalizasyon ve yağmur suyu hattını kazandırmış olacağız” diye konuştu.

http://www.adana.bel.tr/saricama-askiden-yeni-dev-yatirim/

Zekican has56
8 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 01:27
Td8 neden unutuldu

TD8 neden unutuldu niye öyle yarım kaldı neden devamı Batı Atık su arıtma tesisine kadar yapılmadı.Adeta zehir soluyoruz.Etraf mikrop çöp içerisinde sinekler haşereler mikroplar havada uçuşuyor.İnsan sağlığı bu kadar değersiz mi neden ?Yapılması için mücadele edelim.

Murat Ds
8 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 20:31

(+)

Alıntıdır

Resul GUL
8 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 20:42

Binanın yarısına kadar gelmişler Pek bir şey kalmamış yakında tüm Bina yıkılır..

cemo1903
8 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 16:21

imar vermeden yapılması gereken GÖREVler, ilçe apartman tarlasına döndükten sonra "dev hizmet" gibi anlatılıyor ya ama adam da haklı bu koyunları gütmek o kadar zor değil...

Misafir 1b5

8 ay önce - Cum 16 Şub 2018, 19:41

Şu dörtyolağzı Ankars Kızılay gibi olmayı hakediyor, olmalı da .

yusufsezgin
8 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 11:02

Alıntı:
Şu dörtyolağzı Ankars Kızılay gibi olmayı hakediyor, olmalı da .

Bu yönetim bir dönem daha seçilirse orada çok güzel şeyler olacak. Kızılaydan kat kat güzel olacak. Şuan sadece bu kadar söyleyebilirim. Çünkü kimseye söylememem karşılığında verildi bu bilgi

Misafir 08a

8 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 12:38

Yusuf hocam inşaallah olur ama benim hüseyin sözlüden umudum yok

Misafir 1b5

8 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 14:15

Yusuf bey , bazı şeyleri zaten açıkladılar , yani kastettiğiniz meydan projesi ise okul yıkılacak ileride orası kesin, meydan için uluslararası proje yarışması açılacak bir de benim bildiğim karnıyarığın divan oteli önündeki kısmı da kapanacak , valla bunlar yapılsa razıyız, ama siz bunların ötesinde birşeyler var diyorsanız bilemem.

sayfa 219
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET