Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 19
BARIŞCAN
3 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 18:13

Bence zor geçer. Hele Dörtyolu imkansız gibi. Kırıkhan merkez 68.000 lerde iken , Dörtyol 40.000 lerde idi. Şimdi ise Dörtyol merkez Kırıkhanı geçmiş durumda. Geçerse Payas Erzini toplam nüfusta geçer

Misafir e19

3 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 16:20

güldürmeyin kırıkhan yıllardır merkez olarak zaten dörtyoldan da samandağdan da büyük..gezerseniz anlarsınız zaten..

BARIŞCAN
3 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 18:22

Asıl sen beni güldürme misafir.Hem nüfus gezerek mi anlaşılıyor ? Kırıkhan zamanında Dörtyoldan büyüktü fakat son bir kaç yıldır merkez olarak Dörtyol Kırıkhanı geçti. Tuikin sayfasından indirebilirsem paylaşırım. İşin içine samandağı karıştırma. Samandağ zaten Kırıkhandan merkez olarak küçük ...

En son BARIŞCAN tarafından Çrş 07 Şub 2018, 12:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Güven Hoca

3 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 00:40

Hatay 100000 Kod altı mahalleler

(+)

Kırsal büyük mahalleler

(+)

Bu da tamamı

(+)

BARIŞCAN
3 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 12:23

DÖRTYOL 83.662
KIRIKHAN 82.760

Misafir gördünmü sonucu ? Ben boş konuşmam. Yıllardan beridir ben bu işi takip ediyorum . Bundan sonra da Kırıkhanın Dörtyolu geçmesi imkansız gibi. Çünkü Dörtyol sanayi şehri ...

BARIŞCAN
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 19:28

HATAYDA İLÇE OLMAYIP NÜFUSU 10.000 ' İ AŞAN MERKEZLER ( İLÇE MAHALLELERİ HARİÇ )

HARBİYE 26.311
ÇEKMECE 25.628
KARAAĞAÇ 24.775
DENİZCİLER 23.341
ODABAŞI 18.641
NARLICA 17.600
EKİNCİ 14.941
SERİNYOL 14.719
KUZUCULU 11.079
YEŞİLKÖY 10.767
KÜÇÜKDALYAN 10.212

Misafir fee

3 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 12:24

Samandağın gerçek nüfusu 125.000 civarıdır yurt dışında çok sayıda çalışan olduğundan nüfus rahat 5 bin az görünyr bunu kadın erkek oranına baksak hemen anlarız nereye bakarsak bakalım kadın erkek oranı hemen hemen eşittir veya erkek nüfusu daha fazladır ama bu ilçede tam tersi bir durum var.

Ali2555
3 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 23:15

Antakya'da yaşıyorum. Bende bu başlığı görene kadar Kırıkhan merkezin Dörtyol merkezden büyük olduğunu sanardım. Bunun sebebi misafirin dediği gibi "gezersen anlarsın zaten" mantığından geliyordu. Kırıkhan'ın merkezi Dörtyol'un merkezinden çok çok daha aktif. Kırıkhanın çarşısında kaldırımda yürüyecek yer bulamıyorsun. Kaldırımları genişletmelere rağmen hala sığmıyor insanlar. Çarşıdaki trafik desen Allah başa vermesin çok uzun kuyruklar oluşuyor ilerleme hızı çok yavaş.. Kırıkhan'ın motorcu gençleri meşhurdur motoru bağırtarak gezmeyi çok severler tepki versen kavga çıkarırlar. Dediğim gibi misafirin o algısı böyle oluşmuştur. Birde şöyle birşey var Dörtyol sanayi şehri toplam nüfus 122 bin merkez 83 bin. Kırıkhan'da sanayi adına hiçbir şey olmamasına rağmen nüfus 113 bin merkez 82 bin. Yani Kırıkhan'a sanayi gelse 2.bir İskenderun olur. Denizsiz çöl İskenderun olur.. İskenderun sanayileşmeden önce nüfusu 113 bin idi.. Kırıkhan'ın merkezi başlı başına bir il gibi. Dörtyol daha kalabalık olmasına rağmen Kırıkhan merkezi Dörtyol merkezden daha gelişmiş. Vikipedi gibi sitelerde Kırıkhan hakkında İskenderun ve Antakya'dan sonra Hatay'ın en gelişmiş ilçesidir denmektedir. Aynı zamanda Kırıkhan yüzölçümü bakımından merkez ilçeler dahil Hatay'ın en büyük ilçesidir. İnsani bakımına gelirsek Kırıkhan insanı Dörtyol'a göre daha asabi ve sert gibiler. Hep insanı bozacaklarmış gibi konuşur. Bunun sebebi etnik olaya girmek istemem ama Kürtlükten kaynaklanıyor. Ve orada birkaç Kürt aile Afrin'den gelme ailelerdir. Soyadı bizzat Afrin olanlar var Karayel ailesi ve Çalışlar ailesi de Afrinden gelme Kürt aileleridir. Bu başlığa yorum atan kişilerden Akif Çalışlar Afrin kökenli olabilir. Kırıkhan'da Arap nüfusu yok denecek kadar azdır birkaç köy dışında Arap yoktur.. Annemin tarafı Kırıkhanlı olduğundan biliyorum bunları. Ha bu arada burada baya arap muhabbeti dönmüş ben baba tarafından Antakyalıyım ve araplık yoktur bizde Türk oğlu Türküz ana tarafım Türk baba tarafım Türk. Barış abim benden büyüksün yinede birbirimize sert konuşmamak gerek.. Ben burada seviyeli bir yazı yazdım herkesten seviyeli bir cevap bekliyorum.

BARIŞCAN
3 ay önce - Cum 16 Şub 2018, 12:15

Ali ben burada sert konuşmuyorum. Gerçekleri ortaya koyuyorum. Gelişmişlik sıralamasında da yanılıyorsun. Ülke genelinde DÖRTYOL 183. KIRIKHAN ise 318. sırada. İskenderun 21. Sıradadır. Böyle kabala körü körüne konuşmak gerçekleri değiştirmiyor ...

Hakan_1985
3 ay önce - Cum 16 Şub 2018, 16:59

Arkadaşlar, ilçe kütük nüfuslarına nasıl ulaşabilirim. Örnek İskenderun veya Erzin kütük nüfusuna kayıtlı kişi sayısı? Veya Erzurum-İspir? Simdiden tesekkür ederim

sayfa 19
« önceki   123 ... 1819202122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET