Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yerli Otomobil Hangi Şehrimizden Çıkacak?
« önceki   123 ... 707172

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 72

Yerli Otomobil Hangi Şehrimizden Çıkacak?
İstanbul 1.4%  1.4%  [6]
Bursa 24.3%  24.3%  [107]
Konya 12.5%  12.5%  [55]
Kayseri 9.1%  9.1%  [40]
İzmir 7.0%  7.0%  [31]
Mersin 5.5%  5.5%  [24]
Diğer (Lütfen isim belirtiniz) 25.0%  25.0%  [110]
Kocaeli 4.1%  4.1%  [18]
Sakarya 11.1%  11.1%  [49]
Toplam Oy : 440

suleyman 55

2 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 17:07
Samsun Yerli Otomobil Üretim Yerine Talip


Samsun Valisi Kaymak: "Yerli ve milli otomobil Samsun'da üretilsin diye bir ön hazırlık yaptık. Samsun'un avantajlarının anlatıldığı dosyamız tamamlandıktan sonra ilgili bakanlık, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına göndermeyi düşünüyoruz. Yer olarak da Havza Organize Sanayi ve oradaki 3 bin metrekare alanı seçtik"

SAMSUN (AA) - Samsun Valisi Osman Kaymak, "Yerli ve milli otomobil Samsun'da üretilsin diye bir ön hazırlık yaptık. Samsun'un avantajlarının anlatıldığı dosyamız tamamlandıktan sonra ilgili bakanlık, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına göndermeyi düşünüyoruz. Yer olarak da Havza Organize Sanayi ve oradaki 3 bin metrekare alanı seçtik." dedi.

Vali Kaymak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli ve milli otomobil fikrine tüm Türkiye'nin sahip çıktığını, her ilden üretim yeri konusunda talep olduğunu hatırlattı.

Samsun'da da yerli otomobilin üretilmesi çalışması yaptıklarını belirten Kaymak, "Yerli otomobilin kendi illerinde üretilmesini isteyen her il hazırlık yapıyor. Biz de yerli ve milli otomobil Samsun'da üretilsin diye bir ön hazırlık yaptık. Samsun'un avantajlarının anlatıldığı dosyamız tamamlandıktan sonra ilgili bakanlık, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına göndermeyi düşünüyoruz. Yer olarak da Havza Organize Sanayi ve oradaki 3 bin metrekare alanı seçtik. Dosya tam olarak bitmedi. Hala üzerinde çalışılıyor. " ifadelerini kullandı.

Havza Organize Sanayi Bölgesi çevresinde rezerv alanlar da bulunduğuna işaret eden Kaymak, bu alanlarını projeye katmaları halinde yeterli olacağını düşündüğünü söyledi.

Havza'nın ulaşım kolaylığı da düşünüldüğünde Samsun'un bu konuda avantajlı hale geleceğini dile getiren Kaymak, şunları kaydetti:

"Yerli otomobilin üretilmesi için cazip yerlerden birinin Samsun olduğu görülüyor. Bu kararı büyüklerimiz verecek ama biz de bu işin içinde varız. Önümüzdeki günlerde ilgili yerlere ileteceğiz. Henüz üretilecek otomobilin tipine karar verilmedi. Bu konu tamamlandıktan sonra yer konusuna karar verilecek. Onun için çok geç kalmış değiliz. Bakanlık da dolayısıyla yer konusunda kararını vermedi. Bütün illerin talepleri Ankara'da değerlendirilecek."
Kaynak: AA


Misafir ed5

2 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 17:33

Erzurumun açıklanması önemli değil. sonuçta batarya işi

önemli olan bu arabanın birleştirilip hazır hale getirilecek şehrin hangisi olacağı

yoksa ülkemizde çoğu şehir toyotanın mercedesin ladanın orijinal parçasını ucuza üretiyor. demek istediğim anlaşılmıştır umarım


Alperbatuhan
2 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 17:36

BATARYALAR ERZURUM'DA ÜRETİLECEK
30 MİLYON LİRALIK YATIRIM OLACAK

Bu proje kapsamında en az 100 kişinin istihdam edileceğini ifade eden Ilıcalı, “20-30 milyon liralık bir yatırım olacak. 100 kişinin istihdam edeceği yerli otomobilin bir parçası olan şarj üniteleri Erzurum’da üretilecek. Erzurum’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

istihdam açısından düşük bir seviye
Şimdiden Erzuruma hayırlı olsun
yerli otomobilde erzurumunda katkısı olacak
asıl olay aracın bir bütün halde hangi şehirden çıkacağıMisafir 3b5

2 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 17:45

Bütün arkadaşlarıma saygı duyuyorum tabi herkes ister kendi şehrinin kalkınmasını ama Bursa yerli otomobilin üretileceği şehirdir. Hayırlısı olsun.

Misafir cf7

2 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 19:02

bursa kesinlikle doğru karar ama bir kısım parça üretim de ankara ve konya olabilir gibi ..yalcinn

2 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 19:07

Erzurum cok mantikli gelmedi bana . Tabii ki cok guzide bir sehrimiz ama ; otomotif sektorunun temel prensibi ulasim maliyetleridir . Erzurum ulasim acisindan mantikli degil . Limani yok ve diger otomtif sanayisi bolgelerine cok uzak . Torpil ve verilen sozler mi var ? sorusunu aklima getiriyor .

Misafir 52e

1 hafta önce - Cmt 10 Şub 2018, 21:27

Sezgin motor elazığda olduğu müddetçe, yerli otonun motorunun elazığ dışında başka bir yerde yapılma ihtimali yok.

Alperbatuhan
1 hafta önce - Çrş 14 Şub 2018, 02:42

Alıntı:
Sezgin motor elazığda olduğu müddetçe, yerli otonun motorunun elazığ dışında başka bir yerde yapılma ihtimali yok.


Vay canına bak sen şu muhabbetleriniz kabak tadı verdi yeter artık. Hersayfada aynı söylem. Hatta yazan kişi bile büyük ihtimal aynı kişi. Nesin sen firmanın sözcüsümüsün?
Alıntı:
elazığ dışında başka bir yerde yapılma ihtimali yok.

Acaba yazdığına kendinde güldünmü veya mantıklı bir sebep aradınmı veyahut düşündünmü bu ülkede deneyimli nice firmalar var. Arge çalismaları yapiyorlar.sayfa 72
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 707172
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET