Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yerli Otomobil Hangi Şehrimizden Çıkacak?
« önceki   123 ... 717273 ... 878889   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 72

Yerli Otomobil Hangi Şehrimizden Çıkacak?
İstanbul 1.9%  1.9%  [10]
Bursa 23.4%  23.4%  [123]
Konya 11.8%  11.8%  [62]
Kayseri 9.0%  9.0%  [47]
İzmir 7.4%  7.4%  [39]
Mersin 5.5%  5.5%  [29]
Diğer (Lütfen isim belirtiniz) 24.0%  24.0%  [126]
Kocaeli 6.3%  6.3%  [33]
Sakarya 10.7%  10.7%  [56]
Toplam Oy : 525

suleyman 55

1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 17:07
Samsun Yerli Otomobil Üretim Yerine Talip


Samsun Valisi Kaymak: "Yerli ve milli otomobil Samsun'da üretilsin diye bir ön hazırlık yaptık. Samsun'un avantajlarının anlatıldığı dosyamız tamamlandıktan sonra ilgili bakanlık, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına göndermeyi düşünüyoruz. Yer olarak da Havza Organize Sanayi ve oradaki 3 bin metrekare alanı seçtik"

SAMSUN (AA) - Samsun Valisi Osman Kaymak, "Yerli ve milli otomobil Samsun'da üretilsin diye bir ön hazırlık yaptık. Samsun'un avantajlarının anlatıldığı dosyamız tamamlandıktan sonra ilgili bakanlık, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına göndermeyi düşünüyoruz. Yer olarak da Havza Organize Sanayi ve oradaki 3 bin metrekare alanı seçtik." dedi.

Vali Kaymak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli ve milli otomobil fikrine tüm Türkiye'nin sahip çıktığını, her ilden üretim yeri konusunda talep olduğunu hatırlattı.

Samsun'da da yerli otomobilin üretilmesi çalışması yaptıklarını belirten Kaymak, "Yerli otomobilin kendi illerinde üretilmesini isteyen her il hazırlık yapıyor. Biz de yerli ve milli otomobil Samsun'da üretilsin diye bir ön hazırlık yaptık. Samsun'un avantajlarının anlatıldığı dosyamız tamamlandıktan sonra ilgili bakanlık, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına göndermeyi düşünüyoruz. Yer olarak da Havza Organize Sanayi ve oradaki 3 bin metrekare alanı seçtik. Dosya tam olarak bitmedi. Hala üzerinde çalışılıyor. " ifadelerini kullandı.

Havza Organize Sanayi Bölgesi çevresinde rezerv alanlar da bulunduğuna işaret eden Kaymak, bu alanlarını projeye katmaları halinde yeterli olacağını düşündüğünü söyledi.

Havza'nın ulaşım kolaylığı da düşünüldüğünde Samsun'un bu konuda avantajlı hale geleceğini dile getiren Kaymak, şunları kaydetti:

"Yerli otomobilin üretilmesi için cazip yerlerden birinin Samsun olduğu görülüyor. Bu kararı büyüklerimiz verecek ama biz de bu işin içinde varız. Önümüzdeki günlerde ilgili yerlere ileteceğiz. Henüz üretilecek otomobilin tipine karar verilmedi. Bu konu tamamlandıktan sonra yer konusuna karar verilecek. Onun için çok geç kalmış değiliz. Bakanlık da dolayısıyla yer konusunda kararını vermedi. Bütün illerin talepleri Ankara'da değerlendirilecek."
Kaynak: AA


Misafir ed5

1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 17:33

Erzurumun açıklanması önemli değil. sonuçta batarya işi

önemli olan bu arabanın birleştirilip hazır hale getirilecek şehrin hangisi olacağı

yoksa ülkemizde çoğu şehir toyotanın mercedesin ladanın orijinal parçasını ucuza üretiyor. demek istediğim anlaşılmıştır umarım


Alperbatuhan
1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 17:36

BATARYALAR ERZURUM'DA ÜRETİLECEK
30 MİLYON LİRALIK YATIRIM OLACAK

Bu proje kapsamında en az 100 kişinin istihdam edileceğini ifade eden Ilıcalı, “20-30 milyon liralık bir yatırım olacak. 100 kişinin istihdam edeceği yerli otomobilin bir parçası olan şarj üniteleri Erzurum’da üretilecek. Erzurum’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

istihdam açısından düşük bir seviye
Şimdiden Erzuruma hayırlı olsun
yerli otomobilde erzurumunda katkısı olacak
asıl olay aracın bir bütün halde hangi şehirden çıkacağıMisafir 3b5

1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 17:45

Bütün arkadaşlarıma saygı duyuyorum tabi herkes ister kendi şehrinin kalkınmasını ama Bursa yerli otomobilin üretileceği şehirdir. Hayırlısı olsun.

Misafir cf7

1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 19:02

bursa kesinlikle doğru karar ama bir kısım parça üretim de ankara ve konya olabilir gibi ..

yalcinn

1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 19:07

Erzurum cok mantikli gelmedi bana . Tabii ki cok guzide bir sehrimiz ama ; otomotif sektorunun temel prensibi ulasim maliyetleridir . Erzurum ulasim acisindan mantikli degil . Limani yok ve diger otomtif sanayisi bolgelerine cok uzak . Torpil ve verilen sozler mi var ? sorusunu aklima getiriyor .Misafir 52e

1 yıl önce - Cmt 10 Şub 2018, 21:27

Sezgin motor elazığda olduğu müddetçe, yerli otonun motorunun elazığ dışında başka bir yerde yapılma ihtimali yok.

Alperbatuhan
1 yıl önce - Çrş 14 Şub 2018, 02:42

Alıntı:
Sezgin motor elazığda olduğu müddetçe, yerli otonun motorunun elazığ dışında başka bir yerde yapılma ihtimali yok.


Vay canına bak sen şu muhabbetleriniz kabak tadı verdi yeter artık. Hersayfada aynı söylem. Hatta yazan kişi bile büyük ihtimal aynı kişi. Nesin sen firmanın sözcüsümüsün?
Alıntı:
elazığ dışında başka bir yerde yapılma ihtimali yok.

Acaba yazdığına kendinde güldünmü veya mantıklı bir sebep aradınmı veyahut düşündünmü bu ülkede deneyimli nice firmalar var. Arge çalismaları yapiyorlar.


Ahmet 2585
11 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 01:14
Başbakan Yıldırım, Üretim Yeri Konusunda Bursa'yı İşaret Etti


Başbakan Yıldırım, Bursa'da yaptığı konuşmada yerli otomobil fabrikasının Bursa'da kurulacağını işaret eden, çoğu kişi için çok açık olan, ancak ilk bakışta, daha çok bilinç altına hitaben eden ifadeler kullandı. Bu durumda 2 ihtimal gözüküyor:

1- Yerli otomobil fabrikası Bursa'ya kurulacak, bunun sinyali, hiç polemiğe girilmeden ülke kamuoyuna ilan edildi, ve/veya 5 babayiğide yer konusunda işaret çakıldı ( Arif olan understands ). ( Özellikle de 5 babayiğit arasında hükümetin kulağına giden bir anlaşmazlık var idiyse, bu konuda tarafını ve tercihini belli etmiş oldu)
2- Seçmenin bu konuşmayı nasıl anlayacağı iyi hesaplanarak Bursalı seçmenden oy istenecek, o yüzden yerli oto fabrikası konusu açıldı.

Sonuç itibari ile halka hitap konuşması şu şekilde :

"Başbakan Yıldırım yerli otomobil için tarih verdi

Başbakan Yıldırım Bursa'da AK Parti İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Yerli otomobilin ilk örneğini 2019'da, seri üretimi 2020-2021'de bitirmiş olacağız" dedi.

Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, "Dünyanın en güçlü ekonomilerinin bile krize girdiği bir dönemde, Türkiye büyümeye, kalkınmaya devam ediyor. Ekonomide seferberlik ruhuyla başladığımız 2017 rekor büyümesi, ihracat ve istihdam artışıyla devam ediyor." dedi.
Her zaman milletle birlikte yürüdüklerine işaret eden Yıldırım, şöyle konuştu:

İstiklalimizi, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odaklarına karşı mücadelemiz devam edecek. Türkiye Cumhuriyetini artık hiç kimse, hiçbir güç darbeyle, terörle, tuzaklarla durduramayacak, yürüyüşünü kesemeyecek. Türkiye'nin ekonomisi sağlam, istikrarlı. Yıllardır atlattığımız nice badirelere rağmen kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.

YERLİ OTOMOBİL SERİ ÜRETİM 2020-2021'DE

Türkiye'nin üretim kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar yaptıklarına işaret eden Yıldırım, şunları kaydetti:

"Hükümet olarak üretim kapasitemizi, rekabet gücümüzü, araştırma geliştirme kapasitemizi daha da arttıracağız. Teknoloji transferini hızlandırarak yerli ve milli ürünleri daha çok üreteceğiz. Yerli otomobilin ilk örneğini 2019'da, seri üretimi 2020-2021'de bitirmiş olacağız."

"CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Türkiye için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnşallah 2019'da ülkemizi, milletimizi hak ettiği yere getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz; Türkiye'nin birliği için, beraberliği için, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsü için canla başla liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde..."

"TÜRKİYE DİMDİK AYAKTA"

Yıldırım, kongrenin düzenlendiği TOFAŞ Spor Salonu önünde bekleyen vatandaşlara da hitap etti.

Sözlerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdiğini belirterek başlayan Yıldırım, AK Parti kongrelerinin adeta bir şölen, düğün, miting havasında geçtiğini ifade etti.

Başbakan Yıldırım, "Allah sizlerden razı olsun. Bu sevginiz, coşkunuz, muhabbetiniz daim olsun. Birliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun." diyerek, şunları kaydetti:

"Türkiye, bölgede var olan sıkıntılar, terör, kaos, Suriye'de, Irak'ta iç savaş, bütün bu olumsuzluklara rağmen dimdik ayakta. Milletimiz sayesinde. AK kadrolar, 15 yıldır bir yandan kumpaslara, darbelere, vesayet odaklarına meydan okurken, mücadele verirken, diğer yandan da Türkiye'nin kalkınması için, büyümesi için, Cumhuriyetimizin 2023, 100. yıl hedeflerini yakalamak için liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, kararlı adımlarla yoluna devam ediyor. Ne dedik, 'Durmak yok yola devam.' Bursa hazır mısın? 2019'da yeni bir destan yazacak mıyız? Allah sizden razı olsun. Bursa işi bitirmiş, maşallah. Osmanlı'nın torunları, Osmanlı'nın doğduğu, sırtını Uludağ'a vermiş Bursa'nın güzel insanları, Allah sizden razı olsun. Sağ olun, var olun, Allah'a emanet olun. Biz de sizi seviyoruz. Başım, gözüm üstünde yeriniz var. Allah hepinizden razı olsun"


Halit Çamlıbel
11 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 03:46

Yukarıdaki konuşmada Bursa'da üretileceğine dair bir şey bulamadım ben. Konuşmanın Bursa'da yapılıyor olması dışında hiç bir işaret yok.sayfa 72
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 717273 ... 878889   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET