Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
tarzanlar
1 yıl önce - Sal 30 Oca 2018, 23:00

BAŞKAN KARAÇOBAN VATANDAŞLARIMIZIN GÖNLÜNDE TAHT KURMAYA DEVAM EDİYOR



(+)


Alaşehir Belediyesinin Halk Günleri devam ediyor. Her Salı günü Alaşehir Şehit Fethi Sekin Gençlik Merkezi'nde düzenlenen halk toplantılarında Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlara hızlı ve etkin çözüm üretiyor.



İsmet Amcadan Başkan Karaçoban'a Mani

Göbekli Mahallemizde ikamet eden İsmet Yüksel isimli vatandaşımız, Halk gününde Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban'a mani söyledi.

Alaşehir Belediyesinin yerel yönetimde katılımcılığı sağlamak ve ortak çözüm üretmek anlayışıyla hayata geçirdiği Halk Günü Toplantıları’nda Alaşehirliler, her konuda taleplerini Başkan Karaçoban'a iletiyor. Her türlü konu hakkındaki istek ve önerilerini dikkate alan ilgili müdürlükler, gelen talepler doğrultusunda mümkün olan en kısa zamanda gereken inceleme ve çalışmayı yaparak, sorunlara çözüm üretiyor.

ALAŞEHİR'DE DEĞİŞEN SADECE MEKANLAR DEĞİL

21. yüzyılın başında belediyecilik tanımının da değiştiğini ifade eden Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban,” Değişen şartlar ve dünya içerisinde artık belediyecilik tanımı da değişti. Klasik anlamda ifade ettiğimiz yol-kaldırım belediyeciliği dönemi bitti. Yol, kaldırım yapmak tabi ki belediyenin asli görevlerinden ancak sosyal belediyecilik anlayışında ne kadar istihdam sağladığımız, ilçeye-şehre eğitim, kültür, sanat, spor, ekonomik gelişmişlikte ne kadar yükselttiğimiz önemli. Bu anlamda Alaşehir'de yakaladığımız başarı, vatandaşlarımızın bizlerden beklenti ve isteklerini de değiştirdi. Alaşehir'de değişen sadece mekanlar değil. İnsanımızın hayata bakışı da değişti, zenginleşti. Bu bizi mutlu ediyor” dedi.



(+)





(+)




tarzanlar
1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 18:30

ALAŞEHİR BELEDİYESİ DOĞALGAZA EVET DEDİ


(+)


Alaşehir Belediyesi’nin Şehit Fethi Sekin Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen şubat ayı meclis toplantısında, ilçemizin doğalgaz dağıtım bölgesine alınması konulu gündem maddesi görüşülmüş ve oybirliğiyle kabul edilmiştir.

Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’nin 70. maddesi kapsamında doğalgaz hizmeti verilebilmesi için gereken meclis kararı alınmıştır. Bunun yanında doğalgaz şirketleri ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun alınmasını istediği, kanuna aykırı ve meclisin yetkisini aşar nitelikte meclis gündeminin oylanması sonucu oyçokluğu ile reddine karar verilmiştir. Reddedilen karar; belediye meclisince doğalgaz dağıtım şirketlerinden hiçbir harç ve bedel alınmaması, ilgili şirketlere yapılması istenilen kazılarda cadde ve sokak ayırt etmeksizin izin verilmesi gibi meclisin yetkisinde olmayan ve açıkça kanuna aykırı olan taahhütler içermektedir. Bu nitelikteki kararlar Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da kanuna aykırı görülüp reddedilmektedir. Saruhanlı Belediyesi tarafından bu nitelikte alınmış olan bir karar Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından Plan ve Bütçe-Hukuk ve Tarifeler-Altyapı ve Kentsel Yenileme Komisyonu’na havale edilmiş, komisyonca hazırlanan 21.09.2017 tarih ve 03 sayılı kararla söz konusu kararın hukuka aykırı olduğu ve reddedilmesi gerektiği bildirilmiştir. Bunun üzerine Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’de 10.10.2017 tarih ve 698 sayılı kararı ile söz konusu meclis kararının alınamayacağı ve komisyonun görüşünün kabul edilmesine karar verilmiştir.

Sonuç olarak meclisin yetkisini aşan ve kanuna aykırı bir kararın alınıp büyükşehir meclisinden reddini beklemek yerine, belediyemizce Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’nin 70. maddesi kapsamında kanunen doğalgaz hizmetinin verilmesi için gereken meclis kararı oybirliğiyle alınmıştır. Alaşehir Belediye Meclisi üzerine düşen görevi yerine getirmiş ve doğalgaz hizmetinin verilebilmesi için gerekli kararı almıştır. Artık söz Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’ndedir. Tüm halkımıza hayırlı olması dileğiyle.


tarzanlar
1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 18:33

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN HALK GÜNÜNDE ZİYARET
Alaşehir Belediyesi tarafından her hafta Salı günleri Şehit Fethi Sekin Gençlik Merkezi'nde düzenlenen Halk Günleri, bu hafta Alaşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Alıcı, tarafından gerçekleştirildi.

(+)

Alaşehir Belediyesi tarafından, vatandaşlarmızın istek ve şikayetlerini anlattığı Halk Gününün bu haftaki misafirleri arasında Mustafa Beşikçioğlu ilkokulu Müdürü Diler Coşkun ve öğrencileri de vardı.Manisa il genelinde yapılan minikler voleybol turnuvasında il genelinde 3. olan minik öğrenciler kupalarını Başkan vekili Hasan Alıcı'ya takdim etti.

Yeşilçam Ustalarından Halk Gününde Ziyaret

Yeşilçamın usta isimleri yer alan İhsan Gedik ve Sıtkı Sezgin halk gününde Alaşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Alıcı'yı ziyaret etti.



tarzanlar
11 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 19:53

Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Alaşehir Şehit Fethi Sekin Gençlik ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Edirne'den Ardahan'a Milli Birlik ve Beraberlik konserine katıldı.
Manisa Şairler ve Ozanlar Derneği Halk ozanlarının katılımı ile yapılan “ Milli Birlik ve Beraberlik “ gecesinde seslendirilen kahramanlık türküleri Alaşehirlilere eşsiz bir gece yaşattı. Programa Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Garnizon Komutanı Ali İsmail Elalmış,Meslis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı.



(+)





(+)





(+)


tarzanlar
11 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 20:27

HALK GÜNÜNDE BAŞKAN KARAÇOBAN'A TEŞEKKÜR
Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban tarafından her hafta Şehit Fethi Sekin Gençlik ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Halk Günü toplantıları vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla devam ediyor.

Ahmet Altan Anadolu Lisesinden Başkan Karaçoban'a Teşekkür

Merkez okullarımızdan Ahmet Altan Anadolu Lisesi, eğitime verdiği önemle 7 den 70'e vatandaşlarımızın büyük takdirini toplayan Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban'ı Halk Gününde ziyaret etti.Ahmet Altan Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmenleri ve bir grup öğrenciyle Halk Gününde Başkan Karaçoban'ı ziyaret okullarına verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Yüreğinize Sağlık Başkanım

Beden Eğitimi öğretmenlerinden Cennet Yılmaz:" Gökhan Başkanımız bize sürekli destek oldu. Sağ olsun Başkanımız her isteğimizde maçlarımız için olsun yaptığımız "Sevgi Bağı" projesinde olsun araç temin etmiştir.Çok teşekkür ederim Başkanım yüreğinize sağlık.

Gazi Ailesinden Ziyaret

Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban tarafından Şehit Fethi Sekin Gençlik ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Halk günü toplantısının bugünkü ziyaretçileri arasında Kavaklıdere Mahallesinde ikamet eden Gazimiz Kazım Sarı'nın ailesi de vardı.Başkan Karaçoban,aileden Gazimizin sağlık durumu hakkında bilgi alarak Alaşehir Belediyesi olarak her daim yanında olduklarını belirtti.Gazimizin ailesi Başkan Karaçoban'a ilk günden beri daima yanında olduğu için teşekkürlerini iletti.



sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler