Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 491
Misafir 2f7

9 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 11:29

misafi262 çok iyi özetlemiş

aslan1616
9 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 14:40

Sanırım Avm inşaatı. Otopark tam olarak nereye yapılacak gerçi onu da bilmiyorum belki otopark içinde kazılıyor olabilir.

(+)

(+)

(+)

(+)

Misafir c29

9 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 16:18

Otopark icinmiş orasi.

Misafir 15c

9 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 23:54

Acilsa nolcak millet mahallesi yine millet mahallesi, optimumun bolgesi daha cok gelisime acik ve daha cagdas olacagi gorusundeyim ben.

Misafir 262

9 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 09:26

Amaç millet mahallesi demirtaş diye kıyaslama yapmak değil, bölgelerin nüfus artışına göre gelişebilmesi. Ayrıca 5 yıl önceki millet mahallesi ile şuan ki alakası yok.

Misafir 15c

9 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 13:21

5 sene millet mahallesinde yasamis birisi olarak evimi satip buradan aldim her ne olursa olsun ne yapilirsa yapilsin orasi bana gore degil

Misafir 82a

9 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 14:00

bahse konu projenin ÇED süreci ve ÇED sürecinde yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamalarımız aşağıda yer almaktadır. Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından kurulması planlanan “DOSAB Buhar ve Enerji Üretim Tesisi ( 374 MWt)” projesi hakkında ÇED Yönetmeliği hükümleri gereğince, 23.06.2016 tarihinde Bakanlığımıza yapılan ÇED başvurusuna müteakip, projenin konusu, türü ve proje için belirlenen yerin özellikleri de dikkate alarak, planlanan termik santralin çevreye olabilecek etkilerini tespit etmek (bacadan çıkacak gazlar, olası asit yağmurları, kül depolama sahalarının etkileri vb) ve alınacak önlemleri belirlemek amacıyla, ilgili kamu kurum/kuruluş temsilcileri ve Bakanlığımız yetkililerinden bir inceleme değerlendirme komisyonu oluşturulmuş olup, Bursa Valiliği İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün de yer aldığı bahse konu komisyon tarafından; bölgenin mevcut çevresel özelliklerinin yanı sıra ekonomik ve sosyal özelliklerini de (çevre ve insan sağlığı vb. hususlar) dikkate alarak, ÇED süreci içerisinde ayrıntılı yapılarak kurulması planlanan projeye ÇED Yönetmeliğin 14. maddesi gereğince, 07.09.2016 tarihli ve 4293 nolu ÇED Olumlu kararı verilmiştir. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi içinde yer alan tekstil boya-apre-baskı ve otomotiv tesislerine ait toplam aktif 103 adet doğalgaz veya kömür kullanan kazan mevcuttur. DOSAB Buhar ve Enerji Üretim Tesisinin çalışmaya başladığı tarihten itibaren DOSAB içerisinde yer alan tesislerin buhar ihtiyacı söz konusu tesisten sağlanacağından OSB Kanunu’nun 20. Maddesi gereğince, buhar kullanan tesislerin buhar ihtiyaçlarını kurulacak tesisten karşılamak zorunda olması sebebiyle, DOSAB içerisinde yer alan tesislerdeki toplam aktif 103 adet kömür ve doğalgaz ile çalışan kazanın çalışmasının durdurulacağı, Nihai ÇED Raporunda taahhüt altına alınmıştır. Dolayısıyla, DOSAB Buhar ve Enerji Üretim Tesisi’nin kurulmasıyla 103 adet bacadan çıkan toplam emisyondan daha az miktarda emisyon olacak olup bölgenin hava kalitesi iyileşecektir. Bununla birlikte; ÇED Yönetmeliği’nin “Yatırımın izlenmesi ve kontrol edilmesi” başlıklı 18. maddesinde “Bakanlık, "ÇED Olumlu" kararı veya "ÇED Gerekli Değildir" kararı verilen projelerle ilgili olarak, Nihai ÇED Raporu ve/veya “ÇED Gerekli Değildir” kararına esas Proje Tanıtım Dosyasında taahhüt edilen hususların yerine getirilip getirilmediğini izler ve kontrol eder.” ve “Yönetmeliğe aykırı uygulamaların durdurulması” başlıklı 19. maddesinde “"ÇED Olumlu" kararı ya da "ÇED Gerekli Değildir" kararı verildikten sonra, proje sahibi tarafından nihai ÇED Raporu veya Proje Tanıtım Dosyasında taahhüt edilen hususlara uyulmadığının tespit edilmesi durumunda söz konusu taahhütlere uyulması için projeyle ilgili Bakanlıkça/Valilikçe bir defaya mahsus olmak üzere süre verilebilir. Bu süre sonunda taahhüt edilen hususlara uyulmaz ise yatırım durdurulur. Yükümlülükler yerine getirilmedikçe durdurma kararı kaldırılmaz. 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili hükümlerine göre işlem tesis edilir.” hükmü yer almaktadır. Bu kapsamda Bakanlığımız ve/veya Bursa Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından belirli periyotlarla ÇED Yönetmeliği kapsamında izleme-denetim çalışmaları yapılmakta olup verdiği taahhütlere uymayan işletmeler hakkında 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili hükümlerine göre işlem tesis edilmektedir. Bu husus, DOSAB Buhar ve Enerji Üretimi Tesisi için de geçerlidir. Bilgilerinizi rica ederim.

Misafir 70c

9 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 14:13

Sonuc nedir budurumda

Misafir 371

9 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 16:48

Ben sonuç olarak kılıfına uyduruldu gibi bir şey anladım. Yani şu anda kendi kazanini yakarak havaya emisyon salan 150 civarı işletme bundan vazgeçip ihtiyaçlarını termik santralden karsilayacaklar dolayısıyla bu santral filtre kullanacağı için hava dava temiz olacak YERSEN)

Misafir 2ed

9 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 18:27

Yani izin verildi mi termik santrala vali iptal demişti kesin olacak mı bu bursa nın sonu demek hava zaten kirli dikkat ettiyseniz bu kış kar da yağmadı resmen sonumuzu hazırlıyorlar allah onları beter etsin inşallah bu kadar mı para hırsı bürümüş gözlerini

sayfa 491
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet