Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 207
Alp Serter

3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 12:31
Balıkesir 2023’e Hazırlanıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, önceki gün Ankara’ya giderek bir dizi ziyaretlerde bulunup, projeler ile ilgili destek istedi. Şehir 2023 Projesi’ne Balıkesir’in de dâhil olduğu müjdesini veren Başkan Kafaoğlu; TEKNOKENT Projesi’nin temelinin Nisan ayında atılacağını söyledi.

Balıkesir’de önümüzdeki günlerde başlatılacak olan projelerin takibi ve ilgili bakanlıklardan alınacak destekler için önceki gün Ankara’ya çıkarma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ankara’dan oldukça mutlu döndü.

Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Başkan Zekai Kafaoğlu, ilk olarak “Şehir 2023 Vizyonu” çalışmaları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Refik Tuzcuoğlu'nun da katılımlarıyla toplantı gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Genel Sekreter Mehmet Gürbüz, uzun zamandır üzerinde çalışılan projeye 4. İl olarak Balıkesir’i de ekletmeyi başardılar.

Bu proje kapsamında Balıkesir, pilot iller arasına girerken; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2023’deki hayal edilen iller için örnek projeleri hazırlamasının ardından Balıkesir’de bu projelerin tamamından faydalanma imkânı bulacak.

TEKNOKENT’İN TEMELİ NİSAN’DA ATILIYOR

Ankara ziyaretleri arasında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'yü de ziyaret eden Büyükşehir

Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, TEKNOKENT Projesi ile ilgili gelinen son noktayı Bakan Özlü’ye aktarırken, projenin temel atma aşamasına geldiğini söyledi. İlgili projeye ilişkin Bakan Faruk Özlü bakanlık olarak her türlü desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini dile getirirken; Nisan ayında gerçekleştirilecek temel atma programına mutlaka katılacağını söyledi.

Öte yandan Ankara ziyaretleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım'ı ziyaret ederek OSB genişleme alanı ve yatırımlara ilişkin fikir alış-verişinde bulundu.

Ziyaretler kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirbaş'ı da ziyaret eden Başkan Zekai Kafaoğlu, diğer projeler ile ilgili temaslarda bulundu.

http://balikesir.bel.tr/haberler/balikesir-2023e- ...niyor-2018

Misafir 9d8

3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 14:36

Hep oyalama hep oyalama boş vaatler bnce diyorum olmaz ama inşallah güzel bir şeyler çıkar da beni şasirtirlar

Misafir 90d

3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 15:10

Birde ilçelere değil merkeze yogunlassinlar hep bir ilçeye şöyle şuraya böyle olmaz önce il sonra ilçe

Misafir 0b7

3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 13:12

Peki bu teknokent nerede kurulacak?
Nisan ayında temeli atılıyorsa yeride bellidir herhalde..

Misafir 216

3 ay önce - Cmt 10 Şub 2018, 20:48

Balikesir'de 3 tane önemli proje yapiyor Taş Yapi. Çamlik Projesin'de alt yüklenici.Çamlik Projesin'de Ana Firma şüpheli.Bayburt Grupu ve Alt Şirketleri.Taş Yapiya devretmiş.3 Tane işin Taş Yapi yapmazi Şüpheli ayrica.1 Tanesi Özel Sektör. Taş Yapi Çamlik Projesin'de var. Müttahitin iş bitirme Belgesi yok.Niye devrediyor? Balikesir'de insanlar artik Şüphe ile yakĺaşiyor.

Misafir bdc

3 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 08:25

Ya merak ediyorum acaba zekai başkan bunları gormuyormu yani bu yazılanları eleştirileri gorupte deseki işte şunu yapcaz bunu yapmiyacaz acaba neden sessiz hep bir vakıf açılışında hep gezmelerde ilginç neden sessiz acaba

Misafir cfd

3 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 09:56

Taş Yapi Çamlik ve Baltok'daki Çalişma Saatlerine uymuyor.Büyükşehirler'de Çevre Bakanliğinin Il komisyonlarinin yayinladiği hiç bir veri yok.Sefaköy'de oturuyorum.Çok rahatsiz oluyorum.Belediye Başkani çözmüyor hiç bir olayi.Taş Yapi çok rahatsiz ediyor.Büyükşehir medeniyet demek.Insanla iç içe yaşamanin kurali var.Büyükşehir ihale verip çekiliyor.Vatandaşi rahatsiz edemesin.iş yapilacak tabiki.Saatlerine riyayet edilmiyor.

Misafir e8f

3 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 21:55

Şimdi ben anlamadım çamlık projesi durdu mu devam mı ediyor şehirde herşey bozuldu hani yeni projoler nerde valilik kavşağı istasyon kavşağı nerde

bahattin10

3 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 22:32
Bu dogrumu

osman yörükoğlu
3 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 22:36

1 -2 tane de değil 8 tane .Asılsız haber.

sayfa 207
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET