Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ihsan gulbilge
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:00

Aydoğan tarafına büyük bir botanik park, kılavuz tarafına ise güzel bir lunapark yapardım. Şehir gelişiyor ama hep aynı tarafa : Karşıyaka Gültepe tarafına.

Açıkçası Alibaba Aydoğan gibi yerler üvey evlat muamelesi görüyor. Yapılacak olan şey ise buralara cazibe kazandıracak yatırımlar yapmak. Şu an aklıma bu iki yer ve iki proje geldi. Ama başkan olsaydım bu alanları ve projeleri artırırdım. Zaten Sivas gibi büyük yüzölçümü olan bir şehrin büyük çaplı parkları olmaması, yapılmaması çok değişik. Şimdiye hayvanat bahçesi, botanik park, Kültürpark yapılmış olmalıydı şehrin dört bir yanına

Misafir 9a8

6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:25

Seyfebeli sanayi sitesini bir an önce yapar eski yeni 4 eylül sanayi siteleri ve toptancıları oraya taşırdım bunu 10-15 sene gibi bir zamana yaymazdım iki maksimum üç senede bitirirdim sivasin bir çok sorunu çözülürdü zaten bunu yapınca terminali yıkar büyük bir hızlı tren istasyonu yapar terminal binasınıda oraya taşırdım zamanla zaten otobüs terminalinin işlevi kalmayacak oraya büyük bir alışveriş merkezi yapardım kiraca şehri kenarlara açmak lazım zamanla kendiliginden şehir merkezi değerini kaybettirip şehir merkezini yalnız eski eserlerin olduğu turizm ve gezi alanı yapardım

Misafir 337

6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 22:40

Audi A8 e binmem Mercedes s350 ile gezerim

Misafir 372

6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 10:45

kaldırılan orta refüjleri yeniden yapardım.

58dk
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 11:57

Sivas belediye baskani olsaydim heralde yapilacak tek sey projeleri 3-5 senelik degilde. 100 sene ileriyi dusunerek planlardım.

Ömer_KSK
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 12:02

Belediye binasının önüne umumi tuvalet yaptırırdım. Tuvaletleri yıkılanlar hacetlerini orada giderirdi.

kkemal58
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 12:03

yolları genişletirdim ve kesinlikle aynı sokaklarda farklı kata müsaade etmezdim.

ihsan gulbilge
5 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 08:22

Bugün göreve gelecek olsam şöyle bir açıklama yapardım sanırım. (Ulaşım sanayi vs. dışında sadece şehrin estetik değerini artıracak olan şeyleri yazdım)

~Muhsin Yazıcıoğlu bulvarında, eski istasyon caddesindeki gibi ağaçlandırma çalışması yapılacak. Bol bol ağaç ( 4 işletmeye kadar ) Mevlana, kazancılar caddesi, abdulvahabi gazi caddesi, kılavuz yolu, üniversite yolu ve Yenişehir yoluyla birlikte şehrin dört bir yanını cevreyelen bir ağaç koridorumuz olacak

~Stad çevresinde yeşil alanlar ve ek otoparklar oluşturulacak. Kümbet tarafındaki girişte, tren raylarının ordaki boş arazi, otopark olarak düzenlenecek. Ek olarak tren rayları yeşillendirme çalışmasına tabi olacak.

~AVM etrafında da yeşil alanlar ve ek otoparklar oluşturulacak.

~Mevcut tren garının yanına yapılacak olan hızlı tren garı, içerisinde bol ağaçlı bir park bulunduracak. Ve minia Sivas kurulacak oraya. Bu gar MEB arazisine kadar uzanacak.

~Eski stad yerine yapılacak olan şehir parkı, bol ağaçlı ve yapay göleti olan bir doğa harikası olacak. Yan tarafında bulunan lojmanları da buraya dahil edeceğiz. Böylelikle tren garı ve karşısında Sivas'ın nefes alması ve yürümesi en güzel olan alanı inşa edilecek. Yürüyüş yolları vs.

~Tüdemsas lojmanları kültür ve sanat sokağı projesi kapsamında yenilenecek. Ve oraya kültür sanat sokağı oluşturulacak.

~İstasyondaki binalara da dış cephe düzenlemesi yapılacak. Ve tüm şehir merkezinde tek tip tabela, dükkan girişi tasarlanacak.

~Eski sigorta hastanesi yerine sultansehir meydanı yapılacak. Kaleye koridor görevi yapacak.

~Mevcut meydanımızı çevreleyen binaların dış cephe düzenlemesi yapıldıktan ve dükkanlar tabelalar tek tip olduktan sonra, yeni yapılmış olan 4 Eylül ve kışla meydanları, 15 temmuz meydanı ile birlikte hükümet meydanı trafiğe kapatılacak. Yıllardır hayali kurulan bu proje ile Türkiye'nin en büyük meydanlarından birine sahip olacak Sivas.

~Eski numune hastanesi yerine bol ağaçlı şehir parkı ve merkez cami külliyesi yapılacak. Bölgede daha önce yıkılmış olan tarihi bina yeniden yapılacak . Sağ tarafındaki yol Arnavut kaldırımı ve binalar tabelalar tek tip olacak.

~Eski belediye binası ve Kızılay yıkılıp Ali Ağa camisi meydana dahil edilecek.

~Atatürk caddesinde trafik yer altına alınacak buradaki binaların da çevre düzenlemesi yapılacak, tabela kirliğinden kurtulacak.

~Taşhan etrafı açılacak buraya mini bir meydan yapılacak ve bu meydanla entegre olarak bankalar caddesi güzel bir çevre düzenlemesi ile Sivas'ın en güzel caddelerinden biri olacak.

~Paşa camii arkasındaki mavi çarşı beton görüntüsünden uzaklaşarak oraya çiçekler, çimen havuz eklenecek ve sanki cami avlusu gibi olacak. Paşa camiye gelenleri böyle güzel bir görüntü karşılayacak.

~Şemsi Sivas'ı meydanı yapılacak. Buğday pazarı ve Yimpaş binası da kamulaştırılıp bu meydana dahil edilecek. Yimpaş yerine aslına uygun olarak iki katlı bedesten çarşısı yapılıp, tüm bu meydanlar arası Arnavut kaldırımı ile döşenecek. Ayrıca Behrampasa hamamı ile Çorapçılar konağı arasındaki az sayıda bina da kamulaştırılıp onlar da Sivas'ın ikinci büyük meydanına dahil olacak.
Bu meydan ulu camiye kadar Arnavut kaldırımı ile döşenecek binaların dış cephe düzenlemesi yapılacak, tabela kirliğinden kurtulacak.

~Ulu cami etrafı kamulaştırılıp açılacak büyük bir avluya sahip olacak ulu cami içerisine dükkanlar havuz ağaçlar olacak.

~Kale projesi kapsamında yapılan tarihi kale evleri ve Gökmedrese ile ulu cami arasına Arnavut kaldırımı yollar olacak. Binalar ve tabelalar düzelecek. Kalede yıkılan saat kulesi ise aslına uygun olarak yeniden inşa edilecek. Kale içinde ağaç zenginleştirme işlemi yapılacak, kalenin duvarları sarmaşıklarla güzelleşecek.

~Alibaba cami ve etrafında kamulastırma yapılıp burada bölgenin ihtiyacına uygun tarihi bir mini meydan yapılacak. Alibaba içindeki türbeler düzenlenecek. Çevresindeki yıkılan binaların yerine eski Sivas evleri yapılarak tarihi atmosfer yeniden canlanacak

~Aksu; yukarı tekke altından başlayıp Yenişehir fuar alanına da yapılmasıyla birlikte kızılırmağa kadar ulaşacak. Bol ağaçlı ve mavi bir koridorumuz olacak.

~Kızılırmak projesi hayata geçirilecek. Bol yeşilli bir cenneti andıracak. İçersinde seyir terasları, teleferik, uzay gözlemevi gibi sosyal tesisleri de bulunduracak.

~Şehirde agaclandirma çalışmaları çok önemli olacak. Meraküm tepeleri , kardeşler dağı , Yıldız dağı, Paşabahçe yamaçları, pasabahçe yolu, şehrin giriş çıkışları, merkezdeki caddeler bol bol agaçla süslenecek. Çıplak kalan daglar Hydroseeding ile çimlendirme işlemine tutulacak.

~Şehrin dört bir yanına büyük çaplı parklar kurulacak. Bu amaçla Aydoğan Alibaba Fatih kılavuz gibi yatırım yönünden geri kalmış, cazibesi düşük yerler seçilerek; bu alanlara olan ilgi artırılacak. Şehrin yoğunluğu dört bir yana dağılacak. Lunapark, Kültürpark, botanik park, Selçuklu parkı, japon parkı gibi değişik parklarla mesire alanları dışında gezmeye değer parklarımız olacak, kişi başına düşen yeşil alan acayip artacak.

~Tarihi Hara binası yenilenecek. İçerisinde atçılık okçuluk vb sporların da yapıldığı geniş kapsamlı bir kompleks oluşturacak.

~Şehrin giriş çıkışları düzenlenecek. Selçuklu motifleriyle bezeli giriş kapıları yapılacak.

~Sehirdeki sıvasız boyasız apartmanlar boyanacak. Yeni yapılacak olan apartmanlar kent estetiği müdürlüğünden izin almadıkça inşaata baslayamayacak. Aynı yerde olan apartmanlar arasında renk tasarım ve kar uyumu çok önemli olacak.

~ Bazı bölgeler pivot bölge ilan edilerek orada çok katlı binalara kesinlikle müsaade edilmeyecek. Amerika evleri tarzı, ikişer katlı bahçeli evler yapılacak.

~ Şehre çiçek gibi bakıyoruz diyerek, seçilen merkeze yakın bazı yerlerde halka saksı ve çiçek dağıtılacak. Pencere önlerine balkonlara konulan bu çiçeklerle birlikte caddeler cıvıl cıvıl gözükecek.

~Okul bahçeleri ismine uygun bir şekilde bahçe olacak. Her okula bol bol ağaç dikilecek. Güller ekilecek. Yumuşak zeminli bir oyun alanı yapılacak ve çim saha yapılacak. Çocuklar okula gelmeyi iple çekecek.

~Çocuklara yönelik meslek eğitim parkı yapılacak. İçerisinde her türlü meslekten bilgi alınabilecek. Çocuklar çiftçi ne yapar diye merak ediyorsa dışarda bir yer kazıp domates ekecek, doktor ne yapar diye merak ediyorsa ameliyat animasyonuna katılacak

~Proje takip sistemi olusacak. Her projedeki her adım an ve an halka duyurulacak. Kamulaştırma oranı, başlama tarihi, nasıl yapılacağı her şey açıklanacak. Halk sormadan öğrenecek.

~Askıda kitap uygulaması yapılacak. Şehirdeki bazı kütüphaneler ile anlaşılarak askıda ekmek gibi bu yöntem hayata geçirilecek. Böylece herkes istediği kitabı okuyacak ve o kitabı sahiplenecek. İstediği gibi beğendiği yerin altını çizecek, tekrar tekrar okuyabilecek. Maddi durumu iyi olanlar bir kitaptan birkaç kez alıp diğerlerini askıda bekletecek.

~Hafik gölü, todurge gölü, Gökpınar gölü vb. etrafında çevre düzenlemesi yapılacak ve etrafı bol ağaçlarla kaplanacak.

mehmet karakas7
3 ay önce - Sal 01 May 2018, 06:15

Gelecek nesillere ve Sivas'a ikon olabilecek bir eser yapmayı isterdim,örneğin dandik kızılırmak köprüsünü yapacağıma yerine yarışmada kazanan projeyi ne yapar eder yaptırmaya çalışırdım.

turan58

3 ay önce - Sal 01 May 2018, 11:42

Köprünün üstünede giriş ve cikislarina turkiyede proje yarışmasında birinci gelen köprü diye yazmalı sivas ilerlemiyor yerinde sayiyor deniliyor vizyonsuz kişiler yonetirse olacağı bu elin yuz bin nufuslu illeri tranway veya raybus dusunurken bizimkiler1980 lerde bile 12 metrelik otobüsler varken 2018 de minibüs aliniyorsa demek oluyorki aynı 1980 lrin büyük sivasi 2018 lerde aldiklari minubuse benzetiyorlar bu sivas kime ne yaptida beddua aldi cezasini cekiyor acaba elin yuz bin nufuslu şehirleri büyüdü büyük sehir oldu bizim 1970 lerde zaten büyük sehirdi nufusu ilk ona giren sehirken ayni sıcağı görmüş kar gibi erip bitiyor .!!!!!!!

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET