Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Osman_as

2 yıl önce - Pts 30 Oca 2017, 22:01

Toplu taşımayı kullanan her vatandaş en güzelini hakediyor. Yeraltını değil, yerüstünden gün yüzüne vura vura en medeni,en insani olanını...

Aracıyla hovardalıga,keyfine vatandaşı kiyacak olan gitsin yeraltından.


Nezih90
2 yıl önce - Pzr 19 Şub 2017, 18:23

3.köprü - 3.havalimanı - Halkalı yeni demiryolu projesinin ÇED raporu yayımlanmış. Tasarım hızı 200km/sa miş ve yapımının bir buçuk yıl sürmesi planlanıyormuş. Güzergahta yaklaşık 34km uzunluğunda tüneller bulunacakmış ve en uzunu havalimanı bölgesindeki T-13 nolu tünel (11.755m). Bir ucu Işıklar köyünün kuzeyinde (zannediyorum havalimanı metrosunun da yer altına gireceği yere yakın), diğer ucu da Tayakadın'ın güneyinde.

Bunu üstüne toplam 8km lik 16 viyadük planlanıyor. Şahsen bana zaman hedefi gerçekçi gelmedi.

3.havalimanı metro başlığında R ay haber'in haberi paylaşılmış ama bu başlığın detayları konuşmak için daha uygun olucağını düşündüm.
İsteyenler için ayrıca raporun linkini de koyuyorum:
http://eced.csb.gov.tr/ced/jsp/ek1/16244


bulent kucuk

2 yıl önce - Pzr 19 Şub 2017, 19:29

Havalimanı içinde ışıklar köyü istikametinde, yanlış saymadıysam 4 hatlı bir tünel inşa ediliyor. Tamamen aç kapa şeklinde yapılıyor.Nezih90
2 yıl önce - Pzr 19 Şub 2017, 20:45

Bülent bey, zannediyorum bunların ikisi Gayrettepe'den gelen metro hattı için, diğer ikisi de tabii ki HT demiryolu için. ÇED raporunda havalimanı istasyonundan bir kesit resmi de var. Dediğiniz gibi orada da dört tüp tünel görünüyor, metro ve HT istasyonları yan yana.

Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Pzr 23 Tem 2017, 15:10

Projede son durum ne?3.Köprü açılalı neredeyse 1 sene olacak?Çed,etüt,yapım ihalesi vs ne aşamada?

metronews
1 yıl önce - Prş 01 Şub 2018, 16:51

gebze darıca metrosunun ihalesi olmuş, güzergah haritalarında GEBZE OSB İstasyonu'nda hızlı trene aktarma görünüyor,Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 11:41
Kartepeye Hızlı Tren İstasyonu Müjdesi / 05.02.2018


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın İstanbul-Ankara Hızlı Tren Yolu projesinin en önemli bölümü olan “Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu” projesi kapsamında Kartepe’de istasyon kurulacağını Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın İstanbul-Ankara Hızlı tren Yolu projesinin en önemli bölümü olan “Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu” projesi kapsamında Kartepe’de istasyon kurulacak.

6.8 MİLYAR TL

Hızlı Tren ile İstanbul-Ankara yolculuğunun süresi 1.5 saate inecek. Projenin Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi kısmının maliyeti 6 milyar 760 milyon TL olarak hesaplanıyor. Kuzey Marmara Otoyolu’na paralel olarak gidecek yeni demiryolu tamamlandığında, Hızlı Tren İzmit sahilindeki yoldan değil, kuzeydeki bu yeni yoldan gidecek.

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSܒNE BAĞLANACAK

Kuzey Demiryolu hattı ilimizde Kartepe-İzmit-Derince-Dilovası-Gebze sırtlarından geçecek ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden Trakya’ya bağlanacak. Ankara Sincan’dan başlayan demiryolu hattı ilimize Kartepe ilçesinden geçiyor. Yeni demiryolu, Kartepe Uzunbey-Emekevler bölgesinden, İzmit’in kuzeyine yönelip, Kuzey Marmara Otoyolu yanına taşınıyor.

İZMİT İSTASYONU KARTEPE’DE OLACAK

Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu projenin İstanbul Ankara Otoyolu ile D-100 Karayolu arasından geçen güzergâhın tünel ile geçileceği D-100 Karayolundan kuzeye doğru ise hemzemin üzerinden geçiyor. Kartepe sınırları içerisinde Uzunbey’de Cengiz Topel Havaalanı ve karayolu olarak ulaşım bağlantılarının güçlü olması nedeni ile istasyon kurulacak.

KARTEPE’YE VİZYON KATACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın İstanbul-Ankara Hızlı tren Yolu projesinin en önemli bölümü olan “Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu” projesinin Kartepe’ye ayrı bir vizyon katacağını belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcımız Fikri Işık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Mehmet Arslan, milletvekillerimiz, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, TCDD İstanbul 1. Bölge Müdür Yardımcısı Levent Meriçli ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kartepemiz de kurulacak olan istasyon var olan turizme büyük katkı verecektir. İlçemizin dünya ile olan bağlantısının sağlayacak olan istasyon ile ticari hayata çok önemli destek sağlayacaktır. Kartepe yeni Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olacaktır” ifadelerini kullandı.

Alıntıdır


Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 11:47
Adapazarı İstanbul Kuzey Demiryolu Projesinin Güzergahı Değişti 06.02.2018


Adapazarı İstanbul Kuzey Demiryolu projesinin Kartepe Ertuğrul Gazi Mahallesi’nden geçmesi planlanan kısmı mahalle sakinlerinin itirazı sonucu kaydırıldı.

Kartepe Ertuğrul Gazi Mahallesi’nden geçecek olan Adapazarı İstanbul Kuzey Demiryolu projesinin güzergahı mahalle sakinlerinin itirazı sonucu değiştirildi. Proje askıya çıkınca imza toplayıp bakanlığa ulaştıran mahalle sakinlerinin itirazları sonucu demiryolu projesinin güzergahı değişti ancak Karayoları Genel Müdürlüğü, yeni güzergahı henüz açıklamadı.

MUHTAR TURAK, TEŞEKKÜR ETTİ
Konu ile ilgili konuşan Ertuğrul Gazi Mahallesi’nden Yücel Turak, “İstanbul Adapazarı Kuzey Demiryolu projesinin mahallemizin içinden geçen kısmının iptal edilmesi mahalle sakinlerimizi çok sevindirdi. Bizler mahalle halkıyla beraber derdimizi hem sayın cumhurbaşkanımıza hem ulaştırma bakanımız ve belediye başkanımız hem de müdüriyetimize anlatmıştık. Mahallelimizin çabası bu güzel sonucu almamızı sağladı. Buradan sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Aslan’a, Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’e halkımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Alıntıdır


En son Ahmed Bayezid tarafından Cum 09 Şub 2018, 11:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 11:48
Kartepeliler TCDD’den Arazi Sorununun Çözülmesini İstiyor / 07.02.2018


Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, Ankara’ya giderek TCDD’ye (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları) halkın mağduriyetini anlatan dilekçeyi elleri ile verdi.

Uzun yıllardır vatandaşın çözüm bulunamayan sorunlarından biri olan bölgeler için Ankara’ya giderek bu sorunun çözülmesi adına toplu dilekçe veren Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker açıklamasında; “Suadiye, Tepetarla, Balaban, Nusretiye, Şirinsuriye ve Derbent bölgelerinde tren yolunda bulunan yaklaşık 1500 dönüm arazi 7-8 yıl oldu halkımız arazisini kullanamamaktadır tüm yer sahibi adına halkımızın mağduriyetini anlatarak dilekçemizi Kartepe Muhtarlar Derneği adına verdik Hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Alıntıdır


ERTUĞRUL
1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 12:02

Alıntı:
Hızlı Tren ile İstanbul-Ankara yolculuğunun süresi 1.5 saate inecek.

Bu şimdiki hatla ilgili değil.Meşhur Ayaş tünelli hat , yani yeni ve kısa olan hat.Ne zaman yapılır belli değil.

Alıntı:
Kuzey Marmara Otoyolu’na paralel olarak gidecek yeni demiryolu tamamlandığında, Hızlı Tren İzmit sahilindeki yoldan değil, kuzeydeki bu yeni yoldan gidecek.

Bence eksik bilgi veriliyor.Şu anki hat da kullanılacak , YSS hattı da kullanılacak.
Mevcut hat üzerinde 3. hat niye yapılıyor öyleyse!
Sahildeki denilen mevcut hat kullanılmazsa nasıl olacak?
Şu an , nasıl insanlar Pendik'e ulaşmak zor olduğundan YHT tam kapasiteli kullanılamıyorsa , o zamanda CR3'ün ciddi kolaylığına rağmen ya Halkalı'ya yada İzmit'e(Pendik'ten çok daha uzak) gitmeyeceklerinden kullanım yine yeterli olmayacaktır.

Dolayısıyla mevcut hat tabii ki de kullanılacak.Bu , bundan önce yetkili makamlarca defalarca söylendi zaten.sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM