Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ozgurok
10 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 22:33

Alıntı:
Projenin hayata geçirilemesi konusunda ilk adım olarak İl Disneyland Koordinasyon Kurulu’nun, Paramaunt Picture (Walt Disney Production) firmasının temsilcilerini İzmir’e davet ettiğini belirten Öncel, bu projenin çeşitli şekilllerde kurulabileceğini ifade ederek, şu önerilerde bulundu: "Bu proje yap-işlet-devret usulu ile Disneyland firmasına yaptırılabilir.

ben buradan, haberde sözü geçen eğlence parkının bildiğimiz Disneyland olacağını çıkarıyorum doğrusu.
Tabi başka firmalar daha az bir yatırımla kar edebilecekse ne ala. Tabi ki İzmir için çok iyi olur.
Gönül ister ki harbiden Disneyland olsun. DisneyTürk mesela

EnderYıldırım
10 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 22:41

Paramount yetkililerinin İzmir' e gelmesi önemli bir olay, bu ciddiye alındığının anlamına gelir. Ben, bu projenin İzmir' e yapılabileceğine inanıyorum ve bu kente çok şey katacaktır. Bu yüzden olumlu yaklaşarak, destek olmalıyız.

En son EnderYıldırım tarafından Sal 25 Eyl 2007, 14:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yavuz anacak
10 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 14:16
Izmir de Disneyland???

çok güldüm okuyunca bu haberi... Bodoslama atlamak diye buna denir. Paramount sirketinin disneyland ile hicbir alakasi yok. Paramount sirketinin 'Paramount Parks' adi altinda eglence parklari var. Disneylandlarin minyaturleri diyebiliriz. Dolayisiyla gazetelerin, milletvekillerinin ve belediye baskanlarinin "aha Disneyland Izmire geliyor" diye yayin yapmalarai milleti kandirmaktan baska birsey degil. Disney'in kendi sirketi var zaten (Walt Disney parks and resorts), Paramount ile hic alakasi yok. Ayrica herhalde bu zevat Disneylandlari hic gormemis. Yoksa Fuara Disneyland yapacagiz gibi komik sozler soylemezlerdi. Yine de Paramount Parki fena birsey degil. Sehir disinda bir rekreasyon alaninda bu proje gerceklestirilebilir. Ama sirket buraya metro gelsin, vergi olmasin, yer kirasi olmasin vs vs gibi bir yigin bizim burokrasimize uymayan, sonunda da Izmir'i cirak cikaran isteklerde bulunabilir (bakiniz Istanbul F1 pisti)

EnderYıldırım
10 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 14:32

Evet, maalesef Paris' teki gibi orijinal değilmiş. Ona çok benzeyen, bir tema parkı oluyormuş. Yalnız, Paramount, daha önceleri, ABD, Kanada ve Japonya' da bu projeyi gerçekleştirmiş. Şimdi, bu ülkelerde yer alan tema parkları gibi, Türkiye' ye de kurulması sözkonusu.

Orijinal Disneyland:
Disneyland Resort, Anaheim, California
Walt Disney World Resort, Lake Buena Vista, Florida
Tokyo Disney Resort, Urayasu, Chiba
Disneyland Resort Paris, Marne La Valle, France
Hong Kong Disneyland, Penny's Bay, Lantau Island

http://corporate.disney.go.com/corporate/overview.html

mertoviçizmir

6 yıl önce - Pzr 21 Ağu 2011, 22:25

sanırım hayal olmaktan öteye gidemedi ve tarihin tozlu laflarına karıstı

Misafir 528

1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 15:07

Bende denize yakın yerde Olmaması gerek bence daha kırsalmkesim Ödemiş tire gibi Kemalpaşa İzmir Alsancak trafiği felç olur valla ayrancılar torbalı yer mimyokta Kültürpark ne alaka ve alan küçük orada

Misafir 31d

1 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 10:02

On senelik balon proje.

35CEM35

1 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 10:18

Eğer ömrümüz yeterse, başlığın 20. senesinde bile birilerinin gelip "falanca ilçede yapılsa daha iyi olur" mesajlarını göreceğimiz proje

alen Doğu Gencer
1 hafta önce - Cum 09 Şub 2018, 12:01

Hortlatmış trolün biri.

veysel döker
4 gün önce - Çrş 14 Şub 2018, 06:39

Ankaradaki melihin parkı izmire verelim

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet