Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Kepenek Meydanı (15 Temmuz Şehitler meydanı)
« önceki   123 ... 545556 ... 737475   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 55
talha58
7 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 00:28

Alttan yeraltı çarşısı bağlantısı falan var mıydı acaba projede? Gerçi konsept farklı ama şöyle eskinin Bedesten, Arasta yapıları tarzında merkezi bir konumda geleneksel bir çarşı iyi gider diye düşünüyorum. Sivas'ta Yimpaş binasının olduğu yerde önceden Bedesten varmış. Şimdi düşünüyorum Subaşı Hanı, Çorapçı Hanı, Meydan Camii ve Yeni Camii ile birlikte ne güzel olurdu. O bölgede şu anda fazla yoğunluk olduğunu düşünüyorum. Sebze Hali projesiyle bir nebze Meydan Camii önü açılır inşallah.

sebasteia
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 22:43

şuan ki belediye çarşısı hatırladığım kadarıyla çok eski bir yapı. sağı solu dökülüyor. eskiden yağmurlu ve karlı havalarda sürekli su akardı damından diye hatırlıyorum. muhtemelen halen öyledir.

bu durumda acaba hem bu çarşıyı yenilemek ve daha konforlu inşa etmek, hem de tarihi meydanlar ve şehir merkezinde klasik taş işçiliğinde tarihi bir çarşı formatında bu çarşıyı yeniden formatlayıp inşa etmek düşünülebilir mi?

içerisinde kemerlerin, revakların bulunduğu, kapalı çarşı formatında bir çarşı tarihi şehir merkezinde hoş olmaz mı?

15 temmuz meydan düzenlemesinden sonra şu üç husus üzerinde düşünme zamanı gelmiş olacak:

1) mevcut belediye binası nasıl değerlendirilecek, nasıl düzenlenecek, alternatif planlar neler olacak?
2) belediye çarşısı ne olacak?
3) ali ağa camii tarihi merkeze eklemlenecek mi?

ahmet icem
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 01:56

belediye binasını başka yere taşıyıp orayı da meydanla birleştirseler daha estetetik bir görünüm kazanacak

ihsan gulbilge
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 02:05

Belediye binası taşınmaya taşınacak da burası yıkılacak mı tartışma konusu. Bir ara yıkılacak deniliyordu ki son derece isabetli karar. Sonraları butik otel olacak dendi. Harabeden otel olmaz hele meydanda hiç gerek yok. Kale projesinde var Behrampasa hanı da butik otel oldu. Varsın burası da meydana dahil olsun. Aliağa cami bir hava alsın

ihsan gulbilge
5 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 10:41

Gerçekten üzücü görüntüler, bugün internette rastladım bunlara. Ayrıca sonbaharda da birisi yeni yapılan meydanda çökmeler var diyip fotoğraf paylaşmıştı onu da görmüştüm.

sayfa 55
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 545556 ... 737475   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler