Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü [futbol]
« önceki   123 ... 143144145 ... 158159160   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 144
serkan33

1 yıl önce - Sal 09 Oca 2018, 21:44

Tuzla Tersanesi Mersin'e taşınmak istiyormuş, bunun üzerine de MİY tersanenin takımı olan ve 2.ligde mücadele eden Tuzlaspor'u satın alıp ismini MİY 1925 olarak değiştirerek yoluna devam edecekmiş, ilginç Tuzla Tersanesi olayına da şaşırdım, ne alaka Mersin'e taşınmak istiyorlar?


Alıntı:
MİY’DE B PLANI DEĞİŞİYOR MU?

Mersin İdman Yurdu’nda kurtuluş reçetesi aranıyor! Kulübün borçları nedeniyle tamamen kapatılarak başka bir takım ile profesyonel liglerde kenti temsil etmenin yollarını arayan Hamit İzol ve yönetimi, sürekli olarak yeni planlar geliştiriyor.

İlk etapta amatör liglerden bir takımı alıp profesyonel lige taşımayı düşünen MİY yönetiminin bu planda değişikliğe gittiği iddia edildi. İddialara göre; Tuzla Tersanesi’nin Mersin’e taşınmak istemesiyle, tersanenin takımı olan Tuzlaspor’u gündemine aldı.

Halen Mersin İdman Yurdu gibi TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden ve 13 puan ile 16’ıncı sırada yer alan Tuzlaspor’a teklif götürüldüğü ileri sürüldü.
Alıntı:
GÖRÜŞME YAPILDI MI?

Tuzlaspor’un başkanlığını yapan Murat Erdoğan’ın eski bir MİY futbolcusu olması ve yönetiminde MİY yönetiminde de yıllarca görev alan Memoil’in sahibi eski Mehmet Işık’ın bulunması bu plana dair iddiaları güçlendirdi
MİY Başkanı Hamit İzol’un 2017 yılında Tuzlaspor Başkanı Erdoğan ve yönetici Işık ile bir araya gelerek, 10 milyon TL’lik teklifte bulunduğu önü sürülürken, karşı tarafın bu teklife sıcak baktığı ileri sürüldü.
Bu planın hayata geçmesi halinde Tuzlaspor’un adının değiştirilerek Mersin İdman Yurdu 1925 yapılması planlanıyor.

http://www.mersinhaberci.com/haber/12107/miyde-b- ...or-mu.html


Misafir 357

1 yıl önce - Sal 09 Oca 2018, 21:46

Filme bak ) hikaye bu, gerçekleşmez.

ardat33
1 yıl önce - Sal 09 Oca 2018, 21:53

Somut şeyler olmadan sevinemiyorum . Bizdeki basın bol keseden atmayı seviyor.Belki bir kıvılcım olur .alp in
1 yıl önce - Çrş 10 Oca 2018, 12:23

tersanenin taşınması ile takımın ilgisi nedir? tuzla halkı kamuoyu bu duruma sessiz kalır mı?
aklımıza değişik sorular var ama bu takımın kurtluluşu için halk ne yapmalı asıl sorun bu. yönetimin halkı da içine alan bir uygulama yaptığınızı gördünüz mü? mesela sezon başında kombine çıkarıyorum tüm mersinlileri özveriye davet ediyorum deseydi inanın ben ve çevremdeki birçok kişi bu kkombineyia lırdık maçlara gidemesek dahi hem de gönül rahatlığı ile. ya da beşiktaşın da yaptığı gibi FEDA tişörtü veya forması satışa çıkarılabilirdi. inanın yönetenler taraftar kadar istemiyordu takımın kurtuluşunu. resmen koca çınar birilerinin ego bahçesi oldu. benim için MERSİN İDMAN YURDU'M kapandıkdan sonra kimle birleşmiş, kimi satın almış hiçbir hükmü yok. sahiplenemem.


serkan33

1 yıl önce - Cum 09 Şub 2018, 00:07

Meskispor MİY 1925'E dönüşecekmişAlıntı:
MBŞB Meski Spor’ un yeni adı Mersin İdman Yurdu 1925

Geçtiğimiz aylarda Yenişehir Spor’ un adı degişip MİY’ in pilot takımı olduğu öğrenilmişti. Mersin Büyükşehir Belediye Meski Spor’ unda yeni adı Mersin İdman Yurdu 1925 olacağı öğrenildi. Ve ulaştıgımız bilgiler arasında önümüzdeki sene bu klübü Mersin İdman Yurdu’ na devredileceği iddia edildi.

http://www.ufukturu.net/haberler/50844/mbsb-meski ...yurdu-1925


ads 1940
1 yıl önce - Pzr 18 Şub 2018, 20:38

Zor gününde sahip çıkılmadı arkasında durulmadı puan silme cezasından sonra aldığı yenilgi ile birlikte küme düşmüş oldu bugün.

Alıntı:
Mersin İdmanyurdu küme düştü

Mersin İdmanyurdu, Tokatspor karşısında aldığı mağlubiyetin ardından 2. Lig'de bitime 11 hafta kala kümeden düşmeyi garantiledi.

http://www.yenisafak.com/spor/mersin-idmanyurdu-k ...tu-3152379


İsim değişikliği hülle falan olmasın orjinal takımla devam edilsin bizde zor durumdayız düşüyoruz zaten 2-3 sezon sonra bizde BAL liginde oluruz orda Çukurova derbisini oynarız 35 binlik yeni stadda!!Misafir 53a

11 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 21:09

Bu haberi kim yaptıysa bence o gazeteciyi bir bulup güzelce bir pataklayın.Çünku resmen Mersinliler ile dalga gecmis tesaduf eseri denk geldim habere.Oncelikle kendim Tuzla Tersaneler bölgesinde Rmk adli bir tersanede gemi insa muhendisiyim.TUZLA TERSANEsi Taşiniyor diyor bu arkadas heralde Tuzla Tersaneler bölgesindeki firmalari tersaneleri tek tersane saniyor arkadas tam 45 ten fazla Tersane ayri firma var Tuzla Tersanesi diye bir tersane yok Tuzla Gemi Tersanesi Gemak var desem o Oda zaten Yalova da yeri var TUZLA TERSANELERININ Hepsinin tasinma yeri Yalovaya olacak dedigim gibi Sadece TUZLA TERSANESI Sanmis bu isguzar gazeteci TERSANELER BOLGESINI .Ayrica Tuzlasporun Tersaneler ile de bir baği filan yok.

ads 1940
11 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 20:52

Mersin İdmanyurdu'nun BAL Ligine düşürülme tehlikesi varmış.

Alıntı:
Mersin İdmanyurdu Bölgesel Amatör Lig'e Düşüyor

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden ve 3. lige düşmesi kesinleşen Mersin İdmanyurdu’nun, önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig’e düşme riski ile karşı karşıya olduğu bildirildi.

Bir zamanlar Süper Lig’de büyük takımların korkulu rüyası olan Mersin İdmanyurdu, ligin bitmesine 11 hafta kala küme düşmeyi garantilerken, yabancı futbolcuların alacakları nedeniyle devam eden davalardan dolayı daha büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğu belirtildi.

Kulüp Başkanı Hamit İzol, 5-0 mağlup oldukları Tuzlaspor karşılaşması sonrası düzenlediği toplantıda, Mersin İdmanyurdu’nun kurulduğu 1925 yılından bu yana ilk defa bu kadar büyük sıkıntılar yaşadığını söyledi. Bazı taraftarların da katıldığı toplantıda, geçmişte de bu takımın zor günler yaşadığını hatırlatan İzol, "Ama hiçbir zaman bu duruma düşmedik, bu kadar dibe vurmadık. Gerçekten hiç bu kadar onurumuzu zedeleyecek duruma gelmemiştik. Tabii biz burada suçlu aramıyoruz. Başarısızlığı bir başkasına yüklemek çok kolay. Bizim buradaki amacımız, takımı düştüğü bu durumdan kurtarmak, bir çıkış yolu bulmak olacaktır" dedi.


Görevde oldukları 4 aylık dönemde Mersin İdmanyurdu’nun borcunun bir tek kuruş artmadığını, aksine düştüğünü söyleyen İzol, futbolcu alacaklarının büyük bölümünün ödendiğini, personel alacaklarının ödendiğini, kurumlara olan bazı borçların ödendiğini ve işlevde hiçbir eksikliğin olmadığını belirtti.
Ancak yaşadıkları en büyük sorunun, yabancı futbolcuların alacakları konusu olduğunu vurgulayan İzol, "Tüm çabalarımıza rağmen bu yabancı futbolcuların alacaklarını makul bir seviyeye düşüremedik. Bu yüzden de puan silme işlemini durduramadık ve transfer tahtasını da açtıramadık. Bunları yapabilmemiz için ise 60 milyon liraya ihtiyaç var. Yerli futbolcu alacakları ile diğer alacakları makul bir seviyeye çektik, ancak yabancı oyuncular 1 tek kuruştan vazgeçmediler. Bu yabancı futbolculara ödememiz gereken para ise 35-36 milyon lira" diye konuştu.

Yabancı futbolculara borçların ödenememesi nedeniyle devam eden davalardan dolayı FIFA Disiplin Kurulu’nun, önümüzdeki sezon için Mersin İdmanyurdu’na puan silme cezasının yanı sıra küme düşme cezası verdiğini aktaran İzol, şöyle devam etti:

"FIFA tarafından iki dosyaya istinaden gönderilen yazıda, önümüzdeki sezon 3 puan silmenin yanında eğer borçlar 1 ay içerisinde ödenmezse bir alt lige düşme cezası veriyor. O bir aylık süreç başlamış durumda. Bu durumda zaten bu sezon 3. lige düşmemiz kesinleşmişti, eğer parayı ödeyemezsek ki, bu pek mümkün görünmüyor, önümüzdeki sezon Mersin İdmanyurdu Bölgesel Amatör Lig’e düşecektir. Bu durumda gelecek yıl şehrimizde BAL’da 4 takım olacak. Bu 4 takımdan biri 3. lige çıkmak mecburiyetinde. Burada herkesin bu 3. lige çıkacak takımın etrafında kenetlenmesi lazım. Böylelikle Mersin İdmanyurdu yeniden küllerinden doğacaktır. Yeniden doğması için mücadele edeceğiz."

Mersin İdmanyurdu’nun isminin değiştirilmesi tartışılıyor
FIFA’dan gelen yazıda BAL’a düşmesine kesin gözüyle bakılan Mersin İdmanyurdu’nun isminin değiştirilmesi yönünde bir fikir doğduğunu dile getiren İzol, "Benim, Mersin İdmanyurdu isminin Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etmesine gönlüm razı değil. O nedenle bir isim değişikliği fikri ortaya çıktı. Bu şimdilik bir fikir olarak düşünülüyor. Bu konuyu taraftarlarımızla, halkımızla ve diğer ilgililerle tartışacağız. Tabii Mersin İdmanyurdu ismi yine bizde olacak. O daha sonra farklı bir şekilde değerlendirilebilir. Aksi taktirde, eğer ’bu borçları ben öderim’ diyen birileri varsa gelsinler kulübü onlara devredelim. Mersin İdmanyurdu’nun şu an markasında dahi 300 bin liralık haciz var. Bu neye benziyor, ölünün kefenine haciz koymaya benziyor" ifadelerini kullandı.

http://www.milliyet.com.tr/mersin-idmanyurdu-bolg ...r-2651734/

Bu da bir başka kaynak orda da Robak ve 300 Milyon TL gibi bir paradan bahsediliyor!

Alıntı:
Eski futbolcu Robak’ın açtığı davayı görüşen FİFA Disiplin Kurulu’nun Mersin İdman Yurdu’na 3 puan silme cezası verdiğini, 1 ay içinde ödeme yapılmazsa takımın küme düşürüleceğini kaydeden İzol, “Hâlâ itiraz süresi var, hâlâ parayı yatırma süresi var. Bunu ödeyebilecek biri varsa gelsin genel kurul kararı alalım, hepimiz onun yanında olalım. Ama sıkıntı sadece Robak dosyasıyla bitmiyor. Şu an da Mersin İdman Yurdu markası üzerinde 300 milyonluk haciz var. Armaya bile haciz koydular. Ölünün kefenine konulmuş hacizdir bu” ifadelerini kullandı.

http://www.guneygazetesi.com/mersin-idman-yurdu-k ...14336.html


Robak gibi dandik yabancılar yüzünden kulüp kapanabilir yani Her taşın altından yabancı oyuncular çıkıyor adamlara en ufak bir ödeme yapmadığınız taktirde yada alacaklarını günü gününe ver(e)ediğiniz taktirde sizi jet hızıyla Fifa'ya şikayet edip cezalandırıyorlar birde bunlar ülkemizde kuruş vergi vermiyorlar yazıklar olsun bunlara bu kadar yüz verenlere.

O yüzden Süper ligde yabancı oyuncu sayısı indirilmelidir 1. Ligde bu sayı 3'e düşürülmelidir BAL liginde ise yabancı oyuncu yasaklanmalıdır.


serkan33

11 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 20:55

BAL ligine düşürülen takımların borçları siliniyormuş sanırım bir yerde okumuştum, BAL Ligi'ne derhal düşürülsün ve borçsuz şekilde Göztepe'nin yaptığı gibi amatörden süper lige tırmanışını gerçekleştirsin...

kanber oner
11 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 20:59

Alıntı:
Mersin İdmanyurdu'nun BAL Ligine düşürülme tehlikesi varmış.


Vallahi doğruyu söylemek gerekirse mersin idman yurdunun bal ligine düşmesi daha hayırlı olacak gibi. Kim bilir belki anka kuşu gibi yeniden küllerinden doğar.sayfa 144
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 143144145 ... 158159160   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET