Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana'nın, Aladağ ilçesinde Kız Öğrenci yurdunda Yangın !
« önceki   123 ... 212223

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 23
Misafir 959

11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 14:28

Davaya bakan mahkeme heyetinin değişmesinin ardından tutuklu sanıklardan dördü salıverilmiş. Kararın dayandığı bilirkişi raporunda anılan sanıkların ikinci dereceden tali kusurlu olduğu tespit edilmiş. Böylece tutuklu sayısı ikiye inmiş. Mağdurların avukatı mahkeme heyeti değişikliğinin kendilerine bildirilmediğini söylemiş.

Misafir f52

11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 23:41

Mehmet aktaşla ilgili bir gelişme var mı? Birinci dereceden sorumlu kişi o kişidir.

Süha
11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 23:48

Bu binayı yangından sonra yıkmışlardı yanlış hatırlamıyorsam ?Resul GUL

11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 23:50

Evet yıkıldı

Misafir 9c4

10 ay önce - Pts 19 Mar 2018, 18:17

MEB özel yurtlar yönetmeliğinde yaptığı değişiklikle yurtlara otomatik yangın söndürme sistemi koymak için 100 olan öğrenci sayısı sınırı 200'e çıkardı.ads 1940
4 ay önce - Cmt 08 Eyl 2018, 18:40

Alıntı:
Adana Aladağ'da 12 Kişinin Öldüğü Yurt Yangını Davasında Tutuklu Sanık KalmadıAdana'nın Aladağ ilçesinde, 10'u öğrenci 12 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili görülen duruşmada, tutuklu sanıklar yurt müdürü Cuma Ali Genç ve dernek başkanı İsmail Uğur'un tahliyesine karar verildi.

Adana'nın Aladağ ilçesinde 29 Kasım 2016'da 10'u öğrenci 12 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda öğrencinin yaralandığı yangınla ilgili görülen duruşmada, davanın tutuklu sanıkları yurt müdürü Cuma Ali Genç ve dernek başkanı İsmail Uğur'un tutuklulukta geçirdikleri süre dikkate alınarak adli kontrol tedbiri ve yurt dışına çıkış yasağıyla tahliyesine karar verildi.

DURUŞMAYA TUTUKLU VE TUTUKSUZ SANIKLAR KATILDI
Kozan Ağır Ceza Mahkemesi salonundaki yer sıkıntısı nedeniyle Kozan Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda görülen duruşmaya, tutuklu yurt müdürü Cuma Ali Genç, yurdun bağlı olduğu Aladağ Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneğinin Başkanı İsmail Uğur, dönemin itfaiye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 16 tutuksuz sanıktan bazıları ile müşteki aileleri, sanık yakınları ve taraf avukatları katıldı.

ŞİKAYETÇİLER, SERBEST BIRAKILAN SANIKLARIN TUTUKLANMASINI İSTEDİ
Duruşmada ilk olarak değerlendirmesi sorulan cumhuriyet savcısı, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesine talimat yazılarak alınan son bilirkişi raporuna göre tali kusurlu bulunan tutuklu sanıklar Cuma Ali Genç ve İsmail Uğur'un tutuklulukta geçirdikleri süre dikkate alınarak bu aşamada adli kontrol tedbirleriyle tahliyelerine karar verilmesi ve eksik hususların giderilmesi yönünde mütalaasını sundu. Mahkemede beyanları alınan mağdur müşteki aileler de sanıklardan şikayetçi olduklarını yineleyerek, tutuklu sanıkların mevcut hallerinin devamına ve serbest bırakılan sanıkların tekrar tutuklanmasına karar verilmesini istedi.

"TAHLİYEMİ VE BERAATİMİ İSTİYORUM"
Mahkemede mağdur müşteki aileler adına savunma yapan avukatlar ise bilirkişi raporunun alanında uzman kişilerce hazırlanmadığını, raporda usul ve teknik yoksunlukların bulunduğunu öne sürerek, taraflarına raporu incelemek için süre verilmesi ve iddia makamının tutuklu sanıklar yönünden tahliye talebinin reddine karar verilmesini talep etti. Duruşmada savunma yapan sanık Cuma Ali Genç, "Mahkemeye ulaşan bilirkişi raporundaki aleyhe olan hususları reddediyorum. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum." dedi.

Duruşmada savunmaları alınan diğer sanıklar da suçsuz olduklarını belirterek, beraatlerini istedi.

YURT MÜDÜRÜ VE DERNEK BAŞKANININ TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ
Mahkeme heyeti de İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesine talimat yazılarak alınan bilirkişi raporuna göre tali kusurlu bulunan tutuklu sanıklar Cuma Ali Genç ve İsmail Uğur'un tutuklulukta geçirdikleri süre dikkate alınarak adli kontrol tedbiri ve yurt dışına çıkış yasağıyla tahliyesine karar verdi.

Heyet ayrıca, dava dosyasının Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dönemin Aladağ Kaymakamı Ahmet Ziya Filizer'in de yargılandığı dosyayla birleştirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

AİLELER KARARA TEPKİ GÖSTERDİ
Mahkeme heyetinin kararını açıklamasının ardından salonda gerginlik yaşanırken, aileler karara tepki gösterdi.

https://www.haberler.com/aladag-daki-yurt-yangini ...97-haberi/


Şaşırdık mı? şaşırdınız mı?


Misafir 27c

4 ay önce - Cmt 08 Eyl 2018, 19:18

Yangın zamanı ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Aktaş önce öğretmen yapılmıştı. Şu an bir okula müdür yapıldı
Yazıklar olsun.


Misafir a50

4 ay önce - Cmt 08 Eyl 2018, 19:27

Normal arkadaşım ölen canı yanan yandığı gibi kalıyor ülkede yargı bağımsız deniyor ama malesef değil yasalar caydırıcı değil eden ediği ile kalıyor. Medya ya düşünce hakim kararını değiştiriyor ise o ülkede yargı bağımsız değildir. Allah ailelere sabır ülkeye bağımsız ve çaydırıcı yargı ve kanunlar nasip eylesin.sayfa 23
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 212223
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET