Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Hamam Müzesi
« önceki   1234

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
Resul GUL

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 10:25

Gaziantep bu işi iyi yapıyor Geçen sene Gaziantep e gittim biraz gezdik Her adım başı Müze Ve Bir çok Konak Restore edilip Cafe Tarzı İşletmeler bunun içerisinde Hizmet veriyordu..Şehrin Bu konuda hakkını vermek gerek..

Bu Müzeye gitmemiştim. Burası da güzelmiş Daha çok Kale ve çevresini gezdim Bu Bina da bu çevre de sanırım..

(+)

Türktepeli

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 16:23

İleriki yıllarda belki 5 yıl sonra veya 10 yıl sonra Gaziantep kale çevresi Sultanahmet tarzında olacak diye düşünmekteyim günler geçtikçe turist sayısı ve tarihi mekanlar ardı ardına sıralanmaya başladı çok sayıda butik otel restorasyonu var ,stadyum yıkılacak, büyük meydan dan iyibaren kaleye giderken sağda eski askeri lojmanlarının yeride müze oluyor şu an inşaatı çok hızlı hemde otantik bi görünüme sahip ,yeni açılan dükkanlar bile eskimsi bi yapılarla güzel görünüme sahip oldu,önceden turistler günübirlik gelirdi şimdi yatılıya geliyor 2 gün 3 gün geziyorlar ,gezecek yerler hep tarihi han hamam camiler müzeler ,başka şehirde böylesi çok nadir

Husnu Kursun

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 22:59

Alıntı:
Şu milletin paralarının harcandığı yere bak.

Hamamın müzesi mi olur ! Şaka mı bu ?

Acik dusunceli olmak lazim, 242 senelik gecmisi olan bir ulkelerde insanlar tarih yaratbilmek icin her seyin muzesini, korumasini yapiyor. Bizim gibi tarihi binlerce senelere dayanan bir kulturde, tarihi eserler bol diye, muzeye konulabilecek cok sey var diye kaybolmak uzere olan bazi kultulrel degerlere sahip cikmak, gelecek nesillere aktarmak kotu bir sey olmasa gerek.

nevrans

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 23:02

Gerçekten helal olsun çok güzel düşünülmüş.

muratdoktor

2 ay önce - Prş 22 Mar 2018, 12:52

(+)

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET