Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Mersin Üniversitesi
« önceki   123 ... 232425262728   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 24
Misafir 1f3

6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:59

Ne kadar da kolay “in ve yürü” demesi. Eşek ölüsü gibi çantayla girişten fakülteye kadar yaz sıcağında yürümek o kadar kötü ki çoğu arkadaşımın astımı azıyor bu yüzden. Genciz diye tamamımızın %100 sağlıklı olduğunu düşünen insanlar da var tabii. Ben engelliyim ve otobüste yaşlılar benden yer vermemi istiyorlar, sebebini soruyorum ve ayakta durabilirsin zaten gençsin diyorlar. Niyetimiz iyi olsa da ifade etme biçimimizle kırıyoruz birbirimizi. Yanlış bence. Okul kapısında da her zaman durmuyor minibüsler, ekleyeyim.

yusuf lutfi

6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 22:11

Alıntı:
Niyetimiz iyi olsa da ifade etme biçimimizle kırıyoruz birbirimizi.

Öyle güzel ifade etmişsiniz ki, başka lafa gerek yok. Toplum olarak bir öğrenebilsek şu davranış ve konuşma adabını.

emregus

6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 22:14

Alıntı:
İn kampüsün girişinde, kapıdan gir yürü ne var ki bunda. Ne kadar eringeç milletiz bir de genç olacaklar, üniversitenin içinde bile dolmuş-minibüs-otobüse biniyorlar. Bir kere kampüs hayatına ters bu durum, üniversitenin içini otobana çevirelim o zaman!!! Rektör haklı valla kusura bakmasın öğrenciler...

Serkan bey yazdıklarınızda ciddiyseniz çok komik, değilseniz hiç komik değil. İroni yapıyorsunuz galiba ya da üniversite kampüsüne hiç gelmediniz. Herhangi bir liseden bahsetmiyoruz, giriş kapısına 3-4 km uzaklıkta bölüm binaları var. Kampüs hayatına ters demişsiniz hiç öğrenci olmadığınızı varsayıyorum, derse sınava yetişmek için çabalamış birisi in 3-4 km yürü demez. Ayrıca halihazırda üniversite içerisine dolmuşlar giriyor, rektörün haklı olduğu bir durum yok, sorun Mezitli Davultepe Tece (ki yurtların çoğu burda, bilmezsiniz belki) tarafından gelen öğrencilerin belediye otobüsüyle içeriye girememe sorunu. Rektörün yaptırımına bu ne lahana turşusu bu ne perhiz denir. Her neyse, ironi yapmış olmanıza inanmak istiyorum, yoksa sizi bir gün üniversite kampüsünde yürümeye beklerim.

serkan33

6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 22:27

Bu başlığı açıp o fotoları yürüyerek tek tek çeken benim bu arada Emre öncelikle onu belirteyim

Bir diğer husus google mapsten baktım giriş kapısından en uzak fakülte olan turizm fakültesi arası 1,9 km gözüküyor, 3-4 km'lik bir abartı yok yani, sana mesafe fazla gözükmüş gözünde Yani öyle abartı bir mesafe olmadığı için bence üniversiteyi otobüs garajına çevirmeye gerek yok, hala aynı fikirdeyim. Ama engelli ve rahatsızlığı olan hocalar ve öğrenciler için golf arabası tarzı araçlar mutlaka çalışmalı, sonuçta onlar için bu tarz bir mesafe cidden çok büyük sıkıntı yaratır.

emregus

6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 22:50

Alıntı:
Bu başlığı açıp o fotoları yürüyerek tek tek çeken benim bu arada Emre öncelikle onu belirteyim

Bir diğer husus google mapsten baktım giriş kapısından en uzak fakülte olan turizm fakültesi arası 1,9 km gözüküyor, 3-4 km'lik bir abartı yok yani, sana mesafe fazla gözükmüş gözünde Yani öyle abartı bir mesafe olmadığı için bence üniversiteyi otobüs garajına çevirmeye gerek yok, hala aynı fikirdeyim. Ama engelli ve rahatsızlığı olan hocalar ve öğrenciler için golf arabası tarzı araçlar mutlaka çalışmalı, sonuçta onlar için bu tarz bir mesafe cidden çok büyük sıkıntı yaratır.

Başlığı sizin açtığınızı varsayarsak kampüse 11 sene önce geldiğinizin çıkarımını da yaparım çünkü halihazırda kampüs içerisinde personel servisi olarak kullanılan belediye otobüslerinin yer aldığı büyük bir garaj var. Ülkenin çoğu büyük üniversitelerinin içinde de otobüs bekleme alanları vardır ki gerçekten burada üniversitede garaj olmalı olmamalı tartışması içerisine girmeyeceğim. Üniversite öğrencilerinin en az yüzde 50sinin muzdarip olduğu bir sorun varsa rektör buna tu kaka dememeli ama klasik tabirle ''tuzu kuru'' olan in yürü canım nolcak da der. Sizi özellikle yağmurlu bir havada kampüs kapısında inip o benim gözüme fazla gözüken mesafeyi yürüyüp sonra tekrar kampüs kapısına dönmeye davet ediyorum. Belki yeni fotoğraflar da çekersiniz. Bu teklifi özellikle akşam saatlerinde değerlendirirseniz sevinirim. İyi akşamlar.

sayfa 24
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 232425262728   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler