Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Tece
« önceki   12345   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
Emir ERTEN
11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 16:56
Tece kaç hece?


Son bir yıl içinde Tece'yi şöyle yapacağız, bu kadar geliştireceğiz dediler. Hatta Avm arazisi bile tahsis ettik dediler. Bunlar hoş gelişmeler ama insan kendi kendine soruyor: Ne zaman? Tazı hızında mı yoksa kaplumbağa mı?

Son yıllarda Deniz mahallesinde imar faaliyetleri arttı. Burası da halk arasında Tece olarak kabul ediliyor. Şehirleşme olması güzel ama çevresi de o oranda gelişiyor mu? Yoksa bu mahalle sakinleri sık sık Mezitli merkezine mi geliyorlar ihtiyaçlarını karşılamak için? İşte Avm ihtiyacı burada ortaya çıkıyor. Avm'nin olduğu yerde bankamatik olur, sosyal aktivite olur, iş olur, aş olur.

Mezitli sanayisinin Tece'ye kayması konusu

Oldukça yerinde bir karar ama Tece'nin dokusunu bozmamak kaydıyla. Yani belirli sınırları olmalı. Çevresinde gettolaşmaya müsade edilirse iyi olmaz.

Şimdi yetkililere soracak bir sorumuz var: Tece, kaç hece? Yani Mezitli'nin merkezindeki mahalleler imar düzleminde uzun bir paragraf gibiyse Tece, ismi gibi iki hecelik değerde mi?


Misafir 197

11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 22:19

Bence Mezitlideki sanayi bölgesi Adana yolunda biryere taşınırsa daha iyi olur. Kazanlı civarı çok uygun olur.

serkan33

11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 22:37

Şehrin batısında sanayi falan olmamalı, küçük sanayi tesisi falan için imar planında yer ayırmışlar mesela, çok büyük yanlış. Orası şehrin konut ve turizm bölgesi, küçük sanayi tesisi ne alaka Mezitli'de?

Küçük sanayi, organize sanayi vb tesislerin yeri belli: Akdeniz ilçesi'nin doğusu komple sanayi ve depolama alanı olmalı. Oralara da konut yapılmaz mesela, ara ara köyler var sadece. Akdeniz'in doğusu için tek istisna da Adanalıoğlu-Kulak köyü arası sahil kısmı olabilir, oralar da turizm bölgesi zaten, elbet bir gün değerlendirilecek oralarda, 3 çarpı 3 şeritli yolu bile yapıldı o sahilin.Hakan Ali
11 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 20:12

tecede ne turizmi Allah aşkına tamam şehrin batısında sanayi olmamalı ama Mersinde turizmden bahsetmeyelim artık sene 2018 gelen turist sayısı kaç? yılda 10.000 kişi geliyor mu? mersin turizm şehri değil, olmak zorunda da değil. mersin tarım liman ticaret lojistik sanayi şehridir.

Misafir 2a8

9 ay önce - Cum 30 Mar 2018, 17:16

Arkadaşlar avm nin nereye yapılacağı tam belli mi acaba? Ben haritalarda göremedim.sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler