Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
yusuf lutfi

8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:52

Alıntı:
İnsan İstanbul'un trafiğini, kaosunu bile özlüyor.

Bende aynen sizin gibi düşünürdüm. İstanbul’da yaşarken, 3-5 günlük seyahatlerimde geri döneceğim günü iple çekerdim. Sonra, İstanbul’dan taşındım. İlk zamanlar aynı duyguyu yaşadım. Ancak, yaklaşık 3,5 yıl sonra 1994 de, İstanbul’a bir iş için geri gittiğimde şok içinde kalmıştım. Arabalar insanlar üstüme üstüme geliyordu. İki gün zor dayanabildim. İşim bitip de geri dönmeme bayağı sevinmiştim. Gerçi yine, uzun süre İstanbul’da kalsaydım o büyülü bağlayıcılığına tekrar kapılırdım mutlaka.
Yani, sözün kısası, insanoğlunun alışamayacağı, uyum sağlamayacağı bir ortam yoktur. Nerede mutluysa orayı benimseyiverir.

merdoo93

8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:54

İstanbulda çalışıpta terk edeni göremedim daha tabii görevi veya işi dolayısıyla olanı saymıyorum. Birde kendi adıma konuşayım ama çevremde de bunu diyenler var İstanbuldayken bazen bende bıkıyorum ama 3 gün başka şehirde kaldığım zaman 4. günü İstanbulu özlüyorum trafiğini bile çünkü İstanbul o kadar büyükki diğer şehirlerin hepsi bana dar geliyor küçük geliyor 2 yer geziyorsun şehir bitiyor ama İstanbul öylemi. Ayrıca İstanbulda aradığım herşeyi kolaylıkla buluyorum fakat diğer yerler özellikle küçük anadolu şehirleri için maalesef böyle bir şans olmuyor şehir merkezlerine falan gitmen gerekiyor.

nevrans

8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 21:57

Aynen yusuf bey çok güzel özetlemişsiniz.

Misafir 3ae

8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 22:13

Karamürsel tarafları gayet güzel. İklimi de uygun. Ozlerseniz kopruyle zaten hemen istanbul il sınırına giriyorsunuz. Kartepe ve Uludağ'a yakın, gezmek için kendi doğal güzellikleri var.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet