Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Pahalı Şehir Gaziantep
« önceki   1234567

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 7
Mert Karakoyun

3 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 16:59
Önce çevre iller araştırılacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, restoran ve lokantaların çok pahalı olduğu yönündeki şikayetlerin arttığını belirterek, “Adana, Mersin gibi çevre iller araştırılmalı.

Alıntı:

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, restoran ve lokantaların çok pahalı olduğu yönündeki şikayetlerin arttığını belirterek, “Adana, Mersin gibi çevre iller araştırılmalı. Gerçekten pahalı bir kent miyiz, yoksa algı mı oluştuğunu tespit etmeliyiz. Ortada bir sorun varsa, bunu ortak çözmeliyiz. Kendi insanımız sıkıntı yaşamamalı” dedi

Gaziantep Ticaret Odası Meclis Salonu’nda Başkan Şahin başkanlığında sektör temsilcilerinin katıldığı Gastronomi Sektörü İstişare Toplantısında önemli kararlar alındı. Restoran ve lokantaların çok pahalı olduğu yönündeki şikayetlerin ele alındığın toplantıda, Gaziantep’in pahalı şehir algısını yıkmak için gerekli tedbirlerin alınmasına karar verildi. Şehrin çevre illere göre pahalı olup olmadığı araştırılacak.

Başkan Fatma Şahin, “Öncelikle Adana, Mersin gibi çevre iller araştırılmalı. Biz gerçekten pahalı bir kent miyiz, yoksa algı mı oluştuğunu tespit etmeliyiz. Eğer pahalı bir şehir isek sebepleri araştırılmalı. Ortada bir sorun varsa, bunu ortak çözmeliyiz. Kendi insanımız sıkıntı yaşamamalı. Elimizde çok önemli bir kültürel miras var. Ben gastronomi kenti olayım demekle olunmuyor. Bizim Gaziantep’te bu sektörde hizmet eden esnafımıza meslekleri dedelerinin dedesinden miras kaldı. Çok önemli bir miras olan mutfağımızı nasıl daha iyi değerlendirip kent yararına kullanabileceğimizin mücadelesini yapıyoruz. Kültürel mirasımız ve mutfağımız çok önemli hazinemizdir. Dünyadaki en iyi 8 mutfaktan birisiyiz. Buralara kolay gelinmedi. Bu işle uğraşanların dedeleri, hatta dedelerinin dedeleri büyük emekler verdi” dedi.

Şahin, Türkiye’nin yanı başında askeri operasyon varken, zorlu bir süreç yaşanırken dahi Gaziantep’in turizmde önemli hamleler yaptığını aktardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şöyle konuştu: “Bugün zorlu bir döneme rağmen Gaziantep’e gelen turist sayısı 1 milyona ulaştı. Bu büyük bir başarıdır. Müzelerimize gelen turist sayısı da yüzde 40 arttı. Hayvanat bahçesine gelenlerin sayısı yanı başımızdaki savaşa rağmen 3.5 milyona ulaşmış ise burada bir başarı vardır. Gastronomi kenti unvanını da aldık. Bu başarılar doğal olarak bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Gaziantep pahalı şehir şikayetlerini iyi araştırmalıyız. Varsa bir sorun çözüm bulmalıyız.”

Haber Merkezi2.02.2018

Fatma Hanım şehir hala pahalı mı değil mi tam emin değilmiş

Mahmut Göksu
3 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 20:55

Hayat pahalandı enflasyon demiyorlar pahalı şehir imajı diyorlar tabi tabi

bugun 81 ilin 81 inde de pahalılık konusu söz konusu.

Emre aydemir27

3 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 22:08

Merak etmeyin o emin olana kadar yollarlar onu öyle diyorlar.

Mert Karakoyun

3 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 09:48

Alıntı:
Hayat pahalandı enflasyon demiyorlar pahalı şehir imajı diyorlar tabi tabi

bugun 81 ilin 81 inde de pahalılık konusu söz konusu.

Sana katılmıyorum Mahmut Abi.

Gaziantep özellikle Dünya Gastronomi Şehri olma davasından sonra, esnaflar gelene geçene kazık atmaya başladı.

Beyrancılar Kebapçılar Baklavacılar Künefeciler %100 %120den aşağı karla hizmet vermiyorlar bunu bu işleri çok iyi bilen kişilerden işittim.

Gözlerini toprak doyursun şerefsizlerin.

Restaurantlar Lokantalar Kafeler Bistrolar her yer çok pahalı.

Boğaz kenarında 4 liraya İstanbulda kahve içebiliyorsun, Gaziantepde kahveyi 8-10-12 liraya satar olmuşlar.

Mahmut Göksu
3 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 11:04

Alıntı:

Sana katılmıyorum Mahmut Abi.

Gaziantep özellikle Dünya Gastronomi Şehri olma davasından sonra, esnaflar gelene geçene kazık atmaya başladı.

Beyrancılar Kebapçılar Baklavacılar Künefeciler %100 %120den aşağı karla hizmet vermiyorlar bunu bu işleri çok iyi bilen kişilerden işittim.

Gözlerini toprak doyursun şerefsizlerin.

Restaurantlar Lokantalar Kafeler Bistrolar her yer çok pahalı.

Boğaz kenarında 4 liraya İstanbulda kahve içebiliyorsun, Gaziantepde kahveyi 8-10-12 liraya satar olmuşlar.

dediğin hem doğru hemde şöyle bir fark var.

Gaziantep'de neresi pahalı örneğin orkide o zaman gitmeyin
İmam çağdaş mı pahalı başka kebapçıya gidin.
Bilmem nerenin katmeri çok mu pahalı yemeyin.

Ama eğer onun ürünü özellikle yemek istiyorsanız kişi o bedeli talep eder.
Bu o kişinin hakkı.

Ama umarım "kapitalist" adı altında beğenilmeyen mekanlar daha da artar. Bugün starbucks olmazsa lokanlatalar 3ü1 aradayı 15 liraya satarlardı.

Şehirde kiradan daha çok eleman sıkıntısı olduğu için maliyetler artıyor.

En basit yerde giriyorum bakıyorum benim nazarımda en fazla 4 5 kişi boşuna çalışıyor maaş alıyor. işi bilen olmadığı için yerine boş beleş adam alıyorlar maliyetler artıyor.

Misafir e0c

3 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 11:23

Tereyağı
Peynir
Yoğurt
Kırmızı et
Ciğer
Balık
Baklava faiş fiyata 😄
Bunların altındaki sebebi girdiler oluşturuyor
Bunlar neler sırasıyla;
Dükkan kirası
Eleman çalıştırmak
Elektik su doğal gaz\kömür
Mutfak masrafı
Vergiler\maliye işlemleri
Mazot fiyatları\ nakliyat işleri 😩

gazikentlim
3 ay önce - Cmt 03 Şub 2018, 15:44

Lokantaların pahalılığında bizimde suçumuz var sürekli gerek sosyal medyadan gerekse burdan pahalı mekanların reklamını yaptık durduk Koca şehirde 3-5 mekandan başka gidilecek yer yokmuş gibi..Gaziantepte kaliteli kebap baklava katmer yöresel yemekler vb.. yapan fiyatlarıda uygun olan mekanlar yokmu hiç..böyle yerlerin reklamını yapmalıyız..miillet daha çok duysun ve gitsin..

Türktepeli

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 00:16

Emek mahallesinde künefeciye gittim ,iki kişilik künefe söyledik 50 lira ödedik,katmer 20 25 kuşbaşı 12 baklava 70 80 dolama 100 ,kahve 10 lira ,allah aşkına ne yapılmaya çalışıyorlar bi an önce bi çözüm bulunmalı bu işe Sayın Fatma Şahin e benim de söyleyeceklerim var damat traşları ve gelin başları onlara da bi çözüm bulun bin liradan başlıyor

onurk27_ok
3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 00:30

ekonomimiz çok iyi olduğundan(!) fiyatların yüksek olması normal daha yüksek olacak yüzde %20 üzerinde olan enflasyonu tüik sihirbazlık yaparak %10 gösterdi maaşlar enflasyona göre arttı ama ürün/hizmetlerin fiyatı gerçek enflasyona göre arttı buna bağlı olarak alım gücü düştü bilinçli olarak zenginler daha zengin, fakir insanlar daha da fakirleştiriliyor enflasyonu golf topu üzerinden ölçmelerinden önem verilen belirli bir zümreye hitap edildiğini anlayabiliyoruz. Bizler ise modern köleleriz nasıl olsa itiraz etmiyoruz, bu gidişle paramızdan bir sıfır daha atmamız gerekecek sanırım.

Misafir 041

3 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 20:03

Gaziantep e 5 yıl önce büyük umutla ve yerleşmek umuduyla tayin istemiştim..Baktık ki ne kiralara güç yetiyor ne evlere. .hakeza baklava kebap türleri vs.. 3 sene sonunda artık yeter dedim. Hemen komşu ilde evler oldukça makuldü alınca anladık ki antep ne kadar pahalı.3 yıl boşa gitti.Bütün memurlara sesleniyorum antep de ev sahibi olmak çok zor.Çok kişi tayin isteyip gitti.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET