Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1143
Abdullah4434
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 15:23

Alıntı:
Rusya'nın Afrin ve civarı hava sahasını içinde olduğu bölgede yeni düzenlemeler ve karşı tedbirler aldığı, çalışmalarda bulunduğu gerekçesiyle TSK'ne söz konusu hava sahasını 4 Şubat'ı 5 Şubat'a bağlayan geceden itibaren kapatması bana "masal" gibi geliyor.

Ya CB, hiç gereksiz bir yerde ve zamanda yine malum "katil Esed" söylemlerine yeniden başlayınca birileri "şunlar 2-3 gün hava desteği alamayıp biraz kayıp versin de akılları başlarına gelsin" demiş olabilir. Zaten Mevlüt Çavuşoğlu'nun bugünkü "Biz rejime yönelik bir tehdit değiliz [...] YPG’nin Suriye’yi bölmek isteyen bir örgüt olduğu konusunda rejimle mutabıkız." açıklaması da mesajın alındığı yönünde.
Bkz.: https://www.ulusal.com.tr/gundem/mevlut-cavusoglu ...92596.html

Ya da Ruslar, hava desteği olmadan TSK'nin ilerleme kabiliyetini test etmek ve/veya bölgedeki asıl patronun kim olduğunu kibarca hatırlatmak üzere böyle bir numaraya başvurdular.


Bu teorilerle gereksiz panik havasına girmeye gerek yok, adamların uçağı vuruldu, hem de İdlibde yani terörden arındırılmış bölgede, yine aynı bölgede bizim konvoyumuza bombalı araçla saldırıda bulunuldu, herifler durumu anlamaya çalışıyor.

Türkiye ve Rusyanin birlikte olduğu bölgede önemli ölçüde bir büyük saldırıya maruz kalmışlar tabiki olayı anlayıp durumu kontrol altına almaya çalışana kadar uçuş yasağı konması bana normal geliyor.

Türkiyeye yeter bukadar vurma, diyecek halleri olsa en baştan izin vermezlerdi, onlarda biliyor Türkiyenin ne kadar kararlı olduğunu ve başladıkları işi bitirene kadar durmayacağını.


bahadır 0302
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 15:56

Türkiye çok önemli iş başardı: 1- Bağrına taş bastı, 3 yıllık çatışmasızlık sürecinde terörün zemin yakalamaya çalıştığı bölgedeki halka istikrarın günlük yaşamı açısından ne kadar önemli olduğunu gösterdi, 2- Terör bağlantılı bir partinin oylarının yükseltilmesine dönük manevralara ses çıkarmadı, sivil siyasetin kalıcı çatışmasızlığı sağlamasının yolunu açtı, 3- Demokratikleşmenin PKK’nın işine gelmediğini, HDP’nin de Kandil’den kopamadığını Kürt vatandaşlarına gösterdi, 4- Hendek-barikat savaşıyla topraklarını temizledi, önemlisi, terörle mücadeleyi sınırlarının dışına taşımayı başardı, 5- Uyuşturucu madde ile mücadeleyi terörle mücadelenin merkezine oturttu, örgüt finansal açıdan nefes alamaz hale geldi, 6- 23 ili ekonomik teşvik uyguladı, “sosyal saatli bombanın” tik-taklarını durdurdu...

Nihayetinde 10 bin teröristin olduğu belirtilen küçük bir coğrafyaya meşru ordusunu ve Suriye’nin meşru silahlı güçlerini soktu, “teröristle savaş öyle olmaz, böyle olur"u tüm dünyaya gösterdi.

Şimdi, herkes, “kendi teröristini koruma” telaşında, homurdanıp duruyor.


akin87
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 16:39

Afrin harekati birkez daha Suriyeli muhaliflerin destansi mücadelesini ortaya koyuyor.

Ne demek istiyorum?
Afrin harekatinda gördügümüz üzere Ucaklarin katilamadigi günlerde bir operasyon duraksiyor ve basarilli olamiyor. Yani hava hakimiyeti olan kazaniyor.
Muhaliflerin Rejim ve Rusya Hava kuvvetlerine ragmen halen ayakta durabilmeleri (Guta ve Idlib özelinde) Allah'in yardimi ve lütfu ile olan bir mücadelenin meyvesi.

Bizde burdan kendimize su sonucu cikarmamiz lazim.
Azim ve Iman ile kara savasini kaybetmeyiz.
Ama Hava kuvvetlerimiz de Güclü olmaz ise büyük zaiyat veririz.mehmet karakas7
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 18:12

Ankara'da şimdi çok güzel rahmet yağıyor.
Rabbim o yağan rahmetin her bir damlası sayısı kadar ümmeti muhammedin ordusu olan Türk ordusunu
vatanımızın güvenliğini, milletimizin huzurunu, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman güvenlik güçlerimizin ve yiğit askerlerimizin harekatını hayırlı eyle. Şanlı ordumuza nusretinle ve kudretinle yardım eyle. Her türlü fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı bizlere feraset ile basiret ihsan eyle. Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim ve baki eyle. Bölünüp parçalanmaktan, dağılıp bozulmaktan, tefrikaya düşmekten bizleri muhafaza eyle."AMİN.


ERHAN DEMİR

1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 19:13

Abd resmen Mümbiç'ten meydan okuyor ülkemize, bizi Irak yada Afganistan zannediyor galiba.

Birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız.


Semih Yaşar

1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 19:17

Bugün Amerika'lı generallerin beyanatlarını dinledim, hiç hoşuma gitmedi. Aba altından sopa gösteriyorlar resmen. Münbiç'e yerleştik burada kalicıyız diyorlar , bize saldırı olursa sert karşılık veririz demişler.sinan97
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 19:22

Petrol ve gaz sahasi önemli..kürtlerde kalirsa esad rejimi ayakta kalamaz..esadda kalirsa bukez kürtler ayakta kalamaz..deyrzor da catisma bu yüzden..savas en fazla 1 yil daha sürer..sonra paylasim gelecek..kürtler petrol sahasini ellerinde tutarsa akacak parayla bir devlet kurabilirler..

MuratGezgin61
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 19:26

Afrin'de göstereceğimiz başarı Münbiç için de caydırıcı olacak. Bu nedenle, özellikle bu dönemde bizi yıpratmaya dönük yorum, haber, açıklama, fotoğraf, video vs. bolca servis edilecektir.

Zeytin Dalı Operasyonu ile göstereceğimiz güç ve dirayet ile Münbiç ve diğer bölgelerdeki Amerikan ve diğer sömürgeci devletlerin direncini ciddi oranda kıracaktır.

Amerikanın şimdiye kadar ciddi bir devletle savaşmadığını unutmayalım. Irak'a girmeden önce Irak'ı zaten içerden çökertmişti. FETÖ'nün belinin kırılması Amerikanın içimizdeki gücünü ciddi oranda yok etti.


Volkan Cordan

1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 19:49

Alıntı:
Aba altından sopa gösteriyorlar resmen. Münbiç'e yerleştik burada kalicıyız diyorlar , bize saldırı olursa sert karşılık veririz demişler.


Zamanında Kore ve Vietnam`da da benzer şekilde nutuk atıyorlardı...sonrası mağlum.

Adamlar şu an Las Vegas`da kumar masası modunda, blöf yapıyor...iş ciddiye binsin bakalım,görürüz.


ceyhun axoy
1 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 19:49

Irandan dost olmaz ! Bizi esedle karistirdilar galiba . Bu ne karaktersizliktir ne yuzsuzluktur !!!!


sayfa 1143
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET