Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
KayseRAY [Kayseri Ulaşım]
« önceki   123 ... 156157158159160161   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 157
Erdem Taşlıca

1 yıl önce - Pts 27 Ksm 2017, 14:58

Alıntı:
O dediğiniz Konya' da şu anda kullanımdan kalkmış eski tramvaylarda geçerliydi. Yeni tramvaylarda ise her sette bir önde, bir arkada , iki tanede ortada olmak üzere 4 validatör vardır. Turnikesiz duraklarda (bu duraklar yolcu sirkülasyonun az olduğu duraklardır. ) binmek isterseniz tramvay durduktan sonra kapının üzerindeki düğmeye basılır, kapı ondan sonra açılır ardından kapının karşısındaki validatöre kartınızı okutursunuz. Bu durumda bazen kaçak geçişler olabiliyor ama bu çok azdır.


Konya'da eski tramvaylara hiç binmedim. Bahsettiğim olay Eylül-Ekim 2016'da Adliye hattında oldu, Mevlana Müzesi girişinin oradaki istasyondan orta kapılardan birinden binmek için kapıya yanaştık ama o kapıyı açmayan vatman ısrarla korna çalarak herkesi ön kapıdan aldı. Hatta çektiğim aşağıdaki ilk videoda (1:22) sürücü kabini arkasındaki validatör ve tam olmasa da orta kapı bölgesi de görünüyor, ya bu kapıda validatör yoktu ya da sonradan bahsettiğiniz sisteme geçildi. İkinci videoda da (2:10) benzer durum görünüyor, herkes ön kapıya yığılmış. Ben de bu olay üzerine ve çektiğim videoları göz önünde bulundurarak sadece araç önlerinde (ve tabii ki arkalarında da) validatör bulunduğu sonucunu çıkarttım. Ama şimdi farkettim ikinci videoda bazı orta kapılarda validatör olduğu görünüyor, ama buna rağmen milletin ön kapıya yığılması ilginç.Bu arada kusura bakmayın biraz başlık ile alaksız oldu. Gereksiz görülürse mesaj silinebilir.


Nazmi

1 yıl önce - Çrş 29 Ksm 2017, 13:24

Kayseri Ulaşım A.Ş.'ye iletilmek üzere, raylı sistemle alakalı karşılaşmış olduğunuz; sorun, şikayet, önerileriniz varsa, bu başlığa yazın, ileteyim kısmetse arkadaşlar

KeNaN KöR
1 yıl önce - Cmt 09 Arl 2017, 01:26Yorumsuz...Cüneyt5316

1 yıl önce - Cmt 09 Arl 2017, 01:27

Niye yorumsuz olsun ki güzel ülkemin güzel emektar insanlarından sadece biri. Olabilir bilmeyebilir. Bayağı eski video bu. İlk izlediğimde benimde komiğime ve hoşuma gitmişti.

KeNaN KöR
1 yıl önce - Cmt 09 Arl 2017, 01:31

Komik olduğu için yoruma gerek görmedim. Yurdum insanı her haliyle güzel...

onurnazliaka
1 yıl önce - Prş 28 Arl 2017, 18:22

Video epey iyimiş. Ben ilk defa izledim.

Buna benzer bir olay benim de başıma gelmişti aslında. 30 Ağustos 2012'de tatilden istifade sabah erkenden Kırşehir'e gidip akşam da direkt İldem'e dönmüş, 00.00'da İldem'den kalkan son 510 ile Doğu Sanayi durağına gelmiş ve tabi o zamanlar aktarma ücretsiz olduğu için Kiçikapı'dan Düvenönü'ne yürümeyeyim diye orada inip son tramvayı beklemeye başlamıştım. Son tramvaya binip de Düvenönü'ne geldiğimde en öndeki tekli kapının açılması için düğmeye basmıştım. Ancak kapı bir türlü açılmamıştı, diğer kapılara da yetişememiştim. Nitekim mecburen bir sonraki durak olan Eski Sanayi'de inebilmiştim. Tramvay günün ilk ve son seferlerinde her kapıyı açmıyor, düğmeye basmak gerekebiliyor. Ben de o günkü git gel yorgunluğuyla düğmeye tam olarak basamayınca bir sonraki durağa kalmıştım.Suzi Dilara

1 yıl önce - Cum 29 Arl 2017, 19:33

Kayseri Ulaşım bu zamana kadar aldıkları ödülleri listeleyip paylaşmış , Ben de burda arşive almak istedim
(+)


ozbekturk

1 yıl önce - Prş 08 Şub 2018, 17:22

Yeni tramvay güzergahları ile ilgili bir çalışma varmı

Nazmi

11 ay önce - Pts 19 Mar 2018, 20:09

Kayseray'ın Talas etabında şunları yazmıştım..*

Alıntı:

Bakanlığın Kayseri'ye yapacağı hat çok kısa. Keşke, başka etaplarda projeye dahil edilseydi. Antalya, Konya, Gaziantep raylı sistemlerinin bazı etaplarını da bakanlık yapacak. Onların ki çok daha uzun ve HRS sistemi olacak, daha maliyetli. (belirttiğim şehirlere kaç km yapılacak bilen varsa yazarsa sevinirim).

Bizim, 'bakanlık bonusu' biraz bedavaya gitti sanki. 7 km bir hat. Üstelik, bu hat üzerindeki köprülü kavşakları da belediye kendisi yapacak.


Konuyu, genel başlıkta ele almak daha yerinde olur. Ulaştırma bakanlığın diğer şehirlere yapacağı hatlara baktığımızda;

Antalya'ya yapacağı tramvay hattı 17,8 km olacak *

Konya'ya yapacağı HRS hattı 45 km olacak ve 3 milyar lira maliyeti olacak *

Gaziantep'e yapılacak HRS hattı ise 25 km olacak*

Şunu da belirteyim, kimsenin yapılacak hizmetinde gözüm yok. Kısa zamanda tamamlanır, güle güle kullanırlar umarım

Kayseri'ye yapılacak 7 km'lik bir 'tramvay hattı' ve bu hat üzerinde olacak 2 köprülü kavşağı da belediye kendisi yapacak.

Kızdığım nokta da burası. İşi gücü rast gelsin, kırk yılın bir başı bakanlık Kayseri'ye bir şey yapacak 'iste benden' diyor, bizimkilerin istediğine, yada razı olduğuna bak.

Yahu, Konya'ya, Antep'e yapılacak sistemin uzunluğuna bak, birde senin 'olsun' dediğin sistemin uzunluğuna bak. Birde oralara 'metro sistemi' yapılıyor, çok daha maliyetli. O kadar bakan, bürokrat çıkar, Cumhurbaşkanı çıkar; ama bir Davutoğlu'nun, bir Fatma Şahin'in memleketlerine yaptığı katkının yarısını dahi yapama. Bravo, bu üst düzey yerlere gelmiş siyasilerimize, bravo bu şehri yönetenlere..

Çok uyanığız gerçekten.


erjan

11 ay önce - Pts 19 Mar 2018, 21:49

Sonunda hemserilerim yavaş yavas kendi tasimizla nasil kendi kusumuzu vurdugumuzu anlamaya basladi. Herseyi biz yaparız kayserili soyle uyanik boyle uyanik diye kendimizi ove ove rutinden baska bir yatirim alamadik yillardir. Nazmicim buna bir de havalimanini ekleyelim antepe 5 koruklu yep yeni havalimani ihalesi yapilirken biz hala havalimani genisletmekten bahsediyoruz. Yamaya devam yani 😁sayfa 157
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 156157158159160161   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM