Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1142
mafakyanc

8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 09:34

Rusya'nın Afrin ve civarı hava sahasını içinde olduğu bölgede yeni düzenlemeler ve karşı tedbirler aldığı, çalışmalarda bulunduğu gerekçesiyle TSK'ne söz konusu hava sahasını 4 Şubat'ı 5 Şubat'a bağlayan geceden itibaren kapatması bana "masal" gibi geliyor.

Ya CB, hiç gereksiz bir yerde ve zamanda yine malum "katil Esed" söylemlerine yeniden başlayınca birileri "şunlar 2-3 gün hava desteği alamayıp biraz kayıp versin de akılları başlarına gelsin" demiş olabilir. Zaten Mevlüt Çavuşoğlu'nun bugünkü "Biz rejime yönelik bir tehdit değiliz [...] YPG’nin Suriye’yi bölmek isteyen bir örgüt olduğu konusunda rejimle mutabıkız." açıklaması da mesajın alındığı yönünde.
Bkz.: https://www.ulusal.com.tr/gundem/mevlut-cavusoglu ...92596.html

Ya da Ruslar, hava desteği olmadan TSK'nin ilerleme kabiliyetini test etmek ve/veya bölgedeki asıl patronun kim olduğunu kibarca hatırlatmak üzere böyle bir numaraya başvurdular.

Dün akşamki karşılıkla saldırılar bakalım tansiyonu ne kadar, ne yönde arttıracak???

Ana gözüken şu ki TSK/ÖSO şu anda hava desteğinden yoksun olarak kara harekat kabiliyetini kaybetmiş durumda... Hırtların, fırsattan istifade sızma harekatına karşı çok dikkatli davranılması lazım; zire vurkaç taktiğiyle zırhlı araçlar ve personelde yine zayiatlara neden olabilir bu hırtlar!

ali ihsan bilir
8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 10:33

Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1028 olmuş

emre yildiz
8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 10:49

Twitter'da yer alan bazı hesaplara göre Deyrızor bölgesinde Esad/Rusya ile YPG/ABD güçleri arasında şiddetli çatışmalar varmış ve 100'den fazla Esad askeri öldürülmüş. Esad'ın İdlib Bölgesinden Deyrızor'a asker kaydırmaya başladığı da söyleniyor. Esad Fırat'ın doğusunda geçmeye çalıştıkça ABD vurmaya devam edecek gibi. Anlaşılan ABD sınır Fırat Nehri olacak şekilde Suriye'yi en az ikiye bölme niyetinde kararlı... Umarım o bölgedeki çatışmalar şiddetlenerek devam eder ve birbirlerini iyice hırpalarlar, biz de Afrin'de kendi işimize bakarız...

Mustafabey 01
8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 12:02

Karadan ve Havadan Mehmetçikler nasıl olsa
pyd,pkk yi halleder Afrin ede girer, Minbiç ede,
Fırata kadar gider ama sahada kazandığımız başarıları masalarda kaybetiyoruz, Tarih boyunca hep böyle oluyor, Önemli olan masa başında hakkımızı alabilmek.Masa başındada
Abd,Fransa,Almanya ve ingiltere oluyor.
Bu planlar yeni yapılmıyor, bunları küresel güçler yıllar önce planlıyor zamanı geldimi aşama, aşama gerçekleştıriyorlar, 30 sene önce ırak, suriye parça parça olacak deseler kimse inanmazdı ama artık gerçek oldu.

kemalviyana
8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 12:40

Bizim düsmanimiz ypgpkk mi? Esad mi?? Yüregimlen yaziyorum benim düsmanim kundaktali bebegi öldüren son 30 yilda terör yüzünden milyarlarca dolar harcadigimiz ve binlerce sehit verdigimiz pkkypg dir.. esadin cani ceheneme.. düsmanda olsak bu esadlan yinede masaya oturalim.. biz esad ileb düsman kalmamiz bir tek ypgpkk isine yariyor tabii amerika israil..tek amaclari terör koridoru acip kurdistan kurmak..

bahadır 0302

8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 13:23

Ne diyor Reis,
"Menbiç'ten çekilmeyeni vururuz!"
"Tez çıkın oradan!"
ABD 'Türklerin Afrin'den Menbiç'e geçmeyeceğini' sanıyor hâlâ.
Kaygısını gizlemiyor ama!
Bunun için Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı H.R. MacMaster ile ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Türkiye'ye gelecek…
Korkudan fut fut etmeye başladılar.
Gelsinler…
Geldikleri gibi giderler…
Puştluk yok…
Kancıklık da…
Orası bizim sınırımız…
Siz on bin kilometre öteden geldiniz…
Bizim ise burnumuzun dibi…
İktidarda Kemal Kılıçdaroğlu da yok…
Mehmetçik ve ÖSO savaşçılarının elde ettiği başarı, PKK içinde kavgayı başlattı.
Öldürülen PKK'lı sayısı bini geçince teröristler arasında kaos ve panik yaşanmaya başladı.
Cinderes'te PKK'nın Kandil kadrosu ile Afrin kadrosu çatıştı.
Biz daha yeni başladık…
Menbiç'ten sonra sırada Kandil var…

levent tmr
8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 13:33

"Ankara'ya geldiklerindemi düşman diyeceğiz?"
Tam olarak hala Afrine girmemizle ilgili acaba'lı ama'lı konuşanlara
karşı kusura bakmayın ama içimden geçenleri yazan
birini görünce bilgilendirici bir mesaj olabileceği için paylaşmak istedim.
Eğer uygun değilse lütfen silinsin.

ali şükrü bey
8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 14:38

Alıntı:

mafakyanc

Rusya'nın Afrin ve civarı hava sahasını içinde olduğu bölgede yeni düzenlemeler ve karşı tedbirler aldığı, çalışmalarda bulunduğu gerekçesiyle TSK'ne söz konusu hava sahasını 4 Şubat'ı 5 Şubat'a bağlayan geceden itibaren kapatması bana "masal" gibi geliyor.

Ya CB, hiç gereksiz bir yerde ve zamanda yine malum "katil Esed" söylemlerine yeniden başlayınca birileri "şunlar 2-3 gün hava desteği alamayıp biraz kayıp versin de akılları başlarına gelsin" demiş olabilir. Zaten Mevlüt Çavuşoğlu'nun bugünkü "Biz rejime yönelik bir tehdit değiliz [...] YPG’nin Suriye’yi bölmek isteyen bir örgüt olduğu konusunda rejimle mutabıkız." açıklaması da mesajın alındığı yönünde.

Ya da Ruslar, hava desteği olmadan TSK'nin ilerleme kabiliyetini test etmek ve/veya bölgedeki asıl patronun kim olduğunu kibarca hatırlatmak üzere böyle bir numaraya başvurdular.

Dün akşamki karşılıkla saldırılar bakalım tansiyonu ne kadar, ne yönde arttıracak???

Ana gözüken şu ki TSK/ÖSO şu anda hava desteğinden yoksun olarak kara harekat kabiliyetini kaybetmiş durumda... Hırtların, fırsattan istifade sızma harekatına karşı çok dikkatli davranılması lazım; zire vurkaç taktiğiyle zırhlı araçlar ve personelde yine zayiatlara neden olabilir bu hırtlar!

Mustafa Bey ben tam tersini düşünüyorum,zaten devlet aklı bizim gibi çalışmıyor,burada ne kadar itiraz etsek de eğer daha fazla masum insanın ölmesi duracaksa el altından Esad ile de görüşür,sahada işbirliği yapar.
Ama devlet aklı Esad'a güvenilmeyeceğini yine en iyi bilendir,o yüzden eninde sonunda orada başka birini ister.

Gelelim Erdoğan'ın 'katil Esad' vurgusuna,dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama ne zaman ki Esad,Ruslar'a karşı yine İran kozunu oynamaya başladı,bu laf ortaya çıktı.
Esad kafasına göre Türk konvoyuna saldırıp,Ruslar'a verdiği sözleri İran'a güvenerek unutunca Erdoğan,katil dedi.
Bu Rusya'nın Esad'a,bizim dediğimizi yapmaz,İran üzerinden başka hesaplara girersen totonu Türkler kesecek,İran seni koruyamaz ama biz Türkler'i sakinleştiririz mesajı.Esad'ı böyle böyle yola getiriyorlar.

Rusya ve Türkiye orada bazı konularda anlaştı,buna İran itiraz ediyor,Esad da Rusya-İran çekişmesinden artıkları toplama derdinde,benim görebildiğim.

Berat Öz
8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 15:00

Membiç önemli tabiki ama Afrin sonrası Irak'taki Kandil ve Şengal bölgesini temizlemek önem arz ediyor.Kandil arazi yapısı olarak Afrin ve Membiç'ten zor bölgedir.Yılanın başının Kandil olduğunu söylemeye gerek yok herhalde.Ypg terör örgütü ve siyasi uzantısı PYD li teröristler tamamen Kandil'den yönetilmektedir.KCK yürütme konseyinde alınan kararlar sadece ypg pyd değil Hdp yi de yönlendiriyor.Afrin'deki sayıları 8-10 bin arası olduğu söylenen terörist gruplar içinde basına yansıyan 500-600'ı (belki daha fazla) pkk dağ kadrosundan.Afrin'li bölgeden devşirilen teröristlere liderlik yapıyorlar.Eğitim ve komuta genelde bu alçaklarda.Velhasıl öncelik Irak'taki şer yuvaları (Kandil.Zap,Metina,Şengal,Hakurk,Haftanin gibi) olmalıdır.Yılanın başı ezilirse diğerleri fazla nefes alamaz.

Abdullah4434
8 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 15:23

Alıntı:

Bu teorilerle gereksiz panik havasına girmeye gerek yok, adamların uçağı vuruldu, hem de İdlibde yani terörden arındırılmış bölgede, yine aynı bölgede bizim konvoyumuza bombalı araçla saldırıda bulunuldu, herifler durumu anlamaya çalışıyor.

Türkiye ve Rusyanin birlikte olduğu bölgede önemli ölçüde bir büyük saldırıya maruz kalmışlar tabiki olayı anlayıp durumu kontrol altına almaya çalışana kadar uçuş yasağı konması bana normal geliyor.

Türkiyeye yeter bukadar vurma, diyecek halleri olsa en baştan izin vermezlerdi, onlarda biliyor Türkiyenin ne kadar kararlı olduğunu ve başladıkları işi bitirene kadar durmayacağını.

sayfa 1142
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET