Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli - Projeleri
« önceki   123 ... 212223 ... 373839   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 22
kaan naak
11 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 13:44

Zaten karşı çıkanlara bende bu yüzden kızıyorum madem rant var diyorsun ozaman sen al sen yatır yüzlerce trilyon sen proje üret ama nerde bu adamlar ancak konuşur şehre gram menfaati olmayan insanlar inşallah real arazisindeki proje bir an önce başlar bence o proje yeni projeleri tetikleyecek etken olacak.

MRT1977
11 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 01:18Paşa Camii temeli Cuma günü atılıyor

Mehmet Ali Paşa Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılacak yeni Paşa Camii temel atma töreni 9 Şubat Cuma namazı sonrası saat 14.00’te gerçekleştirilecek. Yaptıralacak yeni camiide aynı anda 3 bin 500, 4 bin kişi birlikte ibadet yapabilecek06 Şubat 2018 Salı 18:23Mehmet Ali Paşa Camii’nin temeli 1979 yılında atıldı. Cami inşaatı 1986 yılında tamamlanarak ibadete açıldı. Kocaeli’nin en büyük ikinci camisi olma özelliğini taşıyan ve yaklaşık 31 yıldır ibadete açık olan Mehmet Ali Paşa Camii’nin yanına yeni bir cami daha yapılıyor. Yeni Paşa birinci katı tamamlanıp ibadete açıldığı zaman mevcut camii Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılacak.

OTOPARK VE YEŞİL ALAN

Yeni Paşa Camii yapıldıktan mevcut camiyi yıkacak. Bu alanda yeraltı otoparkı yapılacak ve üzeri ise Kent Meydanı tarzında yeşil alan dönüştürülecek. Aynı anda 3 bin 500, 4 bin kişinin birlikte ibadet yapabileceği yeni Paşa Cami Dernek Başkanı Cemil Kanpara, 9 Şubat günü Cuma namazı sonrası saat 14.00’te tüm İzmit halkını açılışlarına beklediğini duyurdu.
Alıntı:
büyükkocaeli gazetesi


MRT1977
11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 09:04

YELKEN AÇILIŞA HAZIR

Yapımı tamamlanarak açılışa hazır hale gelen Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu'nda incelemelerde bulunan meclis üyeleri ve muhtarlar, projenin ilçeyi cazibe merkezi haline getirdiğini ifade ettiBir presti projesi Yelken Kafe

Hizmete sunduğu projelerle Derince’yi herkesin yaşamaktan mutluluk duyduğu bir kent haline getiren Başkan Bulut’un vizyon projeleri arasında yer alan Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonunda çalışmalar artık tamamlandı. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un ‘Bir prestij projesi’ olarak nitelediği ve ilçeyi bölgenin çekim merkezi haline getirecek olan Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu, tamamlanmasının ardından davetlere ev sahipliği yapmaya başladı. Bu kapsamda Derince Belediye Meclisi Toplantısı’nın ardından Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Şirin, MHP İlçe Başkanı Zeki Omurca, Başkan Yardımcıları Nurettin Işık, Ayşe Mamat ve Osman Ergin, mahalle muhtarları ve meclis üyeleri birlikte Yelken Kafe’ye giderek, burada çalışmalarda gelinen son noktayı yerinde görme imkanı buldu.Körfez’in eşsiz maviliği

Konumu itibariyle Kocaeli’nin incisi Harikalar Sahili ile bütünlük oluşturan, Yavuz Sultan Mahallesi Rıhtım Caddesi üzerindeki alana inşa edilen Yelken Kafe ile ilgili konuklarını bilgilendiren Başkan Bulut, “Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu eşsiz görünümü ve manzarasıyla şimdiden herkesin beğenisini kazanmış durumda. Sadece kentimizden değil, bölge illerimizden de büyük ilgi gören bu projemiz düğün salonu, restaurantı, çok amaçlı salonu ve sosyal donatılarıyla ilçemize artı değer kazandırdı. Özellikle düğün rezervasyonlarına olan ilginin bu denli büyük olması bizim adımıza memnuniyet verici” dedi. Seyir teraslarının yer aldığı yelken katlarıyla Körfez’in eşsiz maviliğini en güzel şekilde sunan Yelken Kafe’yi hizmete geçirdiği için Başkan Bulut’u kutlayan meclis üyeleri ve muhtarlar da projenin Derince’yi cazibe merkezi haline getirdiğini ifade etti.Alıntı:
derince belediyesi
MRT1977
11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 10:34BİR YÜZME HAVUZU DA KARTEPE’YE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sporun yaygınlaşması için kentin pek çok
farklı bölgesine tesisler inşa ediyor.
Spor salonları, spor kompleksleri ve yüzme havuzları spor yapabilme imkanı sağlıyor.
Büyükşehir Belediyesi yüzme havuzlarıyla da yüzme sporununun gelişmesine katkı
sağlıyor. Bu amaçla Kartepe’ye de bir yüzme havuzu kazandırılması için çalışma
başlatıldı. 

YARI OLİMPİK

Kartepe ilçesi Köseköy Mahallesi’nde yapılacak olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu toplam
3 bin 370 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Yapı bodrum, zemin ve bir kat şeklinde
inşa edilecek. Zemin katta giriş fuayesi, 12,50 çarpı 25 metre ebadında yarı olimpik
yüzme havuzu, 3 çarpı 10 metre çocuk havuzu yer alacak. Bu katta ayrıca kafeterya, idari
birimler, 2 adet antrenör odası, 2 Adet Soyunma Odası ve wc’ler bulunacak.

16 ŞUBAT’TA İHALE 

Birinci katta ise kat fuayesi, bay ve bayan fitness salonu, soyunma ve duş alanları,
mescitler, büfe ile 94 kişilik seyirci tribünü yer alacak. 
Bodrum katta da su deposu, kazan dairesi, havuz tesisat odası, klima santrali gibi
bölümler oluşturulacak. Büyükşehir Belediyesi yüzme havuzunun yapımı için ihale
düzenleyecek. 16 Şubat Cuma günü yapılacak olan ihale saat 11.00’de ihale salonunda
gerçekleştirilecek. Proje 330 günde tamamlanarak hizmete girecek. 
HAVUZLAR ÇOĞALIYOR
Kartepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile kentteki yarı olimpik yüzme havuzu sayısı dörde
çıkacak. Körfez Yarı Olimpik Yüzme Havuzu 2015 yılından bu yana hizmet verirken
Çayırova Yarı Olimpik Yüzme Havuzu da tamamlanmak üzere. Karamürsel Yarı Olimpik
Yüzme Havuzu İnşası devam ederken Katrepe yüzme havuzu da ihale aşamasına
getirildi. 
Ayrıca Gebze şehir merkezinde yapılan Olimpik Yüzme Havuzu da yüzme sporu
organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor.  
 
EN İDEAL SPORLARDAN

Yüzme sporu vücutta harcadığı efor açısından ideal sporlardan biri. Suyun gücüne karşı
koyarak kasları çalıştıran ve diğer tüm klasik egzersizlerden, kalori harcama ve kas
çalıştırma açısından üstün olarak görülüyor. Yüzme bütün kas gruplarını eşit şekilde
çalıştırarak, eklem ve kemiklerin korunmasına yardımcı oluyor.
Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi


kaan naak
11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 11:35

yanılmıyorsam tüm ilçelerimizde en az 1 adet kapalı yüzme havuzumuz oldu.

MRT1977
11 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 21:26

Başiskele’ye 160 milyonluk sağlık ve termal tesisleri

Galip Ataman

12 Şubat 2018 tarihli yazısı

Başiskele Belediye başkanı Hüseyin Ayaz ile ne zaman karşılaşsam, mutlaka bir manşet alırım.

Proje zengini Sevgili Hüseyin Ayaz ile ne zaman konuşsam Başiskele’ye kazandırdıkları ile gurur duyarım.

Geçen hafta Hüseyin Başkan ile siyaseti, en çok da 2018 seçimlerini ve AK Parti’yi konuştuk, çok kişinin kulaklarını çınlattık.

Başiskele’nin kaderini değiştirecek “Sağlık ve Termal” ve bölge halkı ekonomisine 12 ay katkı sağlayacak “sera” projesini anlatırken her zamanki gibi yüzü gülüyordu, mutluydu.

Ama yerin bin metre altından 55 derece pompasız yüzeye çıkış debisi 30 litre saniye, ortalama 2.5 ton olan suyun 6 aydır boşa akıyor olmasından olsa gerek keyifsizdi.

Suyun debisi, mineralleri ve devamlılığı termal tesis kurmak için üniversite raporları ile belgelenmesine rağmen değerlendirilmemesine üzülüyordu.

En çok da Gölcük Belediyesi ve bölgedeki oteller “taşıma su” ile “Sağlık ve Termal Turizm” reklamı yaparken verilen sözlerin tutulmamasına.

Pompa kullanıldığında elde edilen termal suyun Yalova Termalin 2 katı tesislerin kurulacağını, yüksek debi ile 6-7 bin tona ulaşıldığını düşündüğümüz de Hüseyin Başkan hani haksız da değildi.

Muğla, Mersin, Samsun, hatta Diyarbakır’da görev yaparken hayata geçirdiği turizm projelerini bildiğim Sayın Vali Hüseyin Aksoy ile Başiskele’de çıkan termal suyu birkaç kez konuştuk.

Sayın Vali Başkan Ayaz’dan bilgi aldı, yardımcı olacağını, destek vereceğini söyledi.

Aradan aylar geçmesine rağmen, suyun debisi, mineralleri ve devamlılığı için yeni raporlar hazırlattıracağını söyleyen, “Turizmi kalkındıracak, bölgeye turist getirecek her projeye destek veririz” diyen Sayın Validen ses çıkmadı.
160 MİLYONLUK YATIRIM

Sayın Vali yeni raporları beklerken yerin bin metre altından çıkan 55 derecedeki suyun 7/24 boşa aktığını gören yatırımcı ve müteşebbis iş adamları Başiskele’ye “Sağlık ve Termal Turizm Tesisleri” kurmak için harekete geçti.

Siirt Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Kocaeli Şube Başkanı kimliği ile Başiskele’de “Veysel Karani Üniversitesi” kuracaklarını açıklayan Hüsamettin Örkmez, bu sefer iş adamı olarak Başiskele’de “Sağlık ve Termal Turizm Tesisleri” kuracağı müjdesi verdi

MRC Akaryakıt ve Müşavirlik firması yönetim kurulu başkanı olan, uluslararası işler yapan Hüsamettin Örkmez ile “Sağlık ve Termal Turizm Tesisleri”ni konuştum.

Başkan Ayaz’ın yerin bin metre altından çıkardığı 55 derecedeki boşa akan suyu değerlendireceklerini anlatırken, “Başiskele’de çıkan termal suyu değerlendirmek için çalışma yaptığımız doğru. Bölgede 13 bin 600 metrekare yer aldık. Termal tesis için 145 ile 160 milyon TL arası yatırım yapmayı planlıyoruz. Otel, 1+1 süit, 2+1 daire rahatlığı ve konsepti üzerinde çalışıyoruz. Görselliğe ve yeşil alana büyük önem veriyoruz. Arazinin yüzde 42’sini inşaat, yüzde 48’i yeşil alan, yüzde 10’u diğer donatılar olacak” dedi.

Hüsamettin Bey, yaklaşık 160 milyonluk “Sağlık ve Termal Turizm Tesisleri”ni lansmanını Mart ayının ilk haftasında yapacaklarını söyledi.

Başiskele Belediye başkanı Hüseyin Ayaz yerin bin metre altından debisi, mineralleri, devamlılığı “termal tesis” kurmaya uygun 55 derecede,su çıkartarak ezberleri bozmuştu.

Uluslararası alanda iş yapan iş adamı ve yatırımcı Siirtli Hüsamettin Örkmez 7/24 boşa akan termal suya sahip çıkarak Başiskele’yi “Termal ve Sağlık Turizm Merkezi” yapmaya hazırlanıyor.

Hayırlı olsun! Darısı diğer yatırımcılara.
Alıntı:
bizimyaka gazetesi gailp atamanın yazısı
kaan naak
11 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 13:41

Başiskele kocaelinin son 10 yılda cazibe ve çekim merkezi her geçen gün çekim gücü artarak devam ediyor bir çok güzel site ve villa projesi tüm eğitim kampüslerinin oraya yapılması ve bu tarz yatırımlar bunu net bir şekilde gösteriyor.

MRT1977
11 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 20:07

Dev yatırım heyecanlandırdı

Çetin Gürol

13 Şubat 2018 tarihli yazısı

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi olarak ilkleri sizlere duyurmaya devam ediyoruz.

Sevgili Galip Ataman hocamın dün köşesinde aktardığı gibi birçok ilki sayesinde sizlere duyuruyoruz. Yine Pınar Gül ve Muharrem Şenol kardeşlerim de sokağın sesi olmaya devam ediyorlar.

Bugün sizlere bir belediye başkanının ilçesine olan sevdasını aktarmak ve bana göre ilçesinde bugüne kadar yaptığı projeleri taçlandıran çalışmasından bahsetmek istiyorum.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, gece gündüz demedi. Bilime inandı. Sonucunda ise, kentimiz adına çok önemli bir projeye imza atıyor.

Kocaeli denince akla hemen sanayi gelir. İşte bu algının değiştirilmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere ilçe belediyelerimiz birçok projeye imza atıyorlar.

Ancak son dönemlerin en heyecanlandırıcı projesi bana göre Başiskele'de geçtiğimiz aylarda ortaya çıkarılan termal su kaynağı ve devamında Siirtli işadamının 160 milyon TL'lik yatırımı.

Kaplıca denince akla hemen Yalova, Kuzuluk, Afyon gelir.

İşte bir kentin markalaştırılması adına bu tip projeler çok önemlidir. Hatta yatırımcıya da her türlü kolaylık sağlanmalıdır. Sonuçta yatırımcıya cazip hale getirilecek kolaylıklar da kamu yararına yapıldığı için sorun olmaz.

Ama bizim ülkemizde hele bizim kentimizde öyle tipler var ki, her şey onların tekelinden geçsin isterler. Eğer onun dediklerini yapmaz iseniz sizi ve projelerinizi karalar dururlar.

İşte tüm bu engellere rağmen sevgili Hüseyin Ayaz kulaklarını tıkadı ve ilçesine katkı sağlamak, yatırım olanakları oluşturmak için elinden geleni yapmakta.

Başiskele ilçesinde oturmak bir ayrıcalık haline geldi. Modern sitelerin yanı sıra markalaşmış eğitim kurumları Başiskele ilçesine akın ediyor.

Sizce bunların hepsi tesadüf mü?

Tabi ki hayır. Bir belediye başkanı ilçesine değer katmak için elinden geleni yapmalı ve cazibe merkezi haline getirmeli. İşte Ayaz bunu yaptı.

Müteahhitler Başiskele ilçesinde birçok projeye imza atarken, bölgeyi tesadüf mü seçti?

Başiskele ilçesinde arazi fiyatları 10 yıl öncesine oran ile çok büyük katma değer yaptı. Bölge halkı kazandı. Belediye kazandı.

Yeni yatırım bana göre 7 Yıldızlı kent Başiskele için çok önemli. Hem suyun sıcaklığı hem de rezerv durumu ile bölgede birçok yatırımcının gelmesine de neden olacak.

Ama ilkler çok önemlidir. Siirtli işadamı Hüsamettin Örkmez de bana göre böylesi bir yatırıma giriştiği için Başiskeleli olmuştur.

Kim kentimize bir artı değer katarsa biz de onları baş tacı yapmalıyız.

Tabi bir gerçek de var.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz bu projeleri hayata geçirirken kentimizin abisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile koordineli çalışarak başarıya ulaşıyor.

Bizleri heyecanlandıran termal tesis projesinin temelleri bir an evvel atılır ve kentimizin marka değeri de yükselir diyorum.

Sevgili Başiskele Belediye Başkanı ve dostum Hüseyin Ayaz'ı da kutluyorum.
Alıntı:
bizimyaka gazetesi


kaan naak
11 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 12:54

Alıntı:

Kim kentimize bir artı değer katarsa biz de onları baş tacı yapmalıyız.


Yazıda da geçmiş zaten ama yinelemekte fayda var bizim ilimizde baştacı yapmak yerine hemen karalayarak yatırımı durdurmaya çalışan bir sürü gereksiz insan var.


kaan naak
11 ay önce - Sal 13 Şub 2018, 13:19

Alıntı:
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak Merkezi İş Alanı (MİA) projesi içerisinde kalan site başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve esnaf temsilcileriyle bir araya geldi. Sekapark Otel’de gerçekleştirilen toplantıda Başkan Vekili Özak, toplantılara katılanlara görsel sunumlarla MİA planını anlattı. ODALARDAN YOĞUN İLGİ MİA alanı içerisinde olan oda başkanlarını bilgilendirmek amacıyla SEKA Park Otel’de düzenlenen toplantıya KOTKO Başkanı Birol Öztürk, Çarşı Yapı Başkanı Cüneyt Tümerkan, Galericiler Sitesi Başkanı Emin Birlik, Başiskele Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Malkoç, Demirciler – Keresteciler Sitesi Başkan Yardımcısı Ahmet Ulusakarya, Hikmet Erenkaya Sitesi Başkanı Necmettin Hücümen, Kartepe Sanayi Sitesi Başkanı Muhammet Yeğin, Yarımca Sanayi Sitesi Başkanı Alaaddin Alpergin, Sitelerin yönetim kurulu üyeleri ve esnaf temsilcileri katıldı. “MİA KENTİMİZİ BİR KAÇ KADEME YÜKSELTECEK” Oda temsilcilerine hitaben konuşan ve sunumlarla bilgi aktaran Başkan Vekili Zekeriya Özak “Bu gördüğünüz plan Büyükşehir Belediyemizin İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığımızca binlerce sayfalık çalışma, arazide inceleme ve 60 civarında şehir plancısının yaklaşık olarak 2,5 yıl çalışmasının bir ürünüdür. İnşallah nasip olursa bu plan önümüzdeki Perşembe günü meclisimizle girişimcilerimizin önünü açacağız. Bu plan kentimizi birkaç kademe yükseltecek bir projedir. Projeyle güneş enerjisi üretimine, otopark sayısının arttırılmasına ve diğer birçok uygulamaya teşvik ediyoruz. Alanda en çok yere sahip olan ticari sitelerin talepleri ve desteği bizim için çok önemli” dedi. HALDZILARA KIYAĞI SAVUNMAYA DEVAM Özak oda temsilcilerine MİA planı öncesi ve sonrası görselini göstererek “şuan ki halini görüyorsunuz tamamen atıl ve kötü bir görüntü bulunuyor. Plan sonrası halini de görüyorsunuz. Ben burada şunu söylüyorum. Böyle mi kalsın, böyle mi olsun” dedi Real arazisinin 2006 yılından beri Mia planı içinde olduğunu belirten Başkan Vekili Zekeriya Özak “Real arazisiyle ilgili çok acımasız ve insafsız değerlendirmeler kamuoyunda yapılıyor. Real arazisi hakkında çok farklı ve gerçekdışı ifadeler kullanılmaktadır. Real ile ilgili kişiye özel bir düzenleme yoktur.” dedi. “PROJEYLE PLAN İŞ VE YERLEŞİM YERLERİ OLACAK” Kocaeli Toptancılar Kooperatifi Başkanı Birol Öztürk “Mia projesini destekliyoruz. Şehirde yapılacak modern, çağdaş planlamaları destekliyoruz. Dolayısıyla şehrimiz büyüyor. Planlamanın daha önceden yapılması lazım. Yapılacak olan yapılarında bu plana uygun olması lazım. Bu projeyle alan bir iş sahası ve yerleşim yerleri olacak” dedi “MİA PROJESİNE TAM DESTEK VERİYORUZ” Galericiler Sitesi Oda Başkanı Emin Birlik Kocaeli’ye kazandırılacak sağlıklı iş alanlarını destekliyoruz. Bu anlamda Mia projesine tam destek veriyoruz. Uygun bir planlamayla modern iş yerlerinin oluşturulmasının arkasındayız” dedi. “MİA İZMİT’E VE İSTANBUL’A YARAR SAĞLAR” Çarşı Yapı Odası Başkanı Cüneyt Tümerkan “Biz Çarşı Yapı olarak Mia’nın kendisiyiz. Umut ediyoruz bu proje en kısa zamanda tamamlanır. Mia İzmit’e ve aynı zamanda İstanbul’a da yarar sağlayacak bir projedir. Mia projesi mevcut sanayi bölgelerinden daha büyük bir projedir” dedi. “DİĞER BÖLGELERDEN BİR ÇOK İNSAN GELECEK” Başiskele Sanayi Sitesi Odası Başkanı Mehmet Malkoç “Mia projesi başlayalı 10 yılı geçti. Çeşitli aşamalarda sonra son şeklini almış durumdadır. Mia projesinin halkımıza ve şehrimize anlatılması ve insanların bu projeyi anlamaları için çalışmalara devam edilmelidir. 1980 yıllarda İzmit sanayi çarşısı bugün ki dolphin, adliye binası ve Perşembe pazarı alanındaydı. Bu sanayi sitesi orada iken çok kötü koşullarda çalışılıyordu. Şuan ki sanayi sitesi yapıldığında esnaflarımız oraya gitmek istemedi. Halkımızda istemedi. Dediler ki; orası şehre uzak ve biz oraya gitmek istemiyoruz. Daha sonra gidildiğinde o gidilen yer daha güzelmiş. Esnaflarda rahat etti, müşteriler de rahat etti. Yani sancılı bir başlangıç oldu ama devamında rahat edildi. Mia projesi uygulanıp bittiğinde inanıyorum ki Düzce, Adapazarı, İstanbul, Gebze ve Yalova bölgelerinden iş amaçlı, ticaret amaçlı ve dinlenme amaçlı bir çok insan gelecek” dedi.

http://www.kocaelikoz.com/guncel/ozak-haldizlara- ...21294.html

Şehrimizin geleceği MİA projesi destek almaya devam ediyor umarım çatlak seslerde kısılır bir an önce yatırımcılar yatırımlarına başlar yeni ekmek kapıları açılır.sayfa 22
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 212223 ... 373839   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET