Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli - Derince
« önceki   123 ... 262728 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 27
MRT1977
1 yıl önce - Pzr 28 Oca 2018, 17:23

AY-YILDIZ Derince’ye çok yakıştı

Derince Belediyesi’nin 44 Evler Mevkii’nde yaptığı bayrağımızın simgesi olan AY-YILDIZ’lı ışıklandırma figürü, özellikle geceleri oluşturduğu görüntü ile herkesin beğenisini kazanıyor


Derincelilere söz verdiği vizyon projeleri bir bir hizmete sunan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, kent estetiğine değer katacak çalışmalara da imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde Derince'nin en işlek caddeleri arasında yer alan Denizciler Caddesi'nde yapılan dekoratif ışıklandırma çalışması ile ilçe merkezi daha estetik bir görünüme kavuşmuştu. İlçenin siluetini değiştiren bu ışıklandırma çalışmalarına 44 Evler Mevki’inde farklı bir konsept ile devam edildi.


IŞIL IŞIL BİR TABLO
İlçede ulaşım güzergahı açısından önem arz eden 44 Evler Mevki’indeki orta refüje Belediye tarafından yeni bir ışıklandırma çalışması yapıldı. Bayrağımızın simgesi olan ay ve yıldız figürlü ışıklandırma sisteminin kurulduğu 44 Evler Mevkii, özellikle gece oluşan görüntüsü ile herkesi kendisine hayran bırakıyor. Yapılan bu çalışma ile 44 Evler Mevkii ışıl ışıl bir görünüme kavuştu.
Alıntı:
büyükkocaeli gazetesi
MRT1977
1 yıl önce - Pzr 04 Şub 2018, 17:30


Dümbüldek Suyu şifa dağıtacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Dümbüldek Suyu bölgesini mesire alanı yaparak vatandaşların hizmetine sunacak

YEŞİLLE BULUŞTURACAK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent insanını yeşille buluşturan projeleri bir bir hayata geçiriyor. Doğal alanları elden geçirerek mesire alanı haline getirten Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bu alanları halkın hizmetine sunuyor. Derince’nin adı dillerden dillere dolaşan Dümbüldek Suyu çevresi de mesire alanı haline getiriliyor. Mesire alanının tamamlanasıyla şifalı Dümbüldek Suyu ülkenin her bir yerinden gelen vatandaşlara şifa dağıtacak.


ÇEŞME YAPILACAK
Mesire alanı çalışması kapsamında bölgeye 21 araçlık otopark, 51 metrekarelik kır kahvesi, 18 metrekare mescit ile bay ve bayan wc’le yapılıyor. Proje kapsamında ormanlık alan içinde 500 metre de patika yol yapılacak. Çalışma kapsamında suyun toplanması için depo ve çeşme yapılacak. Derince ilçesi Karagöllü Köyü’nde yer alan Dümbüldek suyu insan sağlığı için önemli olan doğal ph düzeyine sahip. Zengin mineral içerikli suyun içinde nitrat olmaması yosunlaşmanın önüne geçiyor.


ŞİFALI ÇAMUR
Ülkenin dört bir yanından Dümbüldek Suyu için gelenler, böbrek taşları, şeker hastalığı, prostat başlangıcı, tansiyon rahatsızlıkları, idrar yolu hastalıkları gibi pek çok hastalığa şifa arıyorlar. Şifalı sudan faydalanmak üzere mesire alanına gelecek olan vatandaşlar, burada dinlenebilecek. Bölgede suyun yanında şifalı olan bir de çamur var. Toprağın biraz kazılmasıyla ortaya çıkan beyaz renkli çamurun çeşitli mantar hastalıklarına iyi geldiği belirtiliyor.
Alıntı:
kocaeli gazetesi


MRT1977
1 yıl önce - Prş 08 Şub 2018, 09:06

YELKEN AÇILIŞA HAZIR

Yapımı tamamlanarak açılışa hazır hale gelen Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu'nda incelemelerde bulunan meclis üyeleri ve muhtarlar, projenin ilçeyi cazibe merkezi haline getirdiğini ifade ettiBir presti projesi Yelken Kafe

Hizmete sunduğu projelerle Derince’yi herkesin yaşamaktan mutluluk duyduğu bir kent haline getiren Başkan Bulut’un vizyon projeleri arasında yer alan Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonunda çalışmalar artık tamamlandı. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un ‘Bir prestij projesi’ olarak nitelediği ve ilçeyi bölgenin çekim merkezi haline getirecek olan Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu, tamamlanmasının ardından davetlere ev sahipliği yapmaya başladı. Bu kapsamda Derince Belediye Meclisi Toplantısı’nın ardından Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Şirin, MHP İlçe Başkanı Zeki Omurca, Başkan Yardımcıları Nurettin Işık, Ayşe Mamat ve Osman Ergin, mahalle muhtarları ve meclis üyeleri birlikte Yelken Kafe’ye giderek, burada çalışmalarda gelinen son noktayı yerinde görme imkanı buldu.Körfez’in eşsiz maviliği

Konumu itibariyle Kocaeli’nin incisi Harikalar Sahili ile bütünlük oluşturan, Yavuz Sultan Mahallesi Rıhtım Caddesi üzerindeki alana inşa edilen Yelken Kafe ile ilgili konuklarını bilgilendiren Başkan Bulut, “Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu eşsiz görünümü ve manzarasıyla şimdiden herkesin beğenisini kazanmış durumda. Sadece kentimizden değil, bölge illerimizden de büyük ilgi gören bu projemiz düğün salonu, restaurantı, çok amaçlı salonu ve sosyal donatılarıyla ilçemize artı değer kazandırdı. Özellikle düğün rezervasyonlarına olan ilginin bu denli büyük olması bizim adımıza memnuniyet verici” dedi. Seyir teraslarının yer aldığı yelken katlarıyla Körfez’in eşsiz maviliğini en güzel şekilde sunan Yelken Kafe’yi hizmete geçirdiği için Başkan Bulut’u kutlayan meclis üyeleri ve muhtarlar da projenin Derince’yi cazibe merkezi haline getirdiğini ifade etti.Alıntı:
derince belediyesi
kaan naak
1 yıl önce - Prş 08 Şub 2018, 11:34

Çok güzel bir proje hayırlı olsun ama yenileri eklenmeli.

MRT1977
1 yıl önce - Prş 22 Şub 2018, 09:49DERİNCE NEFES ALACAK

Milli Savunma Bakanlığı, önce TOKİ’ye devrettiği, TOKİ’nin de büyükşehire devrettiği Derince’deki 140 dönümlük eski Askeri Hastane arazisinde çalışma başladı. Ağaçlarla kaplı olan alanın önemli bölümünde yürüyüş güzergâhı ve sosyal donatı alanları yapacak.

Derince Askeri Hastane’nin yıkılmasından sonra arazi eski Milli savunma Bakanı Fikri Işık, TOKİ’ye devretmişti. Derince ‘de tek yeşil alanı olarak görülen bu arazi, TOKİ’ye devredildikten sonra konut yapılacak beklentisi vardı. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, arazide inceleme yapmış ve buraya kesinlikle konut yapılmasına karşı olduklarını söylemişlerdi. Arazi daha sonra TOKİ’den Büyükşehir’e devredilmişti.

ARAZİ HALKA AÇILIYOR

Uzun yıllar askeriyenin elinde kalan eski Askeri Hastane arazisi içerisinde binlerce kök ağaç bulunuyor. Bölge özenle korunmuştu. Bu alan şimdi ilçe halkına açılıyor.  Büyükşehir Belediyesi, 140 dönümlük alanın çok önemli bir bölümünde yürüyüş güzergâhları, spor yapılacak alanlar ve diğer sosyal donatı merkezlerini yapacak. Arazinin diğer bölümünde ise önümüzdeki yıllarda Derince Belediye Hizmet Binası ve Kaymakamlık Binası yapılacak.
140 dönümlük alanını 100dönümü derince şehir parkı olacak
Alıntı:
büyükkocaeli gazetesi
sayfa 27
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 262728 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler