Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Çamlıca'ya 365 metrelik yeni seyir kulesi
« önceki   123 ... 747576 ... 105106107   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 75
Hamza Koçak
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 03:29

zekical
6 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 01:05

şu kule hakkında onlarca video izledim ve onlarca da yorum okudum ki bu videolar ve yorumlar ulaştırma bakanın da tutun da sarıdaglar inş.mühendisleri tarafından yapılmış olsa da ben bu kulenin gercek yükseliğini anlamış değilim arkadaş
birileri çıktı 220 betonarme yapının üstüne 165 metre çelik kule yapıyoruz deyip kulenin boyunu matematiksel bi hatayla 367.5 metre dedi yok biri cıktı celik kule 145 metre dedi 220+145 =365 dedi youtubeda bir sürü böyle saçma sapan videolar var ki hatta eski projeleri sunanlar bile var
buna bi acıklık getiriyim dedim şöyle ki arkadaşlar yanlışim varsa düzeltin lütfen
kule 218 metre rakımdan k.çamlıcadan17.5 metre gibi kazılarak temel atıldı ki temel artı bodrum katı yapiıldı yani betonarme yapının toprak ustunde kalan yüksekliği 202.5 metredir bunun üzerine yapılacak çelik anten kulesi 165 metredir ki kulenin gercek yüksekliği 367.5 metredir
denizden yükseliği de 585.5 metredir

Harun kesin
6 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 01:25

Isyaniniz ve bilgiler icin tesekkur ederiz.

Kule vincin sitesi teknovincte nedense bi yerde 145 digerinde 165 deniliyor celik anten icin. Net rakam yok elimizde +350

https://www.teknovinc.com/kucuk-camlica-tv-radyo- ...ona-geldi/

mslazer
6 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 14:14
Konu dışı

Biri önceki sayfada bilmeyenler görsün diye projenin son hali olan render paylaşımıma ışık yetersiz diye eksi (-) puan vermiş insanların bazen ne istediklerini yada nasıl taraflı davranıcağını bilmediğini düşünüyorum. Kimin bu kadar saçma puan verdiği de açık aslında.
Şu konu dışı yazım için kusura bakmayın arkadaşlar içimde tutamadım.

ahmetsever
6 ay önce - Pts 12 Şub 2018, 16:28

Alıntı:
Bakan tarih verdi! Açılıyor
İstanbul'u görüntü kirliliğinden kurtarmak amacıyla yapılan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi'nin bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kaliteli yayıncılık yapabilmek ve İstanbul'u görüntü kirliliğinden kurtarmak amacıyla yapılan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi'nin bu sene içinde bitirilip hizmete açılmasının hedeflendiğini söyledi.
...
...
...
Kaliteli yayıncılık yapabilmek ve İstanbul'u görüntü kirliliğinden kurtarmak amacıyla yapılan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi Proje'si hakkında da bilgi veren Arslan, bu kapsamda sayısal yayıncılıkla birlikte bütün radyo ve televizyonları tek bir noktada toplayacaklarını kaydetti.

Arslan, söz konusu kulenin bu sene içinde bitirilip hizmete açılmasını hedeflediklerini belirterek, yayın kalitesinin düşmesinin söz konusu olmayacağını, tam tersine daha kaliteli yayıncılık yapılacağını bildirdi.
http://emlak.haber7.com/projeler/haber/2548539-ba ...i-aciliyor

Kulenin bu yıl içerisinde bitirilip hizmete açılmasının hedeflendiğini Bakan açıklamış. İnşallah gecikme olmadan kule biter ve hizmete alınır.

mslazer
6 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 20:11

Çamlıca'da görüntü kirliliği oluşturan antenlerin ve anten kulelerinin tek bir noktada toplanması için yapımına başlanan Küçük Çamlıca TV -Radyo Kulesi inşaatında çalışmalar hızla sürüyor. Çamlıca Kulesi'nde 1300 tonluk anteni kulenin üzerinde yükselmeye başladı. Kule tamamlandığında 365.5 metreye ulaşacak. Deniz seviyesinden yüksekliği ise 595 metreye ulaşacak
Haberde Son halinden 1 video da mevcut

http://m.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/video-izle/1 ...dRMoz.html

Meftuni
5 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 08:17

Maksat sayfada hareket olsun

BoumerangTR
5 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 13:52

(+)

Kulenin betorname durumu çok kötü. Kalıplamaya, beton dökümüne hiç ilgi göstermemişler. Umarım bir felaket yaşanmaz.

huseyin yildirim
5 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 14:11

Cok.acemi bir firma yapti isi.devletin yaptirdigi bu tur isler kalitesiz yapiliyor maalesef

Misafir 82e

5 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 17:25

C60 beton sınıfında ortalama 100 cm kalınlıkta 220 metre betonarme imalat yapıldı burada kayar kalıpla..daha önce nerede örneğini gördünüz de neyle kıyaslıyorsunuz? Her yapılan işe illaki eleştiri yapın, işin ne şartlarda yapıldığını düşünmeyin zaten. Emek veren onlarca insanın emeğini hiçe sayın, kaç testten geçtiğini bilmeden bilgisayar başından beton analizi yapın. Yapmayın Allah aşkına. Bu kadar büyük yatırımın projesinde ayrı, yapımında ayrı zorluklar var, emek verenlerin eline, aklına sağlık.

sayfa 75
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 747576 ... 105106107   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet