Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Oğulhan
10 ay önce - Çrş 17 Oca 2018, 19:25
Mersin - Mezitli - Merkez Mahallesi


Doğuda Mezitli Deresi Batıda Zeytinlik Caddesi Kuzeyde Okan Merzeci Bulvarı'nın devamı olan İnönü Bulvarı Güneyde GMK Bulvarı arasında kalan mahalle yeni yapılar ve parklarla doludur.(+)
(+)
Emir ERTEN

10 ay önce - Çrş 17 Oca 2018, 22:45(+)


Emir ERTEN

10 ay önce - Prş 18 Oca 2018, 23:37
Mezitli Merkez mahallesi nüfusu


Yıllara göre Mezitli Merkez mahallesi nüfusu


(+)


Mahallenin yakaladığı ivme ortada. Daha da artacak gibi. Yapılacak yeni inşaatlarla 40-45 bin nüfusu barındırabilir.Emir ERTEN

9 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 18:40

Dün Mezitli deresinden kandak deresine kadar Gmk üzerinden yürüdüm ve Merkez mahallesi sınırlarında gözlem yaptım. Gmk baymar çizgisinden Soli groseriye kadar belirgin bir tenhalık var. (Trafik değil insan anlamında) Vipol tarzı insanları çekecek alış veriş alanları, pazarlar yapmak Mezitli'nin bu kısmını hareketlendirecektir.

Emir ERTEN

9 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 00:43
Merkez mahallesi liderliğe doğru


Mezitli'nin bir zamanlar en az nüfuslu mahallelerinden biri olan Merkez mahallesi, nüfus sıralamasında Menderes mahallesinin ensesine yapıştı. Yıllardır en büyük mahalle olma özelliğini 2018'de Merkez mahallesine kaptıracak olan Menderes mahallesi sakinleri de şimdiden ikinciliğe düşmenin hüznünü yaşıyorlar.

Merkez mahallesinin nüfus hacmi ne kadar?

Merkez mahallesi şuan 30 bin nüfusu rahatça barındıracak vaziyette. Yeni inşaat projeleri ile 35 bin nüfusu rahatça kaldırabilecek.

Mersin'in en büyük mahallesi olma özelliğini koruyacak mı?

Akdeniz mahallesinin de ciddi bir atağı var. Bu mahallenin doyuma ulaşması da yıllar alacak. Belli bir noktada yakalayabilir. Hatta geçebilir de.

Fındıkpınarı caddesi için feşmekan söylemleri ne kadar doğru?

Eğriye eğri demek gerek. Bu cadde bu mahallenin gelişimine ayak uyduramadı. Oldukça dar. Üstelik elektrik direkleri nizamı bozuyor. Keşke inşaatlar başlamadan genişletilseydi diye içinden geçiriyor insan. Bu caddeyi de böyle kabulleneceğiz artık.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler