Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1140
Oktay+

11 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 23:32

Bugün Amerika açık açık PKK'ya silah veriyor, YPG açıkça Rusya'Da bürolar açıyor ne yapabiliyorsun ? Rusya ve Amerika'da rejimi değiştirmekten, teröre destekten yönetimi yıkmaktan bahsedebiliyor musun ?

Gayet pragmatik düşünüyorum, 19.y.y da büyük İngiliz devlet adamı ve başbakanı Lord Palmerston'un bir lafı vardır;
"İngiltere'nin ebedi dostları ve ebedi düşmanları yoktur, çıkarları vardır." bu kadar basit.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının güvenliği, refahı, huzuru her şeyden önce gelir. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti kin güdemez, ebedi düşmanı veya ebedi dostu olmaz, çıkarları olur.
Bu çıkarlar gelecekte ülkeyi daha zengin, daha güçlü, daha huzurlu yapacak ise değişmez kaide ve ilkelerle hareket edemem, çünkü olaylar ve ittifaklar değişmez değil ki benim değişmez ilkelerim olsun.
En kısa yoldan sonuca yahut en garanti sonuca beni ne götürecekse o yöntemi uygularım.
Bu kadar basit.
Bu Esad ile diyalog demekse yaparım, Esad ile kavgaysa onu da yaparım. Şuan ne kavgaya ne diyaloğa ihtiyaç yok, ancak ileride olursa uygularım, aptalca argümanlarla asla konuşmam diye kendimi bağlamam.


ali alimi012
11 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 23:32

hainler afrine hendekler kazmış


(+)


fatih413
11 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 23:44

Ülkelerin dostu ülkelerdir, kişiler değil.

Esed, kendi halkını kimyasal silahlarla katleden bir katildir.
Katilin yaptıklarını bile bile işbirliği yapmak suç ortaklığıdır.Eray_44

11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 00:00

Harekat bölgesindeki askerlerimiz ve emniyet güçlerimiz için Malatya Yeni Cami'de Yatsı namazından önce Fetih Suresi okunarak dualar edildi. Rabbim bütün silah arkadaşlarımızın her daim yar ve yardımcısı olsun. Ülkemizi içten ve dıştan bölmek isteyenleri Allah (C.C.) hiç bir vakit o kirli emellerine ulaştırmasın. Bu bayrak uğrunda şehadet şerbetini içen bütün şehitlerimize Allah (C.C.) rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.Oktay+

11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 00:04

Alıntı:
Ülkelerin dostu ülkelerdir, kişiler değil.

Esed, kendi halkını kimyasal silahlarla katleden bir katildir.
Katilin yaptıklarını bile bile işbirliği yapmak suç ortaklığıdır.


Esad sütten çıkmış ak kaşık değil, Suriye iç savaşının yıkıcılığı ve çok ulusluluğu düşünülürse uyguladığı savaş suçları yüzlerce.
Ancak bilmen gereken bir şey var ki bu tamamen hegemonya meselesidir.

Hegemonya ne demektir bilir misin ?
İki devlet arasındaki güç ilişkisidir.
Bugün Suriye iç savaşı, Rusya ve İran desteği olmasaydı, Esad için çoktan son bulmuştu.
Suriye iç savaşında işlenen suçlardan, yani dolaylı olarak Esad'ın suçlarından, Rusya ve İran'ın habersiz olduğunu, hatta bizzat kendilerinin planladıkları saldırılar olduğunu inkar edebilir misin ?
Bu aynı zamanda Esad kadar Ruhani ve Putin'i kimyasal kullanan liderler sınıfına sokmaz mı ?
Sanıyor musun tüm savaş suçları Esad ordusu tarafından yapıldı ?

Hegemonya budur, iki devlet arasında gücünün yettiğini yargılarsın, yetmediği ile ilişki kurarsın.
Bugün ABD'nin Irak, Afganistan özelinde işlediği, Rusya ve İran'ın Suriye özelinde işlediği savaş suçlarını yargılamaya gücün yetmez.
Esad'a göre daha masum filan olduklarından değil, yapamadığımızdan yetmez.
Şuan Esad güçsüz, ancak görünen köy o ki süreç içerisinde güçlendi ve bir kaç yıl sonra kendi başına bir aktör olduğunda, aynı şey onun içinde geçerli olacak.

ABD, Rusya, İran'ı nasıl yargılayamıyorsan yahut Sudileri Yemen'de bombaladığı çocuklar için nasıl yargılayamıyor ve bunları bildiğin halde ilişki kuruyorsan, Esad güçlendiğinde olacak olan bu!
Çünkü bunun adı hegemonya ben size masal satmıyorum, gerçekleri ifade ediyorum.

O yüzden uluslararası arenada ahlak, samimiyet, dürüstlük yoktur. Çıkarlar vardır.
Üzücü ama böyle.
Bu gerçeği ne kadar bilirseniz o kadar az aldanırsınız.


Fatih Ağa
11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 00:08

Arkadaşlar bunu yazarken inanın midem bulanıyor, kahroluyorum ama maalesef Esad zalimiyle bir şekilde el altından anlaşılmalı. (Allah'ım sen affet)

En azından çıkarlarımız gereği, amerikanın bizi yıllardır kandırdığı, oyaladığı gibi, bizde bu zalimi kandırıp, oyalamalıyız. Yoksa hem Suriyeli mazlumlar ölmeye devam edecek, hemde biz askerlerimizi şehit vermeye devam edeceğiz. Sınırımıza bela olacak, 50-100 yıl bizi uğraştıracak küresel bir bela ile de karşı karşıya kalacağız.

Biz merhametli, şerefli, Allah'tan korkan bir milletiz. Bu zalim ülkeler gibi taş taş üstünde bırakmayıp, kim ölürse ölsün deyip bombalama yapamıyoruz.

Doğulu arkadaşlar bilir, 50-100 yıllık kan davaları vardır, iki tarafta yutkunur, unutur, istemeden de olsa tokalaşır barışırlar. Bunu çok istediklerinden değil, olan olmuş bari geleceğimizi kurtaralım dedikleri için yaparlar.

Evet bu zalim milyonlarca insanı öldürdü ama ne yazık ki arkasına öyle güçleri almış ki kimse oradan indiremiyor. Yaşı 80 de değil bekleyelim yakında nasıl olsa ölür diyelim. Yüce Allah her şeyi gören duyandır, cezasını er yada geç bu dünyada, olmadı ahirette çeker.

Sahada görüyorsunuz Rusya bizi mehter marşı gibi oynatıyor, bir ileri bir geri... İran'a hep destek veririz ama daha Allah için bir gün yanımızda olmadılar. Amerikanın, Avrupa'nın ne olduğu malum. Yok işte kardeşim bizimde gücümüz bir yere kadar.

Bunların hepsine aynı anda rest çekebilecek bir ülkenin, dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde olması, kendi uçağını, tankını, füzesini, nükleerini vs. yapan bir ülke olması lazım. Hani nerede bizde bunlar, daha yeni yeni güzel şeyler olmaya başladı savunma sanayinde. Bu olaylar bir 10 yıl sonra olsaydı belki elimiz çok daha kuvvetli olurdu.

Unutmayın, pkk & ypg & işid denen çapulcu sürüsüyle savaşmıyoruz. Bunları destekleyen süper güçlerle savaşıyoruz !

Sürç-i lisan ettiysek affola...fatih413
11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 00:25

Esed katildir, katille işbirliğini savunanlar da.

Sezgin Cengiz

11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 00:28

Neyin kafasını yaşamaya başladınız arkadaşlar. Esedle anlaşsan ne anlaşmasan ne. Planlar yıllar öncesinden yapılmış Suriye paylaşılmış birkere. Esedle el sıkışınca ypg sınır hattımızdan çekilecek ya da rahat mı rahat operasyon yapacağız sanki. Hava sahası Esed değil Rusya hakimiyetinde. Bu adamlar ypgnin varlığından rahatsız olsalar ypg ile aralarında al gülüm ver gülümü oynamazlar. Esedle anlaşmak hiçbir şekilde çözüm değil bu saatten sonra. Bazılarınız iki olumsuz haber okuyunca hemen enseyi karartmaya başlamışlar.

mahmut11
11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 00:30

Esed'in PYD ile yaptığı iş birlikleri ne olacak peki? Esed vatansız bir katildir.

Tolga Dt
11 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 00:44

Esedle anlaşılsa bile ki düşünmek dahi istemiyorum. Şuan ki durumdan daha farklı bir noktada olacağımızı asla düşünmüyorum. Esed burada Türkiye pkk çatışmasını kenara çekilip izleyecek her halükarda.sayfa 1140
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET