Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yerli Otomobil Sakarya'da Üretilecek
« önceki   123 ... 181920

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
Gokhan E

2 yıl önce - Çrş 20 Oca 2016, 03:11

Mısafır komık bır paylasım yapmıs guluyorum

Gokhan E

2 yıl önce - Pzr 07 Şub 2016, 00:52
MİLLİ FÜZE DE KARASU'DA ÜRETİLECEK

Karasu’daki 2 bin 228 dönümlük Otomotiv İhtisas Bölgesi’nin tümümün Ethem Sancak’ın sahibi olduğu BMC’ye tahsis edildiği ortaya çıktı. Burada 2 bin km menzilli milli füze üretimi de planlandığı konuşuluyor
YERLİ OTOMOTİV ÜSSÜ

Karasu’da Bakanlar Kurulu tarafından geçtiğimiz yıl ilan edilen Otomotiv İhtisas Bölgesi’nin 2 bin 228 dönümlük arazisinin tümümün Ethem Sancak’ın sahibi olduğu BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne verildiği öğrenildi. BMC toplumsal olaylara müdahale aracı TOMA dahil savunma sanayi araçları, yerli otomobil, otobüs, kamyon ve motor üretimi gerçekleştirecek.

MİLLİ FÜZE PROJESİ

Projede üretimi yapılacak otomobil, otobüs, kamyon ve savunma sanayi araçlarında yerli parça oranının en yüksek düzeyde tutulması amaçlanıyor. Karasu’da son günlerde dolaşan bir söylentiye göre tesiste milli füze üretimi gerçekleştirilecek. İddiaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 2 bin km menzilli füze üretimi için gerekli fizibilite çalışmalarının ardından burada füze imalatı yapılacak.

ERDOĞAN’I SEVİYOR

Star, Akşam ve Güneş gazeteleriyle 24 haber kanalının sahibi olan Ethem Sancak, BMC’yi TMSF’den satın almıştı. Ethem Sancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan sevgisini anlatırken “Erdoğan için diyorum ki ona; anam, babam, eşim çocuklarım feda olsun” ifadelerini kullanmıştı. Sancak ancak “yerli otomobil” tartışmalarının sürdüğü günlerde “Erdoğan’a sevdalıyım. Yerli babayiğit ben olacağım” demişti.Sakarya Yenıhaber

Misafir bf6

8 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 22:28

sakarya karasu ile ilgili kimse yorum yazmiyor

sayfa 20
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 181920
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET