Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara metrosu: M2 Koru-Kızılay hattı [ANK]
« önceki   123 ... 8283848586   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 83
Misafir ccc

1 yıl önce - Cum 29 Arl 2017, 08:42

Bende Ankaray Söğütözü bağlantısını Mavi Masaya sordum.Topu bakanlığa atmışlar.Oradan bilgi alabilirsiniz diyorlar.

Misafir 3fe

1 yıl önce - Pts 15 Oca 2018, 17:11

yaşamkent turkuaz ballıkuyumcu metrosu ne zaman yapılacak

Misafir 7e8

1 yıl önce - Pts 15 Oca 2018, 17:32

Projesi durak yerleri bile belli. Fakat yoğun istek olmayınca Ankara Belediyesi bir şey yapamıyor.
Esenboğa tarafı her gün yazıyor cimer bimer mavi masa. Gazetelerin Ankara eklerine. Orası gündeme alınıyor.Misafir 3fe

1 yıl önce - Pts 15 Oca 2018, 17:51

site yönetimi ne ne yapar turkuazda bu işleri organize etse ne olur biraz duyarlılık gerek galiba daha önemli işleri olsa gerek selam

emre karaca

1 yıl önce - Pts 15 Oca 2018, 22:33

Alıntı:
Projesi durak yerleri bile belli. Fakat yoğun istek olmayınca Ankara Belediyesi bir şey yapamıyor.
Esenboğa tarafı her gün yazıyor cimer bimer mavi masa. Gazetelerin Ankara eklerine. Orası gündeme alınıyor.


Birilerinin her gün yazıyor olmasından ziyade o hattın gideceği bölgede ülkenin yolcu sayısı olarak en büyük 4. Havalimanının olması daha önemli etken bu kadar gündemde olmasında.


Misafir 3fe

1 yıl önce - Cum 19 Oca 2018, 13:12

sayın başkan tuna burası ile ilgilenemez mi çünkü sincan belediye başkanı iken gündeme getirmişti acaba site yönetimi veya site sakinleri kamuoyu oluşturarak bu işler halledemez mi çünkü temeli osb varMisafir 88b

1 yıl önce - Cum 19 Oca 2018, 13:41

Bir çok osb var orada. Her yıl binlerce insan çalışma hayatına katılıyor. Koru metro uzatması o yüzden planlandı. Yoksa Turkuaz Yapracık veya Çankaya üniversitesi için değil. Bu bölgeler yol üzerinde olduğu için osbler metrosu içine alınıyor.
Proje 2 etap olarak planlandı. İlk etap Koru - Turkuaz 2.etap Turkuaz- Osbler

İlk etap için her sey hazır. İhaleye gidip yapılacak. Yapracık ve Turkuaz içinde ki derneklerin birinci etap için imza kampanyası düzenleyip ulaştırma bakanlığı
ve belediyeye seçimlerden önce iletip yapılmasını öne çekebilirler. Çünkü bu hattaki metro hattını şu an Ankara belediye başkanı olan Tuna proje safhasına getirdi.


Misafir 405

1 yıl önce - Çrş 07 Şub 2018, 19:38

2019 seçimlerinden önce koru turkuaz arası metro ihalesi yapılacağı söylentileri dolaşmaktadır.ne derece doğrudur bilemiyorum.

Misafir ffd

1 yıl önce - Çrş 07 Şub 2018, 20:38

Sanmıyorum yoğun talepte bulunan yerlere geliyor. Mustafa Tuna twetlerini okuyorum istekte bulunana rastlamadım. Turkuaz ve Yapracık nüfusu geçen günlerde açıklanan 2017 nüfus sayımina göre 35 bini geçti. Böyle bir ulaşım şekli istemiyorlar ise zorla getirmenin alemi yok. Yaşamkentte bir istekte bulunmadığına göre tahmininiz zayıf bir ihtimal görünüyor.

06 Bashkent
1 yıl önce - Pzr 11 Şub 2018, 18:06
ORTAK TALEP ALTERNATİF HAT


Çayyolu Metrosu’nun hizmete girmesinin ardından otobüs seferleriyle metroya yönlendirilen vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine harekete geçen Çayyolu bölgesi muhtarları imza kampanyası başlattı. Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunan muhtarlarının talebi ortak: “Çayyolu’ndan merkez noktalara direkt otobüs hattı istiyoruz.”

Çayyolu metrosunun 2014’te hizmete girmesinin ardından otobüs seferleriyle metroya yönlendirilmeye başlayan vatandaşların şikayetleri devam ediyor. Çayyolu bölgesinden merkez noktalara ulaşmak için aktarma yapmak zorunda kalan vatandaşlar, ring kuyrukları, uzayan ulaşım süreleri ve artan ulaşım masraflarından dert yanıyor. Mahalle sakinlerinden gelen şikayatler üzerine imza kampanyası başlatan Çayyolu bölgesindeki Koru, Mutlukent, Alacaatlı, Çayyolu ve Konutkent mahallelerinin muhtarları, bölge sakinlerinin merkez noktalara aktarmasız direkt hatla ulaşmak istediğini söylüyor. Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunan muhtarlar adına konuşan Alacaatlı Mahallesi muhtarı Yasin Erol şunları söyledi:

İNDİ BİNDİ ÇİLESİ YAŞANIYOR

“Ring uygulamasından sonra özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde bölgedeki ana duraklarda uzun insan kuyrukları oluşmaya başladı. Daha önce tek vesait ile Kızılay diğer merkez noktalardan evine dönebilen vatandaşlar, ring uygulamasıyla birlikte önce metroya, ardından ring otobüsüne hatta bazen 3’ünci bir ulaşım aracına daha binmek zorunda kalıyor. Kızılay-Çayyolu metro hattının son durağı olan Koru istasyonundan yapılan ring seferleri, mevcut otoparkın yetmeyişi nedeniyle bölgeyi açık hava park alanına çevirmiş durumda.

DÖRT YILDIR DÖNÜŞ OLMADI

İlçe olarak Çankaya’da yaşıyoruz gözüküyoruz ancak Çankaya’nın merkezine gitmemiz indi bindiyle 1 saati geçiyor. Direkt olarak ulaşım sağlayan dolmuş var ancak onunda sayısı sınırlı. Çayyolu sakinleri ring seferlerine geçiş olduğu günden beri sesini duyuramıyor. Muhtarlıklara en çok bu konuda şikayet ve talep geliyor. Büyükşehir’e ilettik ama 4 senedir olumlu bir dönüş alamadık. Her yıl olduğu gibi yeniden bir imza kampanyası başlattık. Talebimiz ortak Çayyolu’nda merkez noktalara direkt ulaşım sağlayacak herhangi bir kısıtlaması olmayan otobüs hattı istiyoruz.”

EGO’YA ALTERNATİF GÜZERGAH ÖNERİSİ

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı’na da dilekçe yazan muhtarlar, EGO’nun ‘Bu uygulama ile Eskişehir Yolu üzerindeki trafik yoğunluğunu etkinlemeden ulaşım sağlanmaktadır. Hatlarımızın şehir merkezine direkt yönlendirilmesi mevcut imkanlar dahilinde mümkün görülmemektedir” cevabına karşın, alternatif bir güzergahla trafik artışının yaşanmayacağını savunuyor. Yeni seferin güzergahını EGO yetkilileriyle beraber belirme talebinde bulunduklarını belirten muhtarlar, “Alacaatlı-Yaşamkent-Çayyolu-Ümitköy-Beytepe-İncek-Oran-Yıldız-GOP üzerinde oluşturulacak hatla Eskişehir Yolu ve Kızılay bölgesi kullanılmadan Çankaya’nın diğer bölgelerine ulaşım sağlanabilir. Bu hat Başkent’in nüfusunun yoğunlaşmaya başladığı batı bölgesindeki tüm Ankaralıların işine yarayacaktır” diyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ortak-talep-alternatif ...t-40737676sayfa 83
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 8283848586   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet