Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas'ta Turizm
« önceki   123456   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4

Sivas turistik açıdan zengin bir ilimiz mi?
Evet 58.6%  58.6%  [34]
Hayır 36.2%  36.2%  [21]
Bilmiyorum 5.2%  5.2%  [3]
Toplam Oy : 58

beratdemir
1 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2017, 20:46

Belediye işletme belgeli 4 yıldızlı revak otelin turizmle ilgisi yok mu ?
Yıldız dağındaki 3 Yıldızlı Yenihan otelin turizmle ilgisi yok mu ?
Sıcak çermikteki 5 yıldızlı Sivas termalin turizmle ilgisi yok mu ?

Bunlar belediye işletmeli otellerin bir kısmı ? Sen buna cevap ver.

Bir yılda 295 bin kişi artış olmuş. Bu artış tarım , sanayi, öğrenci ve inşaat işçisi mi ?

Misafir 3cb

1 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2017, 20:50

Hala çarpıtıyorsun. Bu bahsettiklerin muhtemelen bakanlık turizm belgeli, (bilgim yok) Ben ne zaman dedim bunla belediye ruhsatlı diye. Bunların toplamını da verdim: İşte bir daha vereyim:
1-Ankara:2 863 505
2-Nevşehir:744.139
3-Konya:714.362
4-Kayseri:415.863
5-Eskişehir:517 682
6-Sivas:153.194

Bahsettiğin oteller 153 bin 194 geceleme yapmış.

beratdemir
1 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2017, 20:52

Bu arada turizm il müdürlüğünün sitesinde 2017 yılı turizm işletme belgeli oteller arasında şu oteller dikkatimi çekti.

6.GRAND BORR OTEL /SİVAS
Oda Sayısı : 92
Yatak Sayısı :142
8.OTEL CLASSİ
Oda Sayısı :50
Yatak Sayısı :100
9.SİVAS OTEL ALAADDİN
Oda Sayısı :49
Yatak Sayısı :104

Bu otel projeleri kaç yıldızlı ve ne zaman faaliyete geçecek acaba ?
----------------------

7.BEHRAMPAŞA HAN OTEL
Oda Sayısı :48
Yatak Sayısı :96

Behrampaşa hanında da baya oda ve yatak sayısı varmış.

beratdemir
1 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2017, 20:55

Arkadaşım çarpıtan sensin. Sen onlara demedin belediye ruhsatlı diye. Sen bunları Turizm bakanlığı ruhsatlı otel varsayarak bu otellerde kalanları da 153 binin içine giydiriyorsun. Oysa bunlar http://www.sivaskulturturizm.gov.tr/TR,75979/konaklama.html il müdürlüğünün linkine bakarsan BELEDİYE İŞLETMELİ OLAN YILDIZLI OTELLER. Dolayısıyla 153 binin içine dahil değil burada kalanlar. Anlama zorluğun mu var.

Bilgin yoksa gelip burada ahkam kesme.

Misafir 3cb

1 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2017, 21:03

Ben sana resmi rakamları söylüyorum sen bana masal anlatıyorsun. Her iki rakamı da resmi kayıtlarıyla verdim. Sen hala masal anlatmakta ısrar ediyorsun. Yok bu belediye ruhsatlı, yok turizm belgeli, yok bunu saymıyorsun, yok bunu kabul etmiyorsun. Boş boş yazıyorsun. Her ikisini de verdim diyorum. Başka bir rakam yok.

Neyse seninle boş boş konuşmak istemiyorum. Söyleyeceğimi kanıtlarıyla söyledim, gerisi masaldan ibarettir. İşine gelmeyince resmi rakamlara itiraz ediyorsun. Sana iyi itiraz etmeler.
1-Ankara:2 863 505
2-Nevşehir:744.139
3-Konya:714.362
4-Eskişehir:517 682
5-Kayseri:415.863
6-Sivas:153.194

Gerçek olan budur. Gerisi masaldır. Resmi rakamları reddedenle asla tartışılmaz. Çünkü sözün bittiği noktadır.

beratdemir
1 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2017, 21:37

Tamam, sen öyle kendini avutmaya devam et, verecek cevap bulamayınca böyle patinaj çekerek neye uğradığını şaşırırsın. Tartışma benim açımdan da bitmiştir.

mehmet karakas7
9 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 16:22
Sivas Turizm Kongresi 2018

(+)

mehmet karakas7
8 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 20:38
Uluslararası Sivas Turizm Kongresi başladı

Hüsnü Ümit AVCI/SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde birincisi gerçekleştirilen "Uluslararası Sivas Turizm Kongresi" başladı.
23-25 Şubat arasında planlanan Uluslararası Sivas Turizm Kongresi, Sivas Valiliği öncülüğünde, Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi, Cumhuriyet Üniversitesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde başladı. Kayak merkezinde bulunan bir otelde düzenlenen programa Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü ve çeşitli illerden gelen akademisyenler katıldı. Programda konuşan Vali Gül, Sivas'ın birçok güzelliğinin olduğunu belirterek, "Bunlardan en güzeli kurumların birlikte iş yapabilme kültürünün oluşmuş olması. Burada belediyesiyle, Cumhuriyet Üniversitesiyle, il müdürlükleriyle, kalkınma ajansıyla ve bütün kurumların bir araya gelmesiyle Sivas ile ilgili meselelerde ortak hareket edildiğini görüyoruz. Bu bir şehir için çok önemli." dedi.
Hızlı tren ile Sivas'ın dışarıya daha çok açılacağını söyleyen Vali Gül şöyle dedi:
"Sivas, kurumlarıyla, kuruluşlarıyla turizm potansiyelini hazırlamalı. Çünkü ilk intiba ve gelecek insanların memnun kalması çok önemli. 2019 yılında hızlı trenin gelmesiyle nasıl bir Sivas'ı görücüye çıkartacağız? Diğer avantajımız ise yaklaşık 2 milyon hemşehrimiz var. Bu çok büyük bir güç. Bunların Sivas ile bağları çok güçlü. Bu potansiyelin iyi kullanılması gerekiyor. Bizde başkasında olmayan kıymetli eserler var. Divriği Ulu Cami, balıklı kaplıca, müziklerimiz, yemeklerimiz başkasında yok. Buna ilave olarak kış turizmindeki ve termal turizmdeki eksikliğimizi giderdik. Sizlerin de katkısıyla bir yol haritamız olacak. Buraya gelerek organizasyona katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, bu kongrenin Sivas'ımıza, tüm Türkiye'ye hayırlı olmasını diliyorum."
Daha sonra Vali Gül tarafından katılımcılara teşekkür ve katılım belgesi takdim edildi. Program Prof. Dr. Recep Toparlı'nın "Güzellikleriyle Sivas" adlı sunumu ile devam etti. 3 gün boyunca sürecek kongrede çok sayıda oturum yapılacak ve Sivas'ın turizm potansiyeli ele alınacak.

Misafir f8f

8 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 22:49

Siteye uyeligi bulunan kardeslerimden birisi su konu icin ayri bir baslik acabilir mi?

https://twitter.com/sivasvaliligi/Reklam_link/97001414 ...16608?s=21

70 milyon yılık jeopark dünya jeoturizmine kazandırılacak.

Sivas'taki 70 milyon yıllık jeoparkın turizme kazandırılması için çalışmalar başladı.

ihsan gulbilge
8 ay önce - Cmt 17 Mar 2018, 13:19

Sivaslı Aziz vlas, 40 şehitler gibi uluslararası alanda şehir turizmine ciddi katkı sağlayacak yerleri, güzel bir planlama ile dünya turizmine kazandırmalıyız. Bugün elimizde robinho gibi dünya çapında tanınan bir adam varken, kesinlikle tanıtım filminde rol vermemiz gerekir. Her etnik kökene seslenecek ayrı ayrı tanıtım filmleri yapılmalı. Özellikle hızlı trenden sonra İstanbul'a İzmir'e Bursa'ya gelen insanlar
"Ya robinhonun bir tanıtım filmi vardı, o şehirde de turistik, tarihi, doğal yerler vardı. Oraya da gidelim " diyerek şehre gelebilirler. Bunlar basit şeyler olarak görülebilir ama asla basit şey değil. Bugün robinho üzerinden örnek verdim, ordan devam edeceğim. Adam bir gol attığında Brezilya basını başta olmak üzere, İspanya İngiltere vb. haber kuruluşları anında manşet atıyor. Şöyle güzel zevkli bir tanıtım filmi çekilince de o ülkelerde ister istemez gündem olacaktır.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET