Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
Misafir f54

9 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 23:54

İkinci üniversite kurmak yerine mevcut üniversiteyi büyütüp geliştirmek lazım diye düşünüyorum birincide bile doğru düzgün hoca bulamaz iken ikinci üniversiteyi istemek abesle iştigal sahi ne oldu bizim hukuk fakültesi

Misafir c91

9 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 00:49

Geçen stso başkanı ikinci devlet üniversitesi dışında bir de vakıf üniversitesi açılması için çalışma başlattıklarını söyledi

Misafir 11f

9 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 07:18

Sivasımıza herşey yakışır ama Türkiye genelinde üniversitele sayısının artması eğitim kalitesini arttırmaz tam tersi düşürür. Sadece İstanbul da 30 u aşkın üniversite var. Ortalık lisans mezunu kaynıyor kötü tarafı artık üniversite mezunları iş bulamıyor (iş beğenmeyenler buna dahil değil).

Misafir ee5

9 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 09:43

İstanbul daki 30 üniversite ,konyadaki 6 üniversite eğitim kalitesini düşürmüyor da sivasa yapılacak ikinci üniversite mi duşürüyor bu eğitim kalitesini ?

Ayrıca ağzı olan konuşmasın,bilgisi olan konuşsun.Bir şehirdeki üniversite 50 bin öğrenci sayısına ulaşınca o şehre yasal olarak ikinci üniversite hakkı doğuyor.Cumhuriyet üniversitesi şuanda 60 bin kişi oldu.daha fazla büyüme şansi yok ve ikinci üniversite ihtiyaç.

Başka bir mesele yeni bir üniversite yerine eskisini geliştirelim demiş aklı selim bir arkadaş.Guzel kardeşim ikinci devlet üniversitesi bilim ve teknoloji üniversitesi olarak dusunuluyor.Teknik üniversitesi.

Anladığım kadarıyla Sivaslı vekiller seçim öncesi vaad ettikleri sözleri yerine getiremiyorlar.bunun içinde Alttan alttan bahane uydurup milleti kandırmaya çalışıyorlar.bazi sazanlarda bunu yiyor.

Bende bu sazanlara diyorum ki
Konya ya altı ,yedi üniversite açılırken eğitim kalitesi düşmüyor mu ?
Türkiye nin bilmem kaç şehrinde üçüncü , beşinci üniversite açıldı .o zaman duşmesdi de bu eğitim kalitesi

Sadece Sivas a teknik üniversitesi açınca mı düşecek eğitim kalitesi ?

Misafir 11f

9 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 13:51

Sayın kardeşim yazdığımı nerenle okuyorsun bilmiyorum ama ben Türkiye geneli olarak söyledim bunu Sivas'a açılmasın diye de ben birşey söylemedim ama herşeyi biliyormuş gibi davranma üniversitedeki öğretim üyeleri yüzünden cü de öğrenci sayısı azalacak böyle giderse dışardan gelen öğrencilerin bir çoğu nefret etmeye başladı okulu uzattırıyorlar ,hocalar çok zorluyor önce elimizde var olanın düzelmesi gerekiyor.

Misafir c5b

9 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 16:11

Konya da 4 ünv mevcut abartma

MUAMMER TÜRK
9 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 23:32

Birilerini rahatsız etsede bu 2. devlet üniversitesi ve vakıf üniversitesi kurulmalı vede kurulacaktır,yeterki şu sivas düşmanları bi cızırtı yapmasın,sivasa sahiplik yaptıklarını söyleyenlerde bu işin peşini bırakmasın ,gündemden düşürülmesin.

zafer_nl

3 ay önce - Sal 07 Ağu 2018, 21:58

Arkadaşlar hangi bölgede olacak 2 ünüversite yeri bellimi??
Bilgisi olan varmı??

Portalkal
3 ay önce - Çrş 08 Ağu 2018, 16:54

Ya haralar bölgesi ya da Paşabahçe de muhimmat depoları kısmı denildi ama haralar daha stabil,mühimmat depoları civarında kamulaştırma sorunları haralar bölgesini ilk sıraya yerleştirdi.

sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET