Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 342
Misafir 141

6 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 09:53

Emsal artışı mantıklı olmakla beraber hem bölgenin atıl kalmaması hem de yapılan ticari alanlara canlılık katması ile uygundur. Ancak kesinlikle yüksek emsal verilmemeli kamu yararı ve bölge halkı düşünülerek 0.7 emsal bağlıcadaki eşitliği sağlayacak çarpık kentleşmenin önüne geçecektir. Şu anda boş arazilerde neler olduğunu sağlığa topluma ve çevreye zararlı ne kadar durum varsa hepsini görmek çok kolay. 0.7 emsal hem nufus yoğunluğu hem de yeşil alan için oldukça uygun çünkü adalar bu duruma çok elverişli ve güzel projelerin yapılması için çok uygundur. Sonuç olarak hem bölge halkı için hem de çevre için 0.7 emsal çok uygundur böylece arsa sahipleri de mütahitlerde çevre halkı da rahat bir nefes alır. Arsa sahipleri belli arsaların belli bir miktarını yeşil alana terkederek daha adil olacağı kanısındayım. Umarım bu sene bu iş hallolur bölge de güzel gelişmeler yaşarız yoksa zor ve tehlikeli günler bağlıca yı beklemektedir.

Misafir 794

6 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 11:11

Emsal artışı olmayacağının kesinleşmiş olması bağlıcanın değerine değer katacaktıŕ. Etimesgut ile birleşmek değer kazandırmazdı.
Rantçı simsarlara ders olmuş. Ucuza aldıkları arsaların emsal artırılıp değer kazanması için elinden geleni yapıyorlardı.
Etimesgut bulvarı dükkanları nasıl dolacağını bütün caddeler ticaret alanı olsun öteki alanlarda ki arsalarımızı 3_5 katına satalım düşüncesiyle etimesgut belediyesine yıllardir baskı yapıp her caddeyi ticaret alanı yapan plan değişikliği yapmadan önce düşünecektiniz.
Para gözleri döndürmüş güya bağlıcayı düşünüyorlarmışş.

Misafir 525

6 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 17:15

caddelere cephe arsalarda ticari alan yapılabilmesine yönelik plan değişikliği hala yürürlükte midir? son dönemde bu uygulamanın kaldırıldığı şeklinde haberler duymuştum..

Misafir 842

6 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 20:58

Peki mevcut Genelkurmay binası ne olacak? Cumhuriyet kurulduğundan beri Genelkurmay oradaydı şimdi niye taşınıyor?

Misafir 794

6 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 21:36

Sağlık bakanlığı 16 ek bina . Mit 27 ek bina. Bütün bakanlıklar ve kurumlar Hastaneler ek şeklinde. O yüzden taşınıyorlar yeni merkez Eskişehir yoluna. 10 milyonluk nüfus 80 milyonu geçti.
Sağlık Bakanı eski binalarının sağlık müzesi şeklinde düzenlenebileceğini söyledi. Genelkurmay için henüz bir açıklama yok.

Misafir 842

6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 01:31

Genelkurmay ve Komutanlıklar'ın yerinde kalması için kampanya başlatılmalı!

Yolgezer79
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 12:10

Misafir 525; Bulvar ve caddelerde ticari dükkan/işyeri yapılmasına artık izin vermiyorlar (Bundan sonra inşaat Ruhsatı verilmeyecek. Sadece eskiden alanlar yapabilecek). Cadde ve bulvar üzerine daire yapmayı da kimse istemez. Arsası olanlar beklemeye geçeceklerdir.

0.35 emsallik bölgede emsal 0.70'e çıkmazsa, hiçbir müteahhit inşaat yapmayı düşünmez (ekonomik olmadığı için). Bu kadar yüksek katlı bina yapıldıktan sonra, kimse villa yapmayı da düşünmez sanırım.

Kısaca, bundan sonra ne cadde/bulvar üzerinde, ne de 0.35 emsallik kısımda yapılaşma beklemeyin. Umarım bu konularda bir değişiklik yapılır, yoksa durum Bağlıca için pek içaçıcı değil.

Misafir 525

6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 15:02

0.35'lik bölgede caddeye bakan arsamın yanına sıra dükkanlar yapıldı..tam karşısına yine bitişik dükkanlar yapılıyor..şimdi belediyenin bu ticari uygulamayı kaldırıp, beni arsama villa yapıp dükkanların ortasında oturmaya mecbur bırakması haksızlık değil mi...ben zaten villa yaparım diye almıştım ama plana göre çevremin de villa olacağını düşünüyordum..şimdi yanımda (aşağılamak için söylemiyorum) günde onlarca aracın geldiği lastikçi/yıkamacı ile yaşamak zorunda bırakılıyorum...bu nasıl bir belediyeciliktir, kafasına göre karar alıp, sonra onu iptal etmesi, bu arada bazı kişilerin bundan yararlandırılması v.s. ... nerden baksanız yanlış, nerden baksanız pişmanlık..keşke başka bir bölgeye yatırım yapsaymışım zamanında..

Misafir 284

5 ay önce - Pts 19 Şub 2018, 16:58

kolaylıklar
dün gördüm paylaşımlarınızı. kozz bağlıcadan ev aldım yakında taşınıyorum. benim yaşadığım tecrübelere bakınca nezih, muhayyilesi yüksek insanlar tanıdım, komşularımdan az bir kısmıyla tanışıp karşılaştık memnun kalacağımı düşünüyorum.
varlıklı bir kesimin oturduğu bu nedenle toplu taşıma sıkıntısı olduğu konusunda değerlendirmeler var doğru o fiyata ev alıyorsan toplu taşıma ihtiyacın yok demektir...
mahalle mantığı oturmuş ve muhtarı tamda işinin ehli birisi,
gelecekte askerlik anıları gibi "bağlıcadan ev alacaktım ama,," diye başlayan pişmanlık anıları çook dinlenecek gibi!!!!!!
nasipten öte yol yokmuş

Misafir 284

5 ay önce - Pts 19 Şub 2018, 17:48

birkaç arkadaş bağlıcada ev bakıyoruz,
bi hocamız vardı "dağ başına ev yapmışlar onada öyle para diyorlarki anca param beni zengin göstersin burnum kaf dağında olsun misali zenginler gidip alırlar kaf dağı olsun diye" derdi beykent yaşamkent vb tamda hocanın dediğinden kaf dağı
ve fakat bağlıca param var yaşamayı biliyorum mantığıyla yerleşilmiş bir mahalle zaten yanından geçilmiyor evlerin yeni bir yaşam anlayışı var genç algı ve gözüyle kurulmuş siteler gezdik aynı özellikteki -esnaftan başkasına satılmayan rezidansların- yerlere göre çok uygun siteler var her bütçe için ayarlanmış yerleşke dedik, tamda bu zengin esnaf, kamu çalışanı ve hizmet ehli insanlar için iç içe yaşanılası bölge...

sayfa 342
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet