Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Cüneyt5316

2 hafta önce - Cum 02 Şub 2018, 11:32

Arkadaşlar ilk sayfada bir harita üzerinde gösterilmiş ama tramvay hattı galiba o. Şuan bu ihaleye çıkan hattı haritada gösterirmisiniz.

sametykcll
2 hafta önce - Cum 02 Şub 2018, 12:22

Alıntı:
Kartal ya da Pendik tarafına uzatılması yapılabilir mi?


Öncelikle haber sitesinin bahsettiği ihale Gebze-Kartal hattının değil GOSB-Darıca Sahil hattının ihalesidir. Zaten Gebze-Kartal diye bir hat düşünülmüyor.

KBB ve Gebze Belediyesi hem GOSB-Sabiha Gökçen Havalimanı arasında hem de Gebze-Tuzla arasında bir metro hattı olmasını istiyor fakat ortada henüz kesin bir proje henüz yok. Sadece KBB, İBB'ye fırsat buldukça bu konudaki isteğini bildiriyor.
Tevfik Bey'in dediği gibi Gebze KBB'ye, Tuzla ise İBB'ye bağlı olduğu için KBB bu hattı kendi başına anca güneyde GTÜ'ye kuzeyde Şekerpınar'a kadar götürebilir. Ancak ileride eğer KBB, İBB'yi ikna ederse (yani KBB'nin sınırları dışında kalan kısımları İBB tamamlarsa) bu hattın yapılması mümkün olur.

Alıntı:
Arkadaşlar ilk sayfada bir harita üzerinde gösterilmiş ama tramvay hattı galiba o. Şuan bu ihaleye çıkan hattı haritada gösterirmisiniz.


Konu CR3 konusu gibi binlerce sayfa değil, sadece 8 sayfa. Konunun 2-3 sayfa gerisini okursanız kesin güzergaha ve güzergah dışındaki birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.


erişim

1 hafta önce - Çrş 07 Şub 2018, 13:54

Alıntı:
KBB, İBB'yi ikna ederse (yani KBB'nin sınırları dışında kalan kısımları İBB tamamlarsa) bu hattın yapılması mümkün olur.


Proje o raddeye geldiği zaman devlet el atar olaya. Yani yarım kalmaz o iş.erişim

1 hafta önce - Çrş 07 Şub 2018, 13:58

Alıntı:
Arkadaşlar ilk önce Gebze nereye bağlı . Gebzenin ulaşım sorunu İBB nin sorunu değil KBB sinin sorunu . Gebze - Darıca metrosunun Pendik yada Kartala uzatılması KBB nin temennisi . KBB bu metroyu ancak İstanbul il sınırına kadar uzatabilir .


Çok sığ bir düşünce. Hizmet insan için ise eğer soyut bir sınır çizgisi engel olmamalı.


sametykcll
2 gün önce - Pts 19 Şub 2018, 01:25

İhalenin ön yeterlilik değelendirmesi tamamlanmış.
Asıl tekliflerin verilmesi yakındır

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/Ortak/IhaleArama/index.htmlsayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara