Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Çayyolu Yaşamkent İnşaat Güncellemeleri
« önceki   123 ... 9394959697   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 94
Misafir 6f0

11 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 00:54

Dünyanın bütün meşurları yaşamkentten ev almaktatır. ingiltere krali, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, backenbauer, kaleci mayer, nadia komanaçi, brigitte bardot ve fenerbahçeli cemil hepsi şöhretlerini yaşamkente borçludurlar

Misafir d3d

11 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 00:57

yaşamkentte otururken 0 araba alsan 1sene sonra satarken taksiden çıkmamı diye sorarlarMisafir 6cf

11 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 07:11

yaşamkent insana uzun yol tecrübesi kazandırırMisafir 46e

11 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 09:25

valla fenerbahçeli cemili bilemem de çok sayıda bakan, milletvekili, bürokrat şirket yöneticisi yaşamkentte, araba konusuna gelince zar zor borçla araba alanlarla karıştırmayın yok arabanın kilometresi artar satarken zor satarım diyecek halimiz yok zaten binmek için alıyoruz biz arabayı kapının önüne koyup seyretmiyoruz, bence siz yaşamkentliler için kafa yormak yerine kendinizi düşünün biraz ;D

Misafir d35

11 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 09:41

orda vurgulanmak istenen arabanın satılamayacak olması değil mesafenin şehirlerarası olmasıydı

Misafir c9f

11 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 10:19

Hadi villan olur 40kmde git 50kmde git. 30km yol gittikten sonra binanın heryeri lüks olsa nolur.hkerem
11 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 16:38

Yaşamkentin sorunu uzaklığı değildir. Yaşamkentin sorunu Büyükşehir ve Çankaya belediyesinin ilgisizliğidir. Uzaklıktan kastınız merkez Kızılay baz alınıyor ise Eryaman, Sincan, Mamak vs bunlar daha da uzak. Orada ki insanların villası mı var da o kadar yok gidiyorlar.

Kara hisarlı
11 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 11:51

Kule Evo karşısında hareket var ???

06 Bashkent
11 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 17:39
ORTAK TALEP ALTERNATİF HAT


Çayyolu Metrosu’nun hizmete girmesinin ardından otobüs seferleriyle metroya yönlendirilen vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine harekete geçen Çayyolu bölgesi muhtarları imza kampanyası başlattı. Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunan muhtarlarının talebi ortak: “Çayyolu’ndan merkez noktalara direkt otobüs hattı istiyoruz.”

Çayyolu metrosunun 2014’te hizmete girmesinin ardından otobüs seferleriyle metroya yönlendirilmeye başlayan vatandaşların şikayetleri devam ediyor. Çayyolu bölgesinden merkez noktalara ulaşmak için aktarma yapmak zorunda kalan vatandaşlar, ring kuyrukları, uzayan ulaşım süreleri ve artan ulaşım masraflarından dert yanıyor. Mahalle sakinlerinden gelen şikayatler üzerine imza kampanyası başlatan Çayyolu bölgesindeki Koru, Mutlukent, Alacaatlı, Çayyolu ve Konutkent mahallelerinin muhtarları, bölge sakinlerinin merkez noktalara aktarmasız direkt hatla ulaşmak istediğini söylüyor. Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunan muhtarlar adına konuşan Alacaatlı Mahallesi muhtarı Yasin Erol şunları söyledi:

İNDİ BİNDİ ÇİLESİ YAŞANIYOR

“Ring uygulamasından sonra özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde bölgedeki ana duraklarda uzun insan kuyrukları oluşmaya başladı. Daha önce tek vesait ile Kızılay diğer merkez noktalardan evine dönebilen vatandaşlar, ring uygulamasıyla birlikte önce metroya, ardından ring otobüsüne hatta bazen 3’ünci bir ulaşım aracına daha binmek zorunda kalıyor. Kızılay-Çayyolu metro hattının son durağı olan Koru istasyonundan yapılan ring seferleri, mevcut otoparkın yetmeyişi nedeniyle bölgeyi açık hava park alanına çevirmiş durumda.

DÖRT YILDIR DÖNÜŞ OLMADI

İlçe olarak Çankaya’da yaşıyoruz gözüküyoruz ancak Çankaya’nın merkezine gitmemiz indi bindiyle 1 saati geçiyor. Direkt olarak ulaşım sağlayan dolmuş var ancak onunda sayısı sınırlı. Çayyolu sakinleri ring seferlerine geçiş olduğu günden beri sesini duyuramıyor. Muhtarlıklara en çok bu konuda şikayet ve talep geliyor. Büyükşehir’e ilettik ama 4 senedir olumlu bir dönüş alamadık. Her yıl olduğu gibi yeniden bir imza kampanyası başlattık. Talebimiz ortak Çayyolu’nda merkez noktalara direkt ulaşım sağlayacak herhangi bir kısıtlaması olmayan otobüs hattı istiyoruz.”

EGO’YA ALTERNATİF GÜZERGAH ÖNERİSİ

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı’na da dilekçe yazan muhtarlar, EGO’nun ‘Bu uygulama ile Eskişehir Yolu üzerindeki trafik yoğunluğunu etkinlemeden ulaşım sağlanmaktadır. Hatlarımızın şehir merkezine direkt yönlendirilmesi mevcut imkanlar dahilinde mümkün görülmemektedir” cevabına karşın, alternatif bir güzergahla trafik artışının yaşanmayacağını savunuyor. Yeni seferin güzergahını EGO yetkilileriyle beraber belirme talebinde bulunduklarını belirten muhtarlar, “Alacaatlı-Yaşamkent-Çayyolu-Ümitköy-Beytepe-İncek-Oran-Yıldız-GOP üzerinde oluşturulacak hatla Eskişehir Yolu ve Kızılay bölgesi kullanılmadan Çankaya’nın diğer bölgelerine ulaşım sağlanabilir. Bu hat Başkent’in nüfusunun yoğunlaşmaya başladığı batı bölgesindeki tüm Ankaralıların işine yarayacaktır” diyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ortak-talep-alternatif ...t-40737676


sadun
11 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 14:53
YDA


YDA Park caddesindeki Parkline projesi için kazı çalışmasına başladı.sayfa 94
« önceki   123 ... 9394959697   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet