Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ihsan gulbilge
2 hafta önce - Çrş 07 Şub 2018, 02:11

Bir şeyi bitmeden eleştirmenin bir sakıncalı yanı vardır bir de faydalı yanı. Sakıncalı çünkü henüz ortada sadece resim var, belki yapılınca çok güzel bir şey çıkacak ortaya, ön yargılı davranmış oluyoruz. Faydalı çünkü iş işten geçmeden gerekli düzeltmelerin yapılmasını sağlıyoruz.

Mevcut kent meydanımızdaki tasarım sade ve şık duruyor. Ben açıkçası hazır dört bir yanımız meydan olacakken, hepsinin bu tasarıma sahip olmasını isterdim. Hem bütünlük sağlanmış olurdu hem de buralarda ağaç da olabileceğini düşününce mevcut meydandan da güzel dururdu.
Ama 15 temmuz meydanı sonrası, 4 Eylül meydanı projesi de gösterdi ki her meydan farklı tasarıma sahip olacak. Olabilir, farklılıklar güzellik katar ama şahsi fikrim bütünlükten yanaydı.

Projeye gelince çok basit bir tasarım olduğunu söylemiştim, yanılmıyorsam yine amfi tarzı olacak. Şu merdivenleri icat eden Romalılar mı her kimse eminim bizim kadar sahiplenmemistir. Her yerde amfi, her yerde merdiven. İkinci bir husus ise kongre binasının hemen arkasında, dikdörtgen kutucuklar şeklinde bir tasarım var yerde, ama yan tarafında düz çizgili bir meydan tasarlanmış. Kötü duruyor ve uyumlu değiller. Umarım çizimde öyle gözükse de projede böyle olmaz. Hatta zeminde çizgiye de ne gerek var ki bırakalım boş kalsın. 15 Temmuz meydanı çok karışık duruyor, burası çok sade duruyor. Bakalım şehrimiz için hayırlısı olur, güzeli olur inşallah 😊

Son olarak daha önce bu fotoğrafı paylasmistim ne zaman meydan projesi konuşulsa aklıma bu geliyor.
Güzel bir şey yapmak istiyorsak çok para harcamamıza gerek yok. Allah bizler için güzel güzel süsler (ağaçlar) yaratmış. Bize düşen küçük dokunuşlar yapmak.
Basit bir tasarım ama bütünlük sağlanmış. Bakın yollar bile meydanın parçasıyım diye bağırıyor resmen.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET