Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Misafir 482

1 yıl önce - Cum 11 Ağu 2017, 22:44

Istanbul'u bilmem ama bizim tramvaylarimizda sizin dedikleriniz gayet cok var . insanlar ust üste seyahat edmek zorunda birakiliyor.

Serky45
11 ay önce - Cum 01 Arl 2017, 17:18

Afyon'un kaderi bu durum da biraz. Emirdağlılar Eskişehir'e, Sandıklı'nın güneyindeki tüm ilçeler ise Isparta ve Denizli ilişkilidir.

Misafir 4bb

9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 21:22

ESKİŞEHİR ESKIŞEHIR OLDU ISE EMIRDAGLILAR SAYESINDEDİR...SİZE BUNU UZUN UZUN AÇIKLARDIM AMA GEREK DUYMUYORUM...EMIRDAGLI OLMAK AYRICALIKTIR....vatoz26
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 21:44

Eskişehir de Emirdağ gerçeği var,bu şehri sahiplenişleri,çalışkanlıkları onları bizden birisi yapıyor.
Yapıları gereği biraz sert mizaçlıdırlar,genellikle pazarcılık sektöründedirler.Aslında Eskişehir'in her alanında onlara rastlarsınız sayıları azımsanmayacak kadar vardır.Belçika da nüfusları çoktur,Eskişehir'de de genelde Emek,Şarhöyük,Fevzi Çakmak gibi mahallelerde oturmaktadırlar.
Afyon 'dan ziyade Eskişehir'i benimserler.Benim gözlemlediğim kadarıyla Eskişehirliler de onları bir Sivrihisar bir Çİftelerli kadar benimser.Zaten eskiden Çifteler ilçemiz oraya bağlışmış.
Bir ara Eskişehir'e bağlanmak için imza filan toplamışlardı galiba olumsuz cevap aldılar.
Birbirlerine tutkundurlar,biraz parayı severler,tutumludurlar.Yatırmlarını genelde Eskişehr'e yaparlar,yemekleri ve türküleri güzeldir.Misafirperverdirler,sıcak kanlı insanlardır.

Bir Emirdağ bir de Bozüyük resmi olarak bizim olmayan ama manevi ve gönülden bize bağlı ilçelerdir,ikisinin yaşayan sayısı çoktur Eskişehir de birazda Söğüt eklenebilir bu ilçelerimize.


Misafir c6a

9 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 08:51

sayın Misafir 4bb
dediğinizin tersi olmasın.
eskişehir halkı sayesinde emirdağlı oldulur
çürük sebze meyveyle zengin oldulular


Misafir 207

9 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 19:25

Eskişehir Tatar nüfusu ile seçkindir. Çalışkan ve üretkendirler. Sonradan gelen diğer Emirdağ vs. Vatandaşlarımız Eskişehir e renklilik kazandırmışlardır.Misafir 3fa

9 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 21:38

Bir tarafta Sultan Dağı, karşısında Emir Dağı, ikisinin arasında Afyon-Akşehir grabeni.Tam ortasında Bolvadin.Kısaca idari olduğu gibi coğrafi olarakda Afyon un bir parçası.Zamanında bir çok kişi Eskişehir'e göç etti diye Eskişehirin bir ilçesi gibi diyemeyiz.O konuda Konya'nın ilçeleri birbirinden daha bağımsız gibi.Çünkü coğrafi olarak çok büyük bir alan yaklaşık 40 bin km kare.Yani Çeltik de idari olarak Konya da Halkapınınarda yada Taşkent de idari olarak Konya'da, fakat araları nerdeyse 400 km.biri Antalya ya diğeri Eskişehir'e kuş uçuşu 1 saat mesafede ama bağlı oldukları ile en az 2 saat mesafedeler.Kısaca coğrafi olarak bir bütünlük yok.O yüzden biz yine Afyon Emirdağ diyelim Belki ilerde Bolvadin il olursa Bolvadin'in bir ilçesi olur mesafeden dolayı ama yanında Akşehir dururken üçte biri büyüklüğündeki Bolvadini il yapmazlar galiba.

Misafir 4fc

9 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 22:54

Bir tane Allah'ın kulu Afyon Emirdağ demez.

Ya Emirdağ der, bir şehir söyleyecekse de Eskişehir der.

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı, 3 tane şehre hizmet veren Zafer Havalimanından daha fazla yurtdışı yolcusuna ev sahipliği yapıyor.

Emirdağ, Bozüyük, Söğüt idari olarak farklı şehirlere bağlı olsalarda, yaşayış olarak Eskişehir'e bağlı ilçelerdir.


Misafir 207

9 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 23:53

1950 yılında babamın Eskişehir e tayinim çıktı. Eskişehir insani Kırım ve Balkan göçmenlerinden oluşur. Son derece çalışkan, medeni, bilgili ve insani değerleri yüksektir. Tabii yıllar içinde çevre ilçelerden göç aldı. Emirdağ Afyon ilimize bağlı olup bu bölgenin özelliklerini taşır. Tabi ki Hepsi bizim insanimız bizim toprağımız, Kültürel zenginliklerimiz.sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET