Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana'nın yok edilen ve yok olmaya terk edilen tarihi..
« önceki   123 ... 51525354   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 52
Resul GUL
6 ay önce - Cmt 27 Oca 2018, 22:49
Milli Mensucat Fabrikası Lokali.

Döşeme Mahallesinde bulunan Güzel Yapılardan birisi..

Milli Mensucat Futbol Lokali

(+)

Bina Fabrikanın Güneyinde D400 e Yakın bir Noktada köşe başında yer almakta..

Binanın Hikayesi, Ahmet Bey in dediğine göre, Fabrikanın Futbol Takımının Lokaliymiş..
Yani Futbolcuların Toplanma Alanı..
Umarım Bu Güzel Yapı da koruma Altına alınır..

Ahmet Beyin Açıklamaları..

Alıntı:
Benim yayınladığım eski fotoğraf ile bu binanın alakası sadece Millimensucat fabrikasına ait olmaları.

Senin yayınladığın fotoğraftaki bina Fabrikanın futbol takımının lokali.Fabrikanın sporcuları orada toplanırdı.

Oradan müsabakalara giderlerdi. ve kamp orada yapılırdı.
Halen yeni yapılan müftülük binasına bakan güney-doğu köşede metruk halde duruyor..

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4833335#4833335

kaan0703
6 ay önce - Cmt 27 Oca 2018, 22:56

bende farkettim hatta guzel butik otel olur dedim sempatik bir bahcesi var agac bayagi yasliydi kaucuk agaciydi galibaa konumda otel olmaya uygun gibi..

Kerem5675
6 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 23:11

(+)

Reşatbey'de eski bir konak. Maalesef o da bakımsız ve atıl şekilde duruyor

burako2121

5 ay önce - Cum 16 Şub 2018, 13:27
tepebağ

öncelikle bir konuya açıklık getirmek lazım, kaç kaç olayı 1909 da olmadı zira 1909 da yaşanan iç karışıklıklardan adana'da payını aldı ve şehirde yaşayan özellikle tepebağ'daki ermenilere yönelik geniş çaplı bir linç girişimi oldu ve sanırım tepebağda günümüzde boş olan binaların bir çoğu o dönem şehri terketmek zorunda kalan ermenilere aittir, zaten tarihi tepebağ lisesinin oradaki kemer genellikle ermenilerin yaşadığı bölgelerde sık sık karşımıza çıkmaktadır (diyarbakır suriç) fuzuli caddesi üzerindeki tarihi yapılarda tahminime göre ermeni mimarisidir, aynı evden gaziantep şehir merkezinde şu anda meyhane olarak işletilen bir yerde de görmüştüm.

kaan0703
5 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 21:00

tepebag ortaokulu restore ediliyor guzel oluyor

(+)

sayfa 52
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 51525354   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA