Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Altınoluk
« önceki   123 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 34
bahattin10

8 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 11:35

Detay nufuslara nereden bakabiliyoruz

Faruk Çift
8 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 11:41

Altinolukun Nüfusu daha fazla.Kişin daha fazla kalan var.Mihli'daki Köprüden Fener Mahallesine kadar Altinoluk Beldesiydi eskiden. Aslinda Güre içine alarak Kaza yapilmali.Altinoluk İlçe olursa ilerde .Alanya gibi bozulmamasi lazim.Oksijeni artik bozmamalari gerekir.

atk16
8 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 14:16

Alıntı:
Altinolukun Nüfusu daha fazla.Kişin daha fazla kalan var.Mihli'daki Köprüden Fener Mahallesine kadar Altinoluk Beldesiydi eskiden. Aslinda Güre içine alarak Kaza yapilmali.Altinoluk İlçe olursa ilerde .Alanya gibi bozulmamasi lazim.Oksijeni artik bozmamalari gerekir.

Mıhlı, yasal olarak Küçükkuyu beldesi sınırlarında kalıyor diye biliyorum. Fener Mahallesi diye bir mahalle gözükmüyor, muhtemelen orası Güre'ye dahil edildi.

Detayları nüfus verilerine ulaşmak isteyen arkadaş ; http://www.nufusune.com/edremit-ilce-nufusu-balikesir

Erdal Düven

8 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 13:31
Altınoluğun durumu hakkında

Altınoluğun ilçe olması gibi bir durum şu an için söz konusu bile değil çünkü Balıkesir bütünşehir yani Büyükşehir oldu ve Edremit in bir mahallesi oldu altın oluk ilçe olur ise bunu en baştan Edremit istemez
Ülkemizde bir yerin il ilçe yapılması için tek kıstas nufusu değil büyük nufuslu iller il olmayı bekliyor bildiğimiz üzere Akhisar salihli bandırma nazilli Tarsus İskenderun bu ilçeler çoğu ilimizdende büyük bir nufusa sahipler il ilçe olma durumu idari bir karar doğal afet yada başka bir neden göstererek il yada ilçe yapılmasına karar verilebiliyor örnek olarak düzce ve Kilis diyebilirim.
Aslında Büyükşehire geçiş döneminde altınolugun ilçe olma durumu vardı küyükkuyuda içine alarak çünkü Küçükkuyululada Altınoluk yani Balıkesire bağlanmak istiyorlardı Çanakkale bize uzak biz Balıkesiri istiyoruz diyorlardı ayvalığın yıllardır İzmiri istemesi gibi birde balyanın ilçeliğinin düşürülmesi durumu vardı fakat bunların hiç biri gerçekleşmesi yakın bir zamanda somut bir adım olmayacağını düşünüyorum buna bandırma ilçemizde dahil

atk16
8 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 14:24

Alıntı:
Altınoluğun ilçe olması gibi bir durum şu an için söz konusu bile değil çünkü Balıkesir bütünşehir yani Büyükşehir oldu ve Edremit in bir mahallesi oldu altın oluk ilçe olur ise bunu en baştan Edremit istemez
Ülkemizde bir yerin il ilçe yapılması için tek kıstas nufusu değil büyük nufuslu iller il olmayı bekliyor bildiğimiz üzere Akhisar salihli bandırma nazilli Tarsus İskenderun bu ilçeler çoğu ilimizdende büyük bir nufusa sahipler il ilçe olma durumu idari bir karar doğal afet yada başka bir neden göstererek il yada ilçe yapılmasına karar verilebiliyor örnek olarak düzce ve Kilis diyebilirim.
Aslında Büyükşehire geçiş döneminde altınolugun ilçe olma durumu vardı küyükkuyuda içine alarak çünkü Küçükkuyululada Altınoluk yani Balıkesire bağlanmak istiyorlardı Çanakkale bize uzak biz Balıkesiri istiyoruz diyorlardı ayvalığın yıllardır İzmiri istemesi gibi birde balyanın ilçeliğinin düşürülmesi durumu vardı fakat bunların hiç biri gerçekleşmesi yakın bir zamanda somut bir adım olmayacağını düşünüyorum buna bandırma ilçemizde dahil

Erdal hocam, Altınoluk bence ilçe olmayı hakeden bir yapıdadır. Gerek denizi, sahilleri, gerekse gelişmeye açık yapısı ile. Ayrıca Edremit'in isteyip istememesi ile kararlar verilmiyor neticede. Altınoluk mahalle olacak değil ilçe olacak niteliktedir, zira eskiden belde belediyesi mevcutken Altınoluk daha iyi hizmet alıyordu, benim ailem Altınoluk'ta yaşıyor, neyi ne olduğunu daha net görebiliyorum. Herkes bu durumdan memnun değil, hizmet alımında problem yaşıyorlar. En ufak bir işlem için 25/30 km yol Edremit'e gitmek istemiyor insanlar. Altınoluk'un ilçe olması için Güre,Akçay,Avcılar,Narlı,Doyran,Mıhlı yeterli. Küçukkuyu'ya bile gerek yok. Ha küçukkuyuda dahil edilirse daha iyi olur tabi.

Bu arada;
Küçukkuyu-Balıkesir (Merkez) arası 130 km.
Küçukkuyu - Çanakkale merkez arası 92 km.
Küçükkuyu - Altınoluk arası 14 km
Küçükkuyu'nun bağlı olduğu Ayvacık ile arası 45 km.

sayfa 34
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler