Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya'da ne nerde yenir, nereye gidilir?
« önceki   123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 23
barış 82

9 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 22:06

Tamam gardaş inandım Malatyamızın lahmacunuda ünlüymüşte bizim haberimiz yokmuş

Neyse bir gün kısmet olursa Alper hocam zaten Malatyada senide davet ederim hep beraber soğuk ayranla lahmacunları götürürüz İnşallah

serhat_44

9 ay önce - Prş 09 Ksm 2017, 00:01

Başka şehirlerde pek çok yerde Malatya Lahmacunu , Gaziantep lahmacunu diye geçen türler var . Malatyada bilinmez ama dışarda böyle ben de geçen öğrendim

Misafir 115

9 ay önce - Prş 09 Ksm 2017, 19:05

Barış gardaş bende ist.dayım malatya lahmacunu diyorsun fırına yapıyorlar ama bi mekanda görmedim ancak bilen biliyor. yani arkadaş doğru söylüyor hem malatyadakini kötememiş ki gakgo gardaşımız tabili malatyadakiyle alakası yok velhasıl kıymeti i bilin malatyanın yeyin ula!!!

isa_kul

9 ay önce - Cum 10 Ksm 2017, 11:56
Yöresel Malatya Mutfağından 1 Gün 3 Öğün

Kef ( Kahvaltılık )
PıtPıt ( İnce Bulgur ve Asma Yaprağıyla Aperatif )
Ekşili Köfte ( Etsiz Sulu Bulgur Köftesi Anayemek )
Fışfış ( Şerbetli Tatlı )

Mete ÖZTÜRK

9 ay önce - Cum 10 Ksm 2017, 12:08

isa_kul demiş ki:

Yöresel Malatya Mutfağından 1 Gün 3 Öğün

Kef ( Kahvaltılık )
PıtPıt ( İnce Bulgur ve Asma Yaprağıyla Aperatif )
Ekşili Köfte ( Etsiz Sulu Bulgur Köftesi Anayemek )
Fışfış ( Şerbetli Tatlı ),

İsa Malatyalılar etli yemek yemez mi hiç ya ?
Burada bir tek Ekşili köfte var gerisi hep sebze yemeği ???

isa_kul

9 ay önce - Cum 10 Ksm 2017, 12:12

Alıntı:
İsa Malatyalılar etli yemek yemez mi hiç ya ?
Burada bir tek Ekşili köfte var gerisi hep sebze yemeği ???

Bu Liste Sadece 1 Gün 3 Öğün Adıyla günlük bi menü önerisi vakit ve imkan buldukça bu menüleri çoğaltmayı düşünüyorum bu Arada Ekşili köfte de etsiz...

Misafir 887

6 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 00:09

Ben Kokoreç illetine kötü arkadaşlarımın yönlendirmesiyle tutuldum. "Bir kere dene, bir kereden bir şey olmaz" dediler. Yaşım küçüktü, ailem yeteri kadar destek vermiyordu. "Bunu yiyen başka bir aleme uçuyor, dert tasa kalmıyor" dediler, kandım denedim. Önceleri haftada bir yiyordum, sonra iki oldu, üç oldu.. Şimdi günde iki tane yemezsem kesmiyor. Üstelik yarım yedikten sonra canım çeyrek de çekiyor, onu da yiyorum

Artık bırakamıyorum Üç kere tedavi oldum, birkaç ay uzak kaldım ama yine o koku, o tat beni çekti içine. Geceleri rüyalarıma giriyor. Sokakta dolaşırken kokuyu duyduğum an transa geçip oraya doğru yönelmeye başlıyorum.

Bırakmak için döner ve tantuni kürü öneriyorlar. Deneyenler olmuş ve bu şekilde azaltmışlar tüketimini, kısmet artık.

Fırat_444

5 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 11:09

Tavacı talip usta nerede bilen varmı arkadaşlar..Bu tür mekanların dış görüntüsü iyi olmaz ama lezzetli yemek yaparlar. Malatya'ya geldiğimde gitmek isterim bu mekana.... Gerçi bana göre yemek yediğim tek yer var kışla cadesinde adını bilmem İstanbulluoğlu pasajının az yukarısında çok güzel döner yapar birde batlıcan kebabına bayılırım acılıda oldumu değme keyfime duble porsiyon yerim... Beni iyi tanırlar ben isimlerini bile bilmem kapıdan girdimmi içeri ooo abim hoş gelmşsin derler hemen yeşillikler masaya gelir buyur abim bir emrin varmı derler bende gayet mütevazi bir şekilde saol teşekkür ederim derim yemeğimi tatlımı yer çayımı içer hesabımı öder giderim..bir anda kendimi Malatya'da hissettim.

Abdullah Egemen
5 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 14:22

Tavacı Talip eski Maski Genel Müdürlüğünün arkasında Şire Pazarına çıkan bir sokakta bulunuyor. Oralarda kime sorsanız gösterirler.

çetin elit
5 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 17:00

sanayi sitesinde ocakbaşının kağıt kebabını tavsiye ederim .hem lezzetli hem hesaplı hemde bol.

sayfa 23
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET