Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Tunalı Hilmi Caddesi
« önceki   123 ... 101112

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
eminhan karababa
3 yıl önce - Çrş 09 Arl 2015, 04:45

Artık Ankara Büyükşehir Belediyesinin Tunalı Hilmi , Kennedy, İran ve Tunus Caddelerini prestijli şekilde yenilemesi gerekiyor.Aynı şekilde Çankaya Belediyesinin Bestekar ve Bülten Sokaklarını...Bu yenileme sadece aydınlatma , kaldırım şeklinde değil binalardaki dış cephe yenilemesi ve tabela kirliliğini kaldırma şeklinde olmalı.Ankaranın vitrini olan 2-3 yerden biri olan Tunalı Hilmi çok bakımsız görünüyor.Samsun Büyükşehirin Çiftlik Caddesine yaptığı yenileme ve restorasyon örnek alınabilir, çok şık ve dayanıklı görünüyor.

ciko44
3 yıl önce - Pzr 20 Arl 2015, 22:00

Arkadaş
Bir Bağdat Caddesi ne bak bir de Ankaranın Bağdat Caddesi olan Tunalı ya bak !
O daracık bakımsız kaldırımları, 3 sırayı çıkan değnekçileri ile ankaraya yakışmıyor. ..


Hamza BAŞYURT
1 yıl önce - Prş 07 Arl 2017, 10:32

Alıntı:
ATO’nun Tunalı Hilmi Caddesi, 7. Cadde ve Bestekâr Sokak’ın trafiğe kapatılması talebini değerlendiren Başkanı Tuna, “Buna referandumla karar veririz” ifadelerini kullandı

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran geçtiğimiz günlerde SABAH Ankara'ya yaptığı açıklamalarda, Tunalı Hilmi, Bahçelievler 7. Cadde ve Bestekâr Sokak'ın trafiğe kapatılarak yayalaştırma çalışması yapılması gerektiğini ifade etmişti. Başkan Gürsel Baran, bu caddelerin trafiğe kapatılmasıyla bölgedeki esnafın önemli bir kazanç sağlayacağını belirtmişti. ATO Başkanı Baran'ın bu fikrine, başkentliler de destek vererek caddelerin trafiğe kapatılması gerektiğini söylemişti.

GEREĞİNİ YAPARIZ
Tunalı Hilmi, Bahçelievler 7. Cadde ve Bestekâr Sokak'ın trafiğe kapatılması ile ilgili son sözü söyleyecek kurum Ankara Büyükşehir Belediyesi… SABAH
Ankara'ya caddelerin kapatılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Bu üç caddedeki esnafımız, mahalleli ve vatandaş ortak bir akılda buluşup, karar verirse biz onu yaparız. Esnafın ve vatandaşın yararına olan her işte elimizi taşın altına koyarız. Bu konuda referandum yaparız ve vatandaşın verdiği karara göre gereğini yaparız. Biz asla oyunbozan olmayız. Vatandaşın istediği bir proje için tüm imkânlarımızı da seferber ederiz" dedi.

ÖRNEKLERİ VAR
Ankara'nın yayalaştırma projelerine ihtiyacı olduğunu da belirten Başkan Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Dünyada birçok güzel yayalaştırma projesi örneği bulunuyor. Yayalaştırma ve bisiklet yolu çalışmaları insanların yaşam kalitesini arttıran projelerdir. Bu tür çalışmalarla insanların mutlu olduğu biliniyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bizde vatandaşın mutluluğu için ne gerekiyorsa yaparız" şeklinde konuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan Belediye Başkanlığı döneminde de vatandaşın fikrine büyük önem gösteriyordu. Başkan Tuna, Sincan'da hayata geçireceği önemli projelerin kararını anket yaparak alıyordu. Başkan Tuna, "Sincan Belediye Başkanı olduğum günlerde kentte hayata geçireceğimiz projeleri vatandaşlarımızla anket yaparak belirliyorduk. Bu anketle de projelerde ne tür özellikler istediklerini soruyoruz. 'Ben yaptım oldu' mantığı doğru değil. Vatandaş ne derse o olur" dedi.

https://www.sabah.com.tr/ankara-baskent/2017/12/0 ...na-formuluMisafir 3a8

1 yıl önce - Pts 05 Şub 2018, 21:40

Ziraat Bankasının karşısında köşede yapılan inşaatın akıbetini bilen var mı? İnşaat durmuş vaziyette

Misafir 9f7

1 yıl önce - Pts 12 Şub 2018, 11:19

Mango yapılıyordu ama son akıbetini bilmiyorum.sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112
ANA SAYFA -> ANKARA