Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas Kongre, Spor-Eğitim- Kültür (Rekreasyon) Fuar Alanı Projesi
« önceki   123 ... 2021222324   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 21
Misafir e3e

9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 20:14

TOBB etü üniversitesinden vazgeçildi.Tobb ile kolej yapılmasina yönelik anlaşma imzalandı. Mekan aynı zamanda tatil dönemi fuar olarak değerlendirilecek.

mehmet karakas7
8 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 07:25

silinsin

beratdemir
7 ay önce - Cmt 31 Mar 2018, 09:28

(+)

Fuar, Kongre ve Eğitim Merkezi bünyesinde açmak istediğimiz Teknoloji Lisesi’nin ihalesi TOBB tarafından 23 Mart’da yapıldı. Sivas’ımız Teknoloji Lisesi ve Fuar alanına en kısa zamanda kavuşacak. Hayırlı olsun. (Osman Yıldırım)

beratdemir
7 ay önce - Cmt 31 Mar 2018, 09:29

Fuar merkezi sadece tatil döneminde kullanılmayacak. Teknoloji lisesi ayrı bölümde, fuar merkezi ayrı bölümde olacak.

beratdemir
6 ay önce - Cmt 05 May 2018, 14:24

TOBB ve Odamızın birlikte yapacağı Teknoloji Koleji, Fuar Eğitim ve Kongre Merkezi’nin ihalesi yapıldı. Valimiz @gul_davut ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulunduk. Bu önemli projeyi Sivas’a kazandıracağımız için mutluyuz.

TOBB Başkanımız Sn @RHisarciklioglu’na Sivas’a verdiği önem ve 20 milyon lira değerindeki yatırım desteğinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum. (Sivas TSO Başkanı Osman Yıldırım)

(+)

alıntıdır.

İnşaat çalışmaları başlamış, hayırlı olsun.

Ömer Mete
6 ay önce - Cmt 05 May 2018, 18:47

Sivas TSO her sene birilerine teşekkür ediyor, fakat sonrasında bir şey göremiyoruz.

beratdemir
6 ay önce - Cmt 05 May 2018, 19:05

Bu memleketin kaderi midir nedir, geçmişte bir iş olumsuz gitti diye her iş de olumsuz gidecekmiş gibi algı oluşturuyorlar. Bazı işler de olumlu gidiyor neden olumlu bir mesaj yazmıyorlar. Örneğin geçen OSB de İŞGEM açıldı. Bu algı operasyonu yapanlardan bir olumlu mesaj yazan oldu mu ?

Misafir 7f7

6 ay önce - Cmt 05 May 2018, 19:54

O kadar olumsuz örnekler oldu ki berat demir artık insanlara hiç bir şey inandırıcı gelmiyor.En onemliside dağ her zaman fare doğuruyor.Soz verilen vaadlerin bir çoğu yapılmıyor ,yapılanlarda sağından solundan kirpilarak söz verilenin ufak bir maketi gibi teslim ediliyor.Millete de hak vermek lazım.
- Kale projesi yaklaşık yirmi yıl oldu vaad edilmeli.Henuz kazma vurulmadı.Yirmi yıl sonra 10 milyon ödenek gönderdi Ankara.on milyon parayla bu işlerin olmayacağını herkes biliyor.
- Bizimle birlikte söz verdikleri diğer vilayetlerde lojistik köy çoktan bitirildi ve bir kaç yıldır faaliyette.Bizimkine henüz kazma vurulmadı.sende biliyorsun.
- İkinci OSB oldu olacak , bitti bitecek yıllardır aynı hikaye sürüp gidiyor.Daha da uzar bu iş.
- Yüksek Hızlı Tren 2013 te bitecek diye yola çıkıldı.onem verilseydi bitirirlerdi ama ikinci plana attılar.Halbuki kaç tane il ve ilçe faydalanacakdı.Buralarda yaşayan insanı hiçe saydilar.Yil 2018 oldu hala bitecek.
- Bir fuar alanı yapacagiz sivasa dediler 15 senedir atıl bekliyor.
- Kızılırmak projesi yalan oldu gibi... Yıllardır somut adım yok.Bundan sonra yapılsa bile söylendiği gibi değil,ufaltilarak uyduruk bir şey yapılacak.koprunun iptalinde belli oldu.
- Eski sanayii kentsel dönüşüm orada cenaze gibi duruyor Yıllardır.cozemediler.
- Bir TOBB üniversitesi'nin fakültesini bile çok gördüler memlekete.
- İkinci üniversite meselesi yıllardır söz verildiği halde mecliste bekliyor.Allahtan seçim araya girdi de belki çıkar.Ben hala ümitli değilim.Secimden sonraya kalırsa hayal olur.
-Kuzey - güney çevre yolu meselesini söylemeye gerek yok sanırım.
- Sivastan kapatılıp başka illere gönderilen devlet kurumlarını da biliyorsunuz dur sanırım.Bolge mudurlukleri ,Dikim evi v.s.
Berat demir kardeşim durum bu maalesef.Sence vatandaş haksız mı ?

beratdemir
6 ay önce - Cmt 05 May 2018, 20:12

Sivas'tan bölge müdürlükleri gönderilmedi, aksine yeni bölge müdürlüğü açıldı. Ulaştırma bölge müdürlüğü kuruldu. Kosgeb Müdürlüğü kuruldu, Abigem kuruldu, İşgem kuruldu, TSE müdürlüğü kuruldu, TKDK müdürlüğü kuruldu, Gümrük Müdürlüğü kuruldu.

Dikimevi gittiyse yerine Kamu Özel ortaklığıyla 2. travers fabrikası olan SİTAŞ kuruldu. 112 acil çağrı merkezi kuruldu ve 112 çağrı merkezinin yanına 23 ile hizmet verecek dijital arşivleme merkezi kuruldu.

Kırpılan yatırımdan kastınız yeni numue hastanesiyse şu anda inşaası devam eden ek hastane binalarıyla yatak sayısı 1145 e çıkıyor. Tabi bunları yazmama gerek yok, siz aynı şeyleri tekrar edip durun.

Bu arada yeni halk eğitim merkezi, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, yeni defterdarlık binası, yeni çevre ve şehircilik binası gibi kamu yatırımları da cek cak tan çıktı fiilen inşaasına başladı.

Sivas Olgunlaşma Enstitüsünün kurulması da MEB tarafından onaylanarak kesinleşti.

2. Üniversitenin kanunu TBMM genel kurulunda görüşülmeye başlandı ve kanunun 7 maddesi genel kurulda kabul edildi. Görüşmeler haftaya devam edecek ve haftaya genel kurulda kabul edilir ve Cumhurbaşkanınca onaylanarak resmi gazetede yayınlanır.

Fuar merkezi 15 yıldır atıl beklemiyor 3 yıldır tarım fuarı burada düzenleniyor. 2017 yılında burada 2 tane fuar yapıldı. Şimdi fuar binasının eksikliklerinin giderilmesi için ihale yapıldı ve firma burada 2 - 3 gün önce çalışmaya başlamış durumda.

Misafir 539

6 ay önce - Cmt 05 May 2018, 22:34

Siyasi ikdıdarn. Asıstanı sn. Galıba Bak unuttun. Sana hatırlatm. Kayseri'ye şehir hastanesı kuruldu. 10650 yataklı 3000 çalışan

sayfa 21
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 2021222324   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET