Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
erhan344

1 yıl önce - Sal 31 Ekm 2017, 22:33

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz tarafından Yusuflar Mahallemizdeki Kentsel Dönüşüm kapsamında bölgeye Kentsel Dönüşüm Ofisi açıldı. Vatandaşlar Belediyeye gelmeden görüşmelerini burada yapabilecek. İlk etapta 66 konut ile anlaşıldı ve yıkımlar devam ediyor.


Misafir 6fd

1 yıl önce - Sal 31 Ekm 2017, 22:37

Tekrar imar edilirken sokaklar genis ve her mahalle arasina kucukte olsa parklar bol bol farkli cesit agaclar dikilmeli.

efy efy
10 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 22:26

bence dulkadiroğlu ilçesinin namık kemal dulkadiroğlu arslanbey ve bağlarbaşının da kentsel dönüşüme gitse çok güzel olur çünkü maraşın havasını kirlettikleri gibi iğrenç bir manzara veriyor şehre iğrençlikten başka birşey vermiyor ama şimdi diyeceksınızki o kadar insanı nasıl kaldırıcaksınız şöyle olmazmı öncelikle mahalle mahalle başlıycaksınız mesela dulkadiroğlu mahallesi nüfüsü 15000 ona göre bir toplu konut yapıp o insanları yerleştirin sonra orayı yıkıp yapın artık meydan mı yaparlar ev mii yaparlar bu sisteme göre yapsalar kahramanmaraş çok güzel bir şehir olur havası temizlenir şehir açılır ve manzara düzelir bide doğukentin alt tarafı düzlük alan orayı düzgün bir imar çizip açsalar belki yenikent oraya kurulabilir ve raylı sistem bile yapılırggrrbbzz
10 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 22:39

Bahsettiğin mahalleler germencia antik kenti bölgesi. O bölgede kazılar devam ediyor. Eser çıkmayan alanlara villa kent gibi germencia antik kenti villaları yapılırsa, Divanlı Sakarya Kayabasi mahallerinde ise eski konaklar restore edilip kalan alanlar ise o tarz yeni konaklar yapılırsa çok mükemmel bir yatay mimari ilçe olur. Onikisubat zaten dikey mimari.

Misafir 2bf

10 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 16:06

Bu sehir kac yilda rehabilite olur bu agir aksak donusumle. Artik hizli hareket edilmeli.efy efy
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 17:19

kesinlikle kardeşim bizde böyle milletvekilleri olursa zor bu iş

Misafir 163

1 hafta önce - Pts 12 Ksm 2018, 13:21


Bakanlar Kurulu 22 ilde ve bazı ilçe ve mahallelerde riskli alan olarak gösterilen yerlerle ilgili kararını verdi. Riskli olarak görülen ve doğal afetlerde yıkılma tehlikesi olan yerleşim yerlerini riskli alan ilan eden Bakanlar Kurulu bu alanlara bir çivi bile çakılmasını yasakladı.

Bakanlar Kurulu Kararına göre Kahramanmaraş'ın Yusuflar Mahallesi, Hacı Bayram Veli Mahallesi ve Malikejder mahallelerinde bu günden itibaren bir çivi bile çakılamayacak.Malik ejder mahallesi neresi. Kumasirmi oluyor.


HORASANLI8
4 gün önce - Cum 16 Ksm 2018, 06:30

Bu üç mahalle yan yana Batı’ya doğru gider. Yani Kayseri yolundan gelirken sağdan görünen. Ütün çirkin görüntüler.sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET