Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
kaan naak
1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 11:25

Cemoli D18
1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 11:33

Alıntı:
Aslında körfez-derince-izmit-kartepe arasında istanbul metrobüsün aynısı yapılabilir bunu bile yapacak kabiliyeti olmayan bir büyükşehir belediyesine sahibiz milyar dolarlık bütçe var yapılan işler sıradan anadolu şehirlerinde yapılanlar seviyesinde.

Belediye bütçesini vs. bilmiyorum ama Metrobüs sistemini getirebilirler, maliyeti az olur. Trafiğe göre tersten işlemeyen otobüsler özel üretilir ve kısa vadede çözüme kavuşur.

kaan naak
1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 11:37

Alıntı:
Belediye bütçesini vs. bilmiyorum ama Metrobüs sistemini getirebilirler, maliyeti az olur. Trafiğe göre tersten işlemeyen otobüsler özel üretilir ve kısa vadede çözüme kavuşur.

Nüfusa orantılarsan türkiyenin en büyük bütçesine sahip şehiriz istanbuldan bile fazla ,toplam paraya orantılarsan ,istanbul-ankara-izmirden sonraki en büyük bütçeye sahip belediyeyiz yapılan işlere bakarsak bana göre ilk 30 da bile olamayız

körfezli4141
1 yıl önce - Çrş 05 Tem 2017, 17:28

kaan naak
8 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 15:02

Alıntı:
Geçen gün Gebze Metrosu’nun ön yeterlilik ihalesinin yapılmasının ardından bu sütunlarda , “İzmit metrosunu bizim kuşaklar
herhalde göremezler” şeklinde bir yazı yazmıştım. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın İlhan Bayram aradı. ”Sen kalbi
yeniledin. Artık delikanlı sayılırsın. Kendine iyi bakarsan, İzmit metrosu sana yetişir” dedi. 
Bayram, Gebze Metrosu’nun ilk aşama ihalesinden çok memnun. Türkiye’nin bu alandaki en büyük 15 müteahhidinin ihaleye
katıldığını belirtti şunları söyledi:
“-Bunlardan 7’si ikinci tura kalacak. İkinci tur ihaleyi mart ayında yapar, inşaata bu yılın ilk yarısında başlarız. Bu firmaların ellerinde
gerekli iş makinaları hazır. İstanbul’daki tünel ihaleleri iptal edildiği için hemen makinalarını getirebilecekler. Gebze Metrosu
yaklaşık 16 kilometre. Büyükşehir Belediyesi’nin gücü ile yapacağız.  2019 sonrası dönemde 25 kilometrelik İzmit metrosu için
çalışmaya başlayacağız. Bu iş bizim gücümüzü aşar. Sayın Cumhurbaşkanına proje sunuldu, destek istendi. Devletin yardımı ve
desteği ile, 2023’e kadar İzmit Metrosu’nu da işletmeye alacağımızı düşünüyorum. Günümüz teknolojileri ile bu işler artık çok zor
değil.

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/ismet-cigit-45y.htm

İşin aslı ben pek inanmıyorum ama yinede güncel açıklama paylaşmakta fayda var.

serkan çınar
7 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 14:21

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET