Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 497
VetAli

2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 01:56

Arkadaşlar bence de bütün metroların Kızılay’a bağlanması çok saçma. Bakın İstanbul’a bütün metrolar Taksim’e mi bağlanıyor ? O zaman 5-6 katlı bi istasyon inşa edilecek her metro kızılaya gidecek ya da yan yana her yer metro istasyonu mu olacak ? Ankaralıların tek düşündüğü şey Kızılay’a direkt gitsin.

picco_z
2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 02:28

Bence de Keçiören metrosu olabildiğince çapraz hatlarla örülmeye devam edilmeli..

Esertepe-Atapark-Ovacık-Yükseltepe-Şentepe-Karşıyaka mezarlığı-İvedik OSB-Oradan da Yakacık’a kadar gidebilir

Veya Bağlum’a kadar yükseltilip otoban üstü yapılacak yerleşimlere Yuva’ya kadar hali hazırda yoğun nüfusu yokken yol üstünden giden bir hat ile oralar da metroyla buluşturulabilir.Duraklardan birisi yine Ovacık’a hizmet edebilir..Gibi gibi bir sürü alternatif üretilebilir ama hali hazırda Tandoğan Ankaray’ı ile kesişse bile çok iyi olurdu..

Erdem Taşlıca

2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 20:35

Aslında arka sayfadaki öneri mantıklı. Her ne kadar yolcular olarak biz de tüm hatların Kızılay'a ulaşmasını istesek de tüm hatları Kızılay'da toplamaya çalışmak Ankara ulaşımını daha da zora sokuyor, ulaşım çeşitliliğini azaltıyor. Kızılay'da hiç işi olmadığı halde birçok insanın birtakım aktarmalar için Kızılay'a gelmesine ve güzergahlarını gereksiz yere uzatmalarına sebep oluyor. Bahsettiği şekilde bir uzatma ile Ankaray ve M2 arasında güzel bir bağlantı sağlanmış oluyor ve devamında önerdiği güzergah da en azından Kuğulupark tarafına kadar uygulanabilir duruyor. Bu sayede daha fazla hatla kesişim noktası yakalanması sayesinde yolcuların bir yerden başka bir yere ulaşımları için alternatif sayısı artıyor.

Üstte Ali Bey İstanbul Taksim örneğini vermiş ama İstanbul'da Taksim, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Kadıköy, Üsküdar gibi çok sayıda merkez olduğu için tüm hatlar tek bir noktada kesiştirilmeyip Ankara'ya göre daha dengeli bir dağılım sağlanabiliyor. Birçok merkez olduğu için İstanbul'da bunu sağlamak kolay, ama Ankara'da Kızılay'a uğramadan bu gerçekten zor. Ankara'da merkez diyebileceğimiz tek nokta Kızılay olduğu için (gerçi artık bu yavaş yavaş kırılıyor) ve ulaşım dışında da sanki eskiden olduğu gibi herkesin birçok şey için Kızılay'a ulaşmak istediği sanıldığı için tüm hatlar Kızılay'a ulaştırılmaya çalışılıyor. Bu böyle yapıldıkça Kızılay'daki gereksiz yoğunluk azaltılıp farklı noktaların merkezleşmesininin önü tıkanıyor. Ankara'da vapur, tramvay, metrobüs gibi ulaşım alternatiflerinin ol(a)maması ve metrolar ile ulaşım için de Kızılay'a uğrama zorunluluğunun olması sebebiyle ulaşım süreleri de gereğinden fazla uzuyor maalesef.

Ama sadece metroları Kızılay dışına projelendirmekle de bitmeyecek, metrodan inen insanların otobüs ile devam edeceği güzergahlar için gerekli hatların da Kızılay dışına dağıtılması gerekli. Çünkü birçok insan metrodan Kızılay'da inip otobüsle devam ediyor. Bu noktada çapraz otobüs hatları da gerekli.

Misafir 9fe

2 hafta önce - Pzr 04 Şub 2018, 11:41

Arkadaşlar, Kızılay uzatma inşaatı fiilen başladı mı? Bilgisi olan, yeni bir haber var mı?

Ayrıca Keçiören metrosu Kızılay’a bağlanacak son hat olacaktır merak etmeyin, başka da hat yapılacağını düşünmüyorum. Keşke kuğulupark’a kadar uzansa da Keçiörenliler Kavaklıdere tarafına tek vagonda gidebilse...

Misafir 6d8

2 hafta önce - Pts 05 Şub 2018, 14:23

Birden birden fazla kişi Keçiören metrosunun Kızılay'a gitmesini gereksiz bulmuş, bu arkadaşlar muhtemelen K.öreni hiç bilmiyorlar.K.örenli için Kızılay'a yapılacak uzatma zaruridir, ha bu uzatma Kuğulupark veya Dikmen tarafı olabilir o başka.

mursel kasap
1 hafta önce - Pzr 11 Şub 2018, 09:52

Benim meteoroloji istasyonunda kart doldurmak için kapalı gişe ile ilgili şikayetim var.Aylardır meteoroloji istasyonunda bulunan kart doldurma gişesi kapalı.Gişe kapalı olduğu için istediğim kadar kart dolduramıyorum.Geçen sırf bu kapalilik yüzünden birisinden kart dilendim.Ayıptır gişe kapatmak ne demek zaten başkentte dolum yapılacak yerler metro altları dışında yok.Ben meteoroloji istasyonuna yakın oturuyorum kart doldurmak için sıkınti çekiyorum mini bankolar para üstü verse giselerin kapalı olduğunu eleştirmem.

Misafir 033

1 hafta önce - Pzr 11 Şub 2018, 13:02

Mursel bey EGO'nun akılı telefon uygulamasından istediğiniz zaman istediğiniz yerde dolum yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda komisyon da kesilmiyor.

Malp06
1 hafta önce - Pts 12 Şub 2018, 22:23

(+)

Tabelalarda metronun geliş süresini göstermeye başlamış. Inanmayacaksınız ama dogru çalışıyor.

99ömer
1 hafta önce - Pts 12 Şub 2018, 23:16

Nasil çalişiyor bu metro? Hizli mi?

Tunç D.
1 hafta önce - Pts 12 Şub 2018, 23:59

Alıntı:
Nasil çalişiyor bu metro? Hizli mi?

Değişmediyse metrolar arasında en stabil ve düzgün çalışan hat bu,misal istasyonlarda uzun uzun bekleme,kapılar kapandıktan sonra hareket edememe gibi sıkıntılar yok bu hatta.
İstasyonlar bana İstanbul’daki M2 hattını hatırlatıyor,bazıları oldukça derinde yer almakta,3-4 tane uzun merdiven inmek gerekebiliyor.
Yürüyen merdivenlerin maalesef ki çalışmadığı zamanlar oluyor,yukarı çıkmak için bu gibi durumlarda epey bir efor sarfetmek gerekebiliyor.

İstasyon tasarımları gayet başarılı,genellikle açık tonlu renkler kullanıldığı için ferah bir ortam sunuyor,boğucu değil.
İstanbul’daki metro istasyonlarından ziyadesiyle esinlenilmiş gibi.

Bu hattın en büyük eksiği sadece AKM istasyonundan diğer metrolara bağlı olması,bu durum AKM istasyonunda yığılmaya sebebiyet veriyor,bunun çözümü için illa ki Kızılay’a uzatmaya gerek yok,Gar’a uzatılıp Başkentray ve Maltepe’den Ankaray’a bağlantı olduğu zaman bile bu yığılma ciddi oranda azalacaktır.

En son Tunç D. tarafından Sal 13 Şub 2018, 08:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 497
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet