Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri'de Oğuz - Türkmen (Yörük) Boyları
« önceki   123 ... 171819

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 19
Misafir 812

1 ay önce - Pts 22 Oca 2018, 02:11

Kocasinan Koçcagiz koyu hakkinda ne bilgi verebilirsiniz lutfen?

Misafir 4c2

2 hafta önce - Pts 05 Şub 2018, 09:54

Değerli hocam böyle bir çalışma uzun yıllarını almıştır diye düşünüyorum. Emeğinize ve yüreğiniz saglı. Neredeyse tüm yazınızı okudum. Ama ben bir türlü soy ağacımı çıkaramadım. Sizden ricam etsem banda yardımcı olabilirmisiniz. Sarıoğlan palas köyünfenim. Babam Ali Doğan dedem Mustafa Doğan, dedemin babasının adı Ali imiş. Çaştının Mustafa çavuş Derlermiş. dedem sever belirten cavuş muş. 15 yıl askerlik yapmış. Yanlış hatırlamıyorsam Erzurum dan 7 kardeş gelmişler. Farklı yerlere yerleşmişler. Biz hangi boydanız. Türkmen, Avşar, göçmen... ne olduğumuzu bilmiyorum. Öğrenmek istiyorum ama sadece bildiklerim bunlar. Yardımınızı istiyorum teşekkür ederim.

Misafir 393

5 gün önce - Prş 15 Şub 2018, 22:30

bülent bey merhaba hala saygayı aktif kulanıyormusunuz bilmiyorum inşallah kulanıyorsunuzdur . adım Esin AKBAŞ. ORDU nüfusuna kayıtlıyız babamın söylediğine göre onada dedesi anlatmış tokat liceden orduya göçmüşler ama. tokata nerden gelmişler bilmiyorum. ve köklerimi merak ediyorum şimdi alt üst ıygulaması çıktı e devlette fakat dedemin dedesinden öncesi yok. akbaş soyismi olarak bana yardımcı olurmusınuz ?

Misafir 6a3

5 gün önce - Cum 16 Şub 2018, 16:29

Burhanettin hocam hep merak etmisimdir bizim köķ nereye bagli diye. 1838 de memis özün atalarimiz fakat nedir necidir merak ediyorum google da bile o donemlerde beylikler falan cikmiyor bana yardimci olurmusunuz acaba. Felahiye silahtar birde amarat bu iki yerde atalarimiz. Simdiden tesekkurler.

Misafir 6a3

5 gün önce - Cum 16 Şub 2018, 16:41

Burhanettin hocam hep merak etmisimdir bizim köķ nereye bagli diye. 1838 de memis özün atalarimiz fakat nedir necidir merak ediyorum google da bile o donemlerde beylikler falan cikmiyor bana yardimci olurmusunuz acaba. Felahiye silahtar birde amarat bu iki yerde atalarimiz. Simdiden tesekkurler.

Misafir 541

4 gün önce - Cmt 17 Şub 2018, 02:27

Solaklar hakkında bilgi bulamıyorum. Ankara Evren Solakuşağı köyü

Misafir c4e

1 gün önce - 13:41 (dün)

merhabalar

göbü köyünun boyu nedir

hakanbaysalkayseri

21 saat önce - 00:47 (bugün)

1830 a kadar hep cirlavukta yaşamış atalarım.Sanirim 650 yıldırda burda yaşamış atalarım.Eski mimarsinan kasabasi

Misafir 59c

21 saat önce - 00:50 (bugün)

Elinize yureginize sağlik merakla dikkatle okudum bizde nerden geldik kimiz diye arastirdim bizim köyle alakali hic birsey bulamadim sizde varsa paylasirsaniz sevinirim benim köyümde ğömeç köyünü gecince saraycık köyü simdiden tesekkurler.

Misafir 546

5 saat önce - 16:31 (bugün)

Sayın hocam bünyan ilçesinden Erzurum gelip yerleşen dedelerimizden hacı Ahmet ağa ( solaklar ) la ilgili bilgi belge arıyorum. Yardımcı ola bilirmisiniz.

sayfa 19
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 171819
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET