Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
M. Akif Ilbeyli

1 yıl önce - Sal 04 Nis 2017, 20:48

Resimlere bakinca Merakum tepelerinin de en az böyle bir agaclandirmaya sahip olmamasi beni cok üzüyor, bu kadim sehir bunu hak etmiyor, diger yandan fadlum irmagindan akan kizil su flora ve faunaya kesin zarar veriyor, fadlum tuz ocagi suyu böylece irmaga sali vermesi nasil kabul ediliyor, bunu anlamak mümkün degil yarin kizilirmak sahil projesi yapilimca bu manzara böyle mi devam edecek?

beratdemir
1 yıl önce - Prş 20 Tem 2017, 17:09

KARDEŞLER MESİRE ALANI VE MACERA PARKI’NIN ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Sivas Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan Kardeşler Mesire Alanı ve Macera Parkı Projesinde çalışmalar başlıyor. Çalışma yapılacak alanı Belediye Başkanı Sami Aydın yerinde inceledi.

İlimizde gençlerin farklı bir etkinlik alanına kavuşması aynı zamanda şehrin Paşabahçe’ye alternatif yeni bir mesire alanı daha oluşturulması için Kardeşler Ormanı’nda çalışma başlatan Sivas Belediyesi hem mesire alanı hem de Macera Parkı’nda işe başladı.

Yapılacak çalışma öncesinde Belediye Başkanı Sami Aydın Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan ve Park ve Bahçeler Müdürü Harun Koç ile alanı inceledi.

Alanda açıklama yapan Başkan Aydın, “Kardeşler Ormanlığında yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere buradayız. Kardeşler Ormanı Sivas’ın en nezih Sivas manzaralı bölgesi. Hem üniversiteye hem de şehir manzarasına hâkim olan bir nokta. Burayı Orman ve Su İşleri Bakanlığımızdan tahsisini alarak, Sivas’ın alternatif bir mesire alanı haline dönüştürmeyi planlıyoruz. Burası Paşabahçe’ye nazaran daha doğallığın ön planda olduğu, insanları spora daha çok yönlendiği ve özellikle ‘Macera Parkı’ dediğimiz gençlerin çocukların hatta her yaştan insanın ilgisini çelecek, heyecan uyandıracak çalışmaların olduğu bir konsepte proje planladık.” dedi.

Alanda alt yapı da ciddi çalışmalar yapıldığını vurgulayan Başkan Aydın, “Su, kanalizasyon, elektrik hatları gibi çalışmalarımız büyük ölçüde tamamlandı. Macera Parkı ayrı bir ihale olarak gerçekleştirdik. İhalemiz sonuçlandı ve 1 hafta içerisinde çalışmalarımız başlayacak. 2018 ilkbahar-yaz sezonuna halkımızın rahat kullanabileceği güzel bir mesire alanı daha Sivas’a kazandırılmış olacak. Biz buranın 200 dönümünü tahsis ettik ilk etapta yarısını düzenliyoruz. Daha sonraki zaman içerisinde de kalan kısımları ihtiyaca ve talebe göre şekillenecek. Kendi doğallığı olan güzel bir bölge burası.” dedi.

Başkan Aydın, Paşabahçe, Osman Seçilmiş, Karşıyaka ,Kurt Deresi ve Kardeşler Ormanlığı bunlar mesire alanı olarak düzenlenen projelerimiz. Doğu-Batı, Güney-Kuzey şehrin hangi istikametine gitmek ister iseniz hangi manzaranın zevkine varmak isterseniz alternatifleriniz olacak. En kısa zamanda burayı da haklımızın hizmetine sunarak Sivas’ta mesire alanı alternatifini daha da artırmış olacağız. Bu çalışmalar özellikler arazi yapısı gibi birçok faktörlerden dolayı çok kolay olmuyor. Ama yaklaşık iki buçuk üç aydır altyapıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kamelya vb. çalışmalarımızda hazırlandı montajlarına başlıyoruz. Seneye burada çok daha farklı bir görüntüye sahip olacağız.” ifadesini kullandı.
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)

(+)
(+)


Kaynak : http://sivas.bel.tr/icerik/6/3086/kardesler-mesir ...liyor.aspx


talha58
1 yıl önce - Pzr 23 Tem 2017, 11:29

Macera parkı ilerde geliştirilebilecek şekilde olursa inşallah zamanla Kardeşler Ormanı insanların zaman geçirmek ve için akın ettikleri bir yer haline gelir. Sabah akşam kalabalık olur. Ama halen diyorum bizim ve halkımızın yeşile katkı sağlamasının bir yolu olması lazım.Turan_86
11 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 22:31


(+)


frmlone58
3 ay önce - Pzr 14 Ekm 2018, 19:14


(+)


Kardeşler Ormanı' nda sonbahar..sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler