Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
ceyhun axoy
1 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2017, 11:50


(+)

(+)


fatihcanery
1 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2017, 21:30

En az 100 bin talep olur yeni TOKİ konutlarına , acilen Anadolu yakasında da istiyoruz

ceyhun axoy
1 yıl önce - Pts 11 Eyl 2017, 12:42

Kayasehir / Bahçetepe


(+)
ceyhun axoy
1 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2017, 07:06

Kayasehir ;


(+)Kayasehir / Bahçetepe ;
(+)

(+)


ceyhun axoy
1 yıl önce - Pts 27 Ksm 2017, 05:00


(+)


ceyhun axoy
1 yıl önce - Cmt 02 Arl 2017, 03:09


(+)


Medikule .İnsan
1 yıl önce - Pzr 14 Oca 2018, 22:13

Öncelikle böylesi önemli bir konu başlığı için teşekkür ederim.

Sayfadaki tüm önerileri eleştirileri tek tek okudum.

Ben daha çok bahsi geçen eski askeri alanın Kayaşehir gibi hatta Kayaşehir'de görülen eksi-k-lerden yola çıkarak yeni yerleşim alanı olmasına değinmek istiyorum.

Bir kere, bu eski askeri alan için "ormanlık alan olmalı" "şehri daha fazla bos araziler üzerine genişletmeyelim" benzeri önerilere katılamayacağım.

Elbette şehrin akcigeri olacak yeterince yeşil alanlar olmalı. Bu alanlar şehrin disinda da olmalı, şehrin içinde de.

Tıkklım tıkış, derme çatma beton yığınlarıyla doluşturulmuş şehrin iç bölgelerinden yapılar yıkılıp içersinde çocuk parklarının, futbol-basketbol alanlarının- kısacası spor, dinlenme, eğlence ve gezi alanlarının olacağı geniş koruluklara dönüştürülebilir.

Ve ilkin Bağcılar Esenler, Küçükçekmece, zeytinburnu ilcelerini kuzeyden güneye boylayan, uzerindeki daracık iki seritli yollarla sehri kuzeyden guneye baglayan dere yataklarıyla başlanmalı. Bu dere yatağı yollar; Tem ile e5 yolunu bağlayan Çinçindere caddesi, Dumlupınar caddesi , Kemal sunal caddesi, Mehmet akif caddesi ve Mehmet akif bulvarı diyebilirim belirttiğim dere yataklari icin. Genişletilecek bu yollar Mevcut Bağcilar caddesi, Mahmutbey caddesinin hatta trafik yoğunlugu yasayan Mahmutbey, Atatürk havalimanı bağlantı yolunun da rahatlamasını sağlayacaktır.

Bu dere yataklarınıın çevresi boylu boyunca ortalama 500 mt genişliğinde yeşil alanlara dönüştürülebilir. Engebeli olmayan bu güzergah üzerine tramvay hattı yapilabilir ayrıcada en az 2×4 olmak üzere mevcut yollar genişletilebilir. Böylelikle hem onlarca mahalle semte yeşil alan kazandırılmış, hemde nüfus şehrin genişliğine yayılmış olacak, ayrıcada trafik sorununda da baya bi rahatlama sağlayacaktir.

Şehrin en kalabalik nufuslu ve çarpık kentleşmiş ilçeleri olan Bağcılar, K. Çekmece ve yine çarpık kentleşmis deprem riskini en fazla taşıyan Zeytinburnu, Esenler ilçelerininim içerisnde bulunan zemini yapilasmaya uygun olmayan dere yataklarındaki kalabalık nüfusu, zemini daha sağlam olan bu eski askeri alana planli yapılasma ile bu yeni inşaa edilecek olan şehre yayılabilir.

Bence; geçen aylarda çevre ve şehircilik bakanının da "şehrin içinde 10 ilce büyüklüğünde eski askeri alan olan boş araziler tespit ettik" açıklaması ile belirttigi bu arazi uzerine düsunülen Başakşehir, Kayaşehir benzeri -hatta bir kaç misli büyüklükte- bu inşaa edilmek istenen yeni sehir planlaması üzerine ayrıca bir başlık mutlaka açılmalı.

Batısı KM. otoyolunun Mahmutbey bağlanti yolu ile, güneyi tem yolu ile, dogusu -genişletilebilecek- Atatürk bulvarı ile çevrelenmiş bu arazi üzerinde Başakşehir, Kayaşehir'i tamamlayacak olan harika bir şehir inşaa edilebilir. Bunun üzerine fikir öneriler yürütülmesi bence elzemdir; yetkililere ilham olabilmesi açısından da.


ceyhun axoy
1 yıl önce - Cmt 20 Oca 2018, 20:13


(+)


dorukcafer

1 yıl önce - Pzr 04 Şub 2018, 19:14


(+)


dorukcafer

1 yıl önce - Pzr 04 Şub 2018, 19:15


(+)
sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 910111213   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet