Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Rize - Fındıklı - Sümle Köyü

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
mrtaksahin
11 yıl önce - Prş 13 Tem 2006, 11:00
Rize - Fındıklı - Sümle Köyü

(+)

sümle

(+)

laz kızı

(+)

rize fındıklı sümer köyü arhavi sınırında bulunmaktadır.eski yol burdan geçmekte dağların arasından arhaviye ulaşılmaktadır. nasıl güzel bir yer değil mi
birde resimdeki güzel kız da benim birtanem olur

[Güzel olmayan foto silindi.  - alimemo - Cmt 18 Ksm 2006, 23:18 ]

[ Başlıga sehir ismi eklendi- Burç - Cum 14 Tem 2006, 13:01 ]

Cüneyt5316

2 hafta önce - Pzr 04 Şub 2018, 17:45

Vay be. Ne günlerim geçerdi yazları bu köyde. Amcamların evi hala eski güzelliği ile duruyor bile. Lakin eski havası kalmadı. Yeni sahil yolu yapılınca köy içinden geçen Artvin merkez yolu işlerliğini yitirdi. Şimdi ise sadece 1 kahvehane biri çaykur kooperatifine ait olmak üzere 2 tane bakkal var. Fındıklı merkezi ile ulaşım 2,5 saatte bir karşılıklı 3 sefer yapılarak sağlanır idi. Ayrıca sahil ( halk ağzında sahile yalı deriz) yürüme mesafesinde taş patlasın 20 dk. Oradan Arhavi hopa Batum borçxa - Ardeşen Rize minibüs/otobüs(leri) geçiyor.

Kendi köyümüz kadar olmasa da amcamın kaldığı için gidip geldiğim bu köyü de çok sevmişimdir.
Ayrıca köyün adının başlıkta yanlış yazıldığını belirtip asıl adının SÜMER olduğunu belirtmek isterim.

Cüneyt5316

2 hafta önce - Pzr 04 Şub 2018, 17:46

Vay be. Ne günlerim geçerdi yazları bu köyde. Amcamların evi hala eski güzelliği ile duruyor bile. Lakin eski havası kalmadı. Yeni sahil yolu yapılınca köy içinden geçen Artvin merkez yolu işlerliğini yitirdi. Şimdi ise sadece 1 kahvehane biri çaykur kooperatifine ait olmak üzere 2 tane bakkal var. Fındıklı merkezi ile ulaşım 2,5 saatte bir karşılıklı 3 sefer yapılarak sağlanır idi. Ayrıca sahil ( halk ağzında sahile yalı deriz) yürüme mesafesinde taş patlasın 20 dk. Oradan Arhavi hopa Batum borçxa - Ardeşen Rize minibüs/otobüs(leri) geçiyor.

Kendi köyümüz kadar olmasa da amcamın kaldığı için gidip geldiğim bu köyü de çok sevmişimdir.
Ayrıca köyün adının başlıkta yanlış yazıldığını belirtip asıl adının SÜMER olduğunu belirtmek isterim.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler