Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Uludağ Üniversitesi
« önceki   123 ... 262728

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 28
Misafir Berk

1 yıl önce - Pts 22 Oca 2018, 23:42

Benim merak ettiğim iki konu var: Bunlardan birincisi özellikle Eğitim Fakültesi'nin ısıtma ve temizlik konusunda neden bu kadar büyük bir sıkıntısı var? İkincisi de Binalar neden bu kadar eski veya eski görünüyor? İnsan en azından güzel bir badana yaparak o binaları yeni yapılmış gibi gösterebilir. Bu konularda bir cevabı olan var mı? Bide diş Fakültesi bölümü neden açılmıyor acaba?

onurnazliaka
1 yıl önce - Pzr 04 Şub 2018, 14:43

Mühendislik Fakültesi, Otomotiv Mühendisliği Bölümü


(+)(+)


Cüneyt5316

9 ay önce - Çrş 09 May 2018, 13:06
Uludağ Üniversitesi'nin adı değişti


Alıntı:
20 yeni üniversite kurulmasını düzenleyen tasarı Meclis Genel Kurulu'nda görüşülerek yasalaştı. Bu önergeyle Uludağ Üniversitesinin adı "Bursa Uludağ Üniversitesi" olarak değiştirildi.

Yasa, 4'ü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını öngörürken; aralarında İstanbul, Gazi, Anadolu, Karadeniz Teknik, İnönü, Selçuk, Erciyes'in de bulunduğu bazı üniversitelerin bölümlerini, yeni üniversitelere bağlıyor.

Yasaya göre, Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi adlarıyla 16 devlet üniversitesi kuruluyor. Ayrıca, Ankara Medipol Üniversitesi, İstanbul Atlas Üniversitesi, Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi adıyla dört yeni vakıf üniversitesi açılıyor.

Bazı üniversitelerin adı, bulundukları şehirlerin isimleri eklenerek değiştiriliyor. Uludağ Üniversitesinin adı "Bursa Uludağ Üniversitesi", Cumhuriyet Üniversitesinin adı "Sivas Cumhuriyet Üniversitesi", Adnan Menderes Üniversitesinin adı "Aydın Adnan Menderes Üniversitesi", Abant İzzet Baysal Üniversitesinin adı "Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi", Mustafa Kemal Üniversitesi'nin adı "Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi"; Dumlupınar Üniversitesinin adı "Kütahya Dumlupınar Üniversitesi" ; Gaziosmanpaşa Üniversitesinin adı "Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi", Okan Üniversitesinin adı "İstanbul Okan Üniversitesi"; Namık Kemal Üniversitesinin adı "Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi", Ahi Evran Üniversitesinin adı "Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi", Mehmet Akif Üniversitesinin adı "Burdur Mehmet Akif Üniversitesi", Erzincan Üniversitesinin adı "Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi", Bozok Üniversitesinin adı "Yozgat Bozok Üniversitesi", Bülent Ecevit Üniversitesinin adı "Zonguldak Bülent Ecevit" olacak.


Kaynak: https://www.olay.com.tr/uludag-universitesinin-ad ...52212h.htm

İsimleri mühim değil, mühim olan okulların kalitesi... Vallahi birazda yakışır işler yapılsa keşke...Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Cmt 17 Ksm 2018, 19:53


(+)


ahmet1965
2 ay önce - Cum 14 Arl 2018, 14:39


(+)
sayfa 28
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 262728
ANA SAYFA -> BURSA