Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Projeler
« önceki   123 ... 212223 ... 262728   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 22
Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Çrş 04 May 2016, 19:00

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN PROJE MAKETLERİ BUGÜN BASINA TANITILDI
Alıntı:

Çamlık TepesiSarımsaklı PlajıBALTOK KonutlarıÇayderesi ProjesiAyvalık Kruvaziyer LimanıBandırma LimanıAyvalık Yat LimanıCunda Köprüsü


ivenrec
2 yıl önce - Sal 06 Eyl 2016, 09:34

Alıntı:
BALTOK'tan 110 Milyon Liralık Proje

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi mega projelerine bir yenisini daha ekledi. Çay Deresi Rekreasyon Alanı karşısında yeralan ve çoğu metruk yapılardan oluşan alanın kent yaşamına kazandırılması için Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Toplu Konut (BALTOK) A.Ş. tarafından hazırlanan proje hak sahiplerine tanıtıldı. Bölgeyi Çay Deresi Rekreasyon Alanı ile bir bütün içerisinde kent yaşamına kazandıracak olan projenin Balkonuk Center’de düzenlenen tanıtım toplantısına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da katıldı. Başkan Uğur proje hakkında hak sahiplerine bilgi vererek, Büyükşehir’in kentsel dönüşüm projesine destek vermelerini istedi.
“BALIKESİR’DE YATIRIMCILAR SIRADA BEKLİYOR”
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında kısa bilgiler sunan Başkan Uğur, Balıkesir’in gelşiminin önünün açık olduğunu ifade etti. Balıkesir’in 18 bin metrekarelik yüzölçümü ile İstanbul’un üç katı büyüklüğe sahip olduğunu belirten Uğur, “Balıkesir’in bir tarafı Marmara, bir tarafı Ege’de. 20 ilçesi var. 890 kırsal mahallesi var. Yeraltı ve yerüstü zenginlikleri Balıkesir’e değer katıyor. Balıkesir’in iki tane büyük ilçesi var. Balıkesir merkezi en fazla nüfusa sahip. İki ilçede olsa Balıkesir merkezi bir bütün. Balıkesir planlanırken, Karesi ayrı, Altıeylül ayrı planlanmamış Balıkesir’de. Bütün Balıkesir’de sanayi ile sosyal hayatı ile gelişmeye en müsait yer merkezi. Onun için en büyük Organize Sanayi Bölgesi Balıkesir merkezinde var. Şu anda Balıkesir Organize sanayi Bölgesi’nde yer almak isteyen 7-8 yatırımca yer bekliyor, sıra bekliyor. Balıkesir’in yeni havaalanı limanı terminalinin ihalesi yapıldı. Büyük yatırımcılardan Mercedes’in torunu Daimler, Balıkesir’de kompozit malzeme üretecek bir tesis kurmak istiyor. Daimler, 6 Eylül’de Balıkesir’e geliyor. Balıkesir’de aldığı yer gösterip bakanlarımızdan randevu aldık onlar ile görüştüreceğiz” diye konuştu.
MERKEZİ 1 MİLYON NÜFUSLU BALIKESİR
Balıkesir’in sadece ekonomik anlamda değil, sosyal ve kültürel anlamda da gelişim göstermesi için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Uğur, “Biz Balıkesir’i büyütmek istiyoruz. İş olsun, aş olsun, her şey olsun. Mesele sadece fabrika binası çalıştırıp iş yapmak değil. Sosyal hayatta önemli. Fabrikalar kurulsun, istihdam sağlayalım ama oraya gelecek beyaz yakalılar ve üstdüzey yöneticileri de düşünmek zorundayız. Biz Balıkesir’i planlarken merkezi de hesaba katıyoruz. Çay Deresi Rekreasyon Alanı yapılıyor. Birinci etap bu yıl açılıyor. Ticaret Odası’nı da buraya getiriyoruz, Çocuk Köyü zaten bitti. Sebze Meyve Hali inşaatı devam ediyor. Bu yıl Kasım ayında bütün hal taşınmış olacak. 2017 sonunda ikinci etap tamamlanmış olacak. İspanya’dan bir şehir plancısı geldi. Onunla toplantılar yaptık. En ideal şehir en fazla 1 milyon nüfuslu şehir. İnsanlar o şehirde yaşamaktan huzurlu olacak. Balıkesir’de yaşayan bir insan alışverişe İstanbul’a, İzmir’e, Bursa’ya gideyim ihtiyacı duymadan yaşamak isteyecek. Merkezi 1 milyon nüfuslu Balıkesir hedefliyoruz. Biz Balıkesir’in planını yaparken 50 yıl sonrasını düşünüyoruz. 1 milyon nüfuslu merkeze göre planlıyoruz” dedi.
BAŞKAN UĞUR: “BALIKESİR’İ YAŞANILABİLİR BİR KENT HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ”
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir’i planlarken, 50 yıl sonrasına göre hazırlık yaptıklarını belirten Başkan Uğur, Balıkesir merkezini 1 milyon nüfusa göre planladıklarını da söyledi. Başkan Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü: “Onun için Çay deresi Rekreasyon Alanları gibi yerler yapıyoruz. Bizim oraya harcadığımız para 150 milyon lira. Derenin karşısına teleferik ile Çamlığa çıkacağız oradan, bir 150 milyon lira da oraya yatırım yapacağız, etti 300 milyon lira. Bu rekreasyon alanının içerisinde sizin dükkanlarınızın ve mülklerinizin bulunduğu yer yakışıyor mu? Biz de istiyoruz ki belediyeye rant sağlamadan burada mülkü olanlar ‘Bizim burada pejmürde bir yerimiz vardı. Bir belediye başkanı geldi burayı yaptı, şimdi kiramızı alıyoruz, oturuyoruz’ desinler istiyoruz. Yani Balıkesir’i kent yapmamız lazım. Maalesef Balıkesir köy. Bugüne kadar hatır ile, gönül ile ona iki kat ver, ona yeşil alanı ver olmuş. Köy görünümünde bir şehir. Çalışmalara başladık. Kuva-yi Milliye geçidinden Hastane kavşağı oluyor. Sadece Balıkesir merkezi değil. Cunda’ya köprü yapıyoruz, Sındırgı’ya meydan. Sadece köprü değil arıtmalarına kadar, mezbahalarına kadar Balıkesir’i yaşanılabilir bir kent haline getirmek istiyoruz. Bizim burada bütün amacımız buradaki hak sahiplerinin aynı alanda kalmalarını sağlamak. Oranın imarı emsal bir. Şu anda burada ruhsatsız binalarda var. Yüzde 40-45’i kullanılmıyor. Kimse oturmuyor. İstiyoruz ki burasını biz cazibe merkezi haline getirelim”.
YENİ PROJE İLE ÇAY DERESİ ALANI 400 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK
Balıkesir’in merkezi yeri olan Milli Kuvvetler Caddesi’nin 450 metre uzunluğunda olduğunu ifade eden Başkan Uğur, rekreasyon alanı içerisindeki Çay Deresi’nin ise 850 metre uzunluğunda olduğunu belirtti. Daha önceki belediyenin bölgeye yaptığı caddenin oradaki metruk binalar nedeniyle değer görmediğini söyleyen Başkan Uğur, “Bizim bütün amacımız Balıkesir’in cazibe merkezi Çay Deresi. Burada 25 bin metrekare bir ticari alan olacak. Aynı Sabancı’nın yaptığı Onburda, yeni Devlet Hastanesi’nin önündeki ticari alana eşdeğer bir alan. İstiyoruz ki bu işi adaletli yapalım. Sonunda herkes memnun olsun. Bunu müteahhitlere filan vermeyi düşünmüyor. Belediye olarak kurduğumuz BALTOK şirketi var. Yüzde 100’ü Balıkesir Belediyesi’nin. Biz kefil olacağız bu işe. Burada harcanacak para 110 milyon lira. 10 milyon lira da altyapısına harcayacağız. Toplam Çay deresi Alanı 400 milyon liraya mal olacak. BALTOK buranın hesabını kitabını yaptı. Bağımsız kuruluşlar geldi buradaki her parselin değerini belirledi. Oturup tek tek bayramdan sonra BALTOK’a geleceksiniz değeri nedir öğreneceksiniz. İsteğimiz oradaki mülk sahiplerinin hepsi orada mülk sahibi olsun. Burası 2017’inin sonunda ya da 2018 ortalarında bitmiş olsun. Çay Deresi ile beraber değerli bir yer olsun. Bizim buradan kazancımız yok. Balıkesir kazansın istiyoruz. Balıkesir’i hep beraber büyütüp, büyük marka bir şehir haline getireceğiz” şeklinde konuştu.
Başkan Uğur’un ardından BALTOK Genel Müdürü Sercan Akkoç kürsüye gelerek, yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili hak sahiplerine sinevizyon eşliğinde bilgi sundu. Daha sonra BALTOK tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisi izlendi.


Misafir 588

1 yıl önce - Pts 03 Nis 2017, 20:19

balıkesir bu kadar buyuyor hala emlak fıyatları çok yuksekMisafir 588

1 yıl önce - Pts 03 Nis 2017, 20:25

oguz meriçe sızın zamanızda 1 uçak sanayıye dustu 1 ucak gökköye 2 belçika f4 demırtasa ve bıgadıce kızılhan soyadlı yuzbası sehıt oldu amerıkalların buyuk radarları vardı 2 tane onlar yok artık fahrettın albay oldu orhan bayraktar bılmıyorum toto kemal ölmüştür.rapierler çöplüktedır.1979 yıllarda ögretmen pilot balıkesırın kuzeyıne düştü 1 ucak susurluk kırne köyüne t 37 t38 ucaklar hurdalıkda vahıt başçavuş statyumda önunde vuruldu kermıklerı cürüdü mehmet dalkılıç astsubay ızmır karaburunda

furkan737
1 yıl önce - Pts 03 Nis 2017, 21:18

Misafir 588, konu ne idi? mesajını anlayamadım

atk16
1 yıl önce - Sal 04 Nis 2017, 08:33

Bu projelerden direkt halka hitap eden çayderesi projesi ve çamlık var. ben daha fazla rekreasyon, dinlenme ve zaman geçirme alanları beklerdim.Ugi Öz

1 yıl önce - Pts 18 Eyl 2017, 17:20

Az önce Ahmet abi Balikesirspor sayfasinda bahsetmisken, Gölpark projesi ne oldu? Ve Vagon Balikesir'den Bi haber varmi!

ahmet sert

1 yıl önce - Pts 18 Eyl 2017, 17:30

Vagon Balıkesir projesi konusunda net bir bilgim olmamakla birlikte tahminim var sadece.Bu projenin belli bir olgunluğa gelmesi için iki üç yıl olduğunu düşünüyorum.Öncelikle, önce Valilik, sonra da İstasyon kavşaklarının başlanılıp bitirilmesi gerekiyor.Çünkü proje görsellerinden ve açıklamalarından, İstasyon bölgesindeki kavşağın bitirilmiş olmasının gerekli olduğunu anlıyorum şahsen.Bunların yapılması da bir iki, üç yılı bulur kanaatimce.

Erdal Düven

11 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 14:30
Estetik kavşak projeleri(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Yukarıdaki fotoğraflarını yüklediğim yer Manisa merkez yeni yapılan öğretmenevi kavşağı uzun zamandır Manisa'da yapılan dalçık ve kavşak düzenlemeleri gerek estetik gerek ise projesinin iyi olması ile günlük hayatı olumlu yönde etkiliyor

Bizde ise nedense estetiğe kullanılabilirliğe pek önem verilmeden yapılıyor kavşak projeleri Kuvayi Milliye kavşağını ayırıyorum 15 Temmuz altıeylül kavşağı ve Kocaseyit köprüsü gerek estetik gerek ise kullanışsız olması ile insanların gözünde olmadı dedirtti.

İnşallah yeni Büyükşehir Belediyesi ile bu estetik ve kullanışlı olması eksikliği diğer şehirlerimizdeki projeler göz önüne alınarak giderilir güzel kavşak projeleri geliştirirler bu isteğimi istasyon esentepe viyadüğü ve kavşağı ile valilik kavşağı projelerinde görmek istiyorum açıkçası ayrıca


Erdal Düven

7 ay önce - Pts 18 Hzr 2018, 09:24
Yeni İzmir Yolu caddesi akaryakıt istasyonu


Son durum(+)
sayfa 22
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 212223 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET